Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вижте какво не бива да правим, когато сме ядосани

Когато си гневен не трябва да изкарваш яда си на околните си
Ключови думи: гневен, справяне със стрес
На всеки се случва да има отвратителен ден. Хората дразнят, работата е досадна, а в личния живот нещо се е случило и ни изяжда главите. В такива моменти е трудно да се удържим да правим глупости, за които след това съжаляваме.

Гневът може да ни подтикне да вземем необмислени и глупави решения, които след това ще се върнат върху главите ни като бумеранг. Не е нужно изследвания и психолози да ни казват, че действията, които предприемаме, когато сме под състояние на силна афекция (особено ако е негативна), могат да доведат до проблеми с колеги, близки и дори със собственото ни физическо и психическо състояние.

Ето защо е добре да внимаваме какво правим, когато сме ядосани. Profit.bg предлага 7 неща, които трябва да избягваме, когато сме под дълбока афекция и ни идва да забием химикал в нечие око:


1. Не изливайте гнева си в социалните мрежи

Гневните статуси, съдържащи множество благопожелания за нечия майка, не са добро решение. Съществува сериозен риск да си спечелите отрицателна репутация, а и да загубите приятели. Също така такава информация малко или много достига до различни хора. Има специална професия от онлайн рисърчъри, които изнамират поведението ви в интернет, когато кандидатствате за определена работа. Следователно гневната ви тирада за бившето гадже няма да седи особено добре в един доклад на подобна фирма. Така че ще е положително ,ако в социалните мрежи показвате най-доброто от себе си и намалите излятите там гняв и слабости.

2. Не взимате решения

Едно от най-неправилните неща въобще е да взимате кардинални решения, когато сте под афекция. Гневът често води до погрешни изводи, а те, от своя страна, водят до изключително погрешни решения. Когато искате да вземете правилното решение, трябва да се съсредоточите върху ситуацията и да претеглите всички предимства и недостатъци. Нещо повече, желателно е да го направите, когато сте спокойни.

3. Да си го изкарвате на другите

Вероятно ще се почувствате добре, ако си изкарате гнева върху някой страничен човек, вероятно може и да го направите съвсем несъзнателно, но далеч не е нещо положително. Изливайки вашия гняв, вие наранявате някой друг. Понякога това може и да не ви засяга като цяло, но има случаи, даже в повечето случаи, когато този някой е близък човек, който с нищо не ни е виновен. Най-добре пробвайте да се успокоите. Ако не става, просто се усамотете и се опитайте да се успокоите, за да не нанесете излишни вреди.

4. Не шофирате

Когато сте ядосани, вниманието ви е насочено предимно в посока нещото, което ви дразни. За шофиране трябва вниманието ви да е насочено основно към пътя. Изследванията показват, че гневните шофьори са по-невнимателни и агресивни на пътя и съответно се случват много повече пътни произшествия. Някак излишно е заради гнева си да попаднете в ситуация, в която сте отнели живота на друг човек, при това без да искате.

5. Не говорете пред всекиго

Когато човек е ядосан, има нужда да си каже голяма част от нещата. Лошото е, че невинаги в такива случаи подбираме пред кого говорим и кой може да ни чуе. В един момент може да се окаже, че дори чистачката знае какви проблеми сте имали в семейството. Клюките са нещо силно и дълбоко заложено в човешката природа.

6. Не се връщайте към лоши навици

Ядосано ви е, вдигнали са ви нервите, не можете да гледате хора, без да възникне желанието да им забиете два шамара или поне да им се разкрещите... как да не запалиш една цигара или да не пиеш едно. И така се връщате към едни не особено здравословни навици, които са ви коствали адски много време и усилия, за да ги откажете. Намерете по-здравословни начини да се справите с гнева. Ако трябва удряйте нещо (нещо, не някого!), правете физически упражнения. Те повишават нивото на хормона серотонин, а той намалява стреса.

7. Не се социализирайте

Когато се запознавате с нови хора, докато сте в гневно настроение, другите ще получат много различна и неправилна представа за вас. Това създава естествена бариера за по-нататъшни отношения, която все пак може да се преодолее, но с усилия. Затова е по-добре да спазвате дистанция, докато се успокоите. Тези хора, които изпитват по-малко гняв и омраза, са по-успешни и социално популярни - заради искрената им усмивка и положителна енергия.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Тази вечер е подходяща за чувствен и бавен секс Периодът е благоприятен, само трябва да контролирате емоциите и желанията си При проблеми с акумулатора или стартирането на двигателя: Причината може да се крие в алтернатора Основната причина за подобни повреди обаче може да се крие в алтернатора - устройство, което презарежда акумулатора и управлява електрическото оборудване по време на шофиране
Обра точките на 73 години Сиймур сякаш не старее Създадоха спагети, по-тънки от човешки косъм Спагетите са от нишестени нанофибри
Защо Николета Лозанова си крие лицето? Плеймейтката се омъжила тайно за Ники Михайлов бременна в 5-ия месец Проговори за Ивка Бейбе Евгени Генчев с ласкави думи за инфлуенсърката 
Стана 108 кила "Джоуи" е в тежка депресия Майката на Атижа прогони Петър Родителката на брадърката нахока бившия съквартирант на щерка си
61-годишна жена роди първото си бебе Майката и бебчето са в общо стабилно състояние, хубавата вест идва от Скопие, РСМ  "Увеличете помощта за Украйна" Зове Рюте
Meteo Balkans: Снежна виелица блокира половин България, метър сняг ще натрупа до часове Около обяд в петък от запад на изток облачността да се увеличава и в Западна и Северозападна България ще започнат нови валежи "Казармата е загуба на време" Твърди известният актьор Станимир Гъмов