Топ адвокат в схема с обезщетения на загинали при катастрофи
Три дела се водят срещу пловдивски юрист в Дисциплинарния съд на ВАСНа 19-ти ноември 2012 година пловдивското село Маноле осъмва с вестта за голяма трагедия.
42-годишният Николай Найденов и 16-годишната му приятелка Димитрина загиват при зверска катастрофа на пътя между Рогош и Маноле. Николай бил зад волана на мерцедеса си Е-класа и пътувал в посока Маноле, съобщава TrafficNews.bg.
Димитрина била на предната седалка. Според заключението на КАТ причината за катастрофата е шофиране с насъобразена с пътните условия скорост. Найденов е изпуснал десен завой и се е забил с мерцедеса в ствола на крайпътен орех.
Той загинава на място, а приятелката му издъхва в линейката на път за болницата. Въпреки голяма разлика във възрастта, Николай и Димитрина живеели заедно. Тийнейджърката била от изключително бедно семейство и открила в лицето на по-големия мъж приятел и закрилник.
Родителите на момичето Пенка и Стоян живеят разделени. Двамата са слабо грамотни, с ментални проблеми и изключително бедни. Комбинацията се оказва печеливша за адвокат, който е превърнал смъртта в занаят. И то изключително печеливш.
Две години след смъртта на дъщеря си, Пенка и Стоян разбират, че ДЗИ е изплатило 80 000 лева обезщетение за мъртвото момиче. Но те не са видели нито лев от колосалната за техния стандарт на живот сума.
Пенка и Стоян обаче не са единствените. Оказва се, че катастрофите са жестока трагедия , но и изключително печеливш бизнес. Няколко адвокати в Пловдив са организирали перфектна схема, от която печелят стотици хиляди, а може би и милиони левове. Срещу един от тях, наследник на уважавана в града фамилия, в момента се води разследване.
Добре смазаната машина се задейства веднага след произшествието. Чрез свои хора в полицията /по всяка вероятност платени/ , юристите получават информация за катастрофата и съответно за жертвите и тежко пострадалите.
След това адвокатите се сдобиват с информация за наследниците на загиналият в произшествието. Следващата стъпка е изпращане на парламентьор, който да им предложи връзка с „много добър и известен адвокат”, който ще им осигури пари.
Посредникът хвърля като въдица някаква сума. Предлаганата сума е съобразена със социалния статус на потенциалния клиент.
Предпочитаната мишена са бедни и неграмотни хора, на които дори през ум не им минава , че застрахователните компании изплащат огромни обезщетения при смърт на пътя. Единственото условие е автомобилът да има платена застраховка „Гражданска отговорност”.
Близките на загиналите имат две възможности - или да водят дело срещу компанията или да сключат споразумение. В първия вариант те получават по-голяма сума, но процесът продължава по-дълго.
Във втория- обезщетението е между 10 и 20 процента по-малко от това , което присъжда съдът, но за сметка на това парите се изплащат веднага. И двамата случая хората прибягват до услугите на адвокат, тъй като сами трудно биха се договорили с юристите на съответния застраховател
3
Коментара по темата
3.
izpalen
26.01.2015 02:58:22
tez hars naistina sa mushenici no onia otgore gleda na vseki mu idva koleda!AMIN
2.
burgas
25.01.2015 16:02:03
ТАКИВА ИЗМАМНИЦИ ИМА И В БУРГАС И СА ОТ ФОНДАЦИЯ ХЪРС-ШЕФКАТА ИМ Е ПОДСЪДИМА В ГАБРОВО И СЕТА МАМЯТ ХОРА В БУРГАС И ДОРИ ГИ ЗАРИБЯВАТ В БОЛНИЦАТА-ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТЯХ
1.
smurt
25.01.2015 12:22:12
Advokadi sudii prokurori notariusi vsi4ki trqbva da sa nabiti na kol