Крокодилско ако и тестиси от бобър предпазват от забременяване
Идеята за контрацепция съществува от хиляди години. Ето няколко отживели, странни и дори опасни методи за предпазване от забременяване.
Жените в древните еврейски общности от Талмуда напоявали гъба с лимонов сок, която след това ползвали като контрацептив. Гъбата действала като физическа бариера между сперматозоидите и матката. Смята се също, че
Казанова поставял кората на половин лимон във вагините на своите любовници
а останалата чат от киселия плод използвал за унищожение на сперматозоидите...
В египетски папирус от 1850 г. преди Христа се говори за тор от крокодили. Той има алкални свойства, които биха могли да бъдат полезни в контрацепцията, след като топче тор се постави във влагалището.
В пещера, във Франция, има рисунки, които според историците са първата илюстрация на човек, който носи презерватив по време на сексуален акт. Цар Минос на остров Крит, син на Зевс и Европа, използвал черва от коза като презервативи 3000 г. преди Христа.
Най-старите открити презервативи датират от 1640 г.
и са направени от животински тъкани, като черва например. Тези кондоии са открити в замъка Дъдли, в Англия.
Древните цивилизации смятали, че живакът има лечебни свойства и го използвали за лечение на всякакви заболявания - от кожни обриви до сифилис.
В Древен Китай жените пиели горещ живак, за да се предпазят от бременност. Смятало се, че живакът "убеждава" женското тяло, че не може да износи плода и предизвиква спонтанен аборт. Днес обаче е известно, че това вещество е изключително токсично и уврежда бъбреците, белите дробове и мозъка, и може да доведе до смърт.
През 16-и век на територията на днешна Канада пък пиели отвара от сварени тестиси на бобър в концентриран алкохолен разтвор като средство против забременяване. /novinite.bg Добави Коментар