Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Масови акции срещу незаконните къмпинги по Черноморието

По Южното Черноморие работят немалко незаконни къмпинги
Ключови думи: незаконни къмпинги, Бургас, Царево, природен парк Странджа
В разгара на лятото морските общини предприеха масови акции срещу незаконните къмпинги. Частници печелят хиляди левове от нелегални биваци и паркинги край плажа, които изграждат дори в защитени местности. В същото време, само за почистване на отпадъците от тях, общината в Царево, например, губи по 100 000 лева на сезон.

Силистар е едно от най-райските кътчета на юг. Едно определено място от години функционира като къмпинг. Оградено е, така се рекламира и в интернет. Частният земеделски имот обаче, не само че не е регистриран като къмпинг, а дори попада в защитена местност и е част от Природен парк „Странджа".
Десетките хора, които идват с палатки и каравани, са привлечени не само от уникалната природа. Плажът е на не повече от стотина метра, а цените са ниски. Частникът обаче не плаща нито данъци, нито туристическа такса.

Общината не е давала разрешение за туристическа дейност в горичката, която е част от защитената местност. При проверката собственикът липсва, а по телефона обясни, че къмпингарите са му приятели.

Отсреща друг частник прибира по 5 лева за паркинг. Екоинспекцията в Бургас е узаконила парадокса.

Местността Коросята край Ахтопол е рай за незаконните къмпинги. В хаоса доказването дали земята под бившите ведомствени станции е общинска, държавна или частна, е трудно, но от него се печели.

Освен в Царево, най-много незаконни биваци има в Приморско, край бившата резиденция „Перла", в Созопол и на Иракли. Местната власт трудно се справя с нелегалното поставяне на палатки и каравани. Една от мерките е ограничаване на достъпа на автомобили до горичките. Нарушения има и в законните къмпинги. Най-често регистрират по-малко на брой бунгала и каравани.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Изрод направи бебе на 11-годишната си дъщеря, обвини я, че сама си е виновна Извергът не само не признава вината си, но дори представя абсурдно оправдание – че момичето само било „вкарало сперматозоид в себе си“ Истината за тяхната връзка 40-годишният бизнесмен остана шокиран при вида на младото момиче, с което до скоро е имал интимни отношения
След три брака и два развода – Джейда Дювенджи пак мечтае за сватба В твоето лице открих истинската любов. Ако решиш да продължим заедно като семейство, няма да откажа“, написа Дювенджи в социалните мрежи, обръщайки се към своя любим Тази българка стана популярна от турските сериали, а сега е на път да покори света Гюлсим Али триумфира в Париж – носи тоалети на топ дизайнерка
Опита се да прелъсти звезда от турско кино Тя е страхотна жена, но аз съм необвързан само по документи. Обичам годеницата си и нямам намерение да я предавам с авантюри, споделил Улусой Мартениците стават все по-популярни в Турция Цената на една мартеничка за ръка в турската столица Анкара варира между 10 и 25 турски лири
Демонтират паметника на Христо Ботев във Враца Бронзова статуя ще бъде разделена на три части Тревожни данни: До 2050 г. болестта на Паркинсон ще засегне 25 милиона души И при двата пола се наблюдава възрастово зависимо нарастване на разпространението, което достига своя връх между 85 и 89 години
Енергийният министър Жечо Станков: Зеленият водород е в центъра на енергийната трансформация Чрез плановете за преход на въглищните региони правителството ще подкрепя финансово центрове за върхови технологии като този, каза още министър Станков Командир на „Ахмат“ каза какво се случва в Курска област По думите на генерал-лейтенант Апти Алаудинов остават да бъдат освободени пет селища
Защо той извира отвсякъде В момента Вергов е капитан на отбор в популярното шоу „Аз обичам България“ по Би Ти Ви, но това далеч не е всичко Късат с бТВ, за да изгреят в Нова ТВ Рокадите в телевизионния ефир предизвикаха истинска сензация! Би Ти Ви отдавна не допуска лица, които са напуснали, да се завръщат в ефира ѝ, дори като гости