Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Бургас поиска спиране на проекта за водния цикъл на кв."Горно Езерово"

Преди две години кметът Димитър Николов, тогавашният екоминистър Нона Караджова и заместникът й Ивелина Василева направиха първа копка на проекта. По план той трябваше да приключи до края на 2014 г.
Ключови думи:
Седем общини са поискали проектите им по оперативната програма “Околна среда” да бъдат временно спрени, съобщават от в-к “Труд”, позовавайки се на информация от Министерството на околната среда и водите. Община Бургас е поискала "замразяване" на водния проект в кв."Горно Езерово". Причината е проблем с един от подобектите и административни неуредици. Засега Общината продължава да изпълнява проекта си за изграждане на регионалното депо за битови отпадъци, въпреки финансовата санкция и спрените пари по ОПОС.

Общо седемте общини са поискали спиране на проекти на стойност е около 302 млн. лв. Причините за замразяване на проектите са различни. Някои общини изтъкват като основание проблеми с разплащането. Такива има от няколко месеца, след като първо Европейската комисия, а след това и фондът за заеми за европроекти ФЛАГ, и бюджетът спряха да плащат пари по “Околна среда”. Брюксел замрази средствата заради проблеми с обществените поръчки. Държавните органи преустановиха финансирането в следствие на решението на ЕК.

В два от случаите прекъсването е заради лошото време. Общините Костинброд и Тервел са поискали замразяване заради наводняване на строителните обекти. Техните проекти са за съответно 97,4 млн. лв. и 17,67 млн. лв.

“В Габрово има частично временно спрени строително-монтажни дейности поради обстоятелства, водещи до невъзможност за изпълнение на подобекти, свързани с рехабилитацията на водоснабдителната и канализационна мрежа”, обясниха от министерството. ВиК проектът на Габрово е за 123,54 млн. лв. Общината от доста време предупреждава, че при липса на плащания по програмата среща трудности да поема разходите само от собствения си бюджет.

Работата по ВиК проекта на Димитровград е спряна заради “нарушаване на доставките”. Причината за това са неразплатени средства. Имало и три заповеди на проектанта за спиране на строителството на “разни участъци”.

Заради жалба на гражданин е замразен и проектът на Столичната община за изграждане на дубльор на ляв Владайски колектор.
3
Коментара по темата
3.
Гарантирано от ГЕРБ
19.07.2014 18:46:46
Крадливата Шведски Калинка Василева и Сьстудента на Валентин Златев от МосковскиДьржавен У.т контрабандиста Николов Искат да повторят под индиго -кражбата на МНОООООГО МИЛИОНИ от проекта за Воден Цикьл на Габрово за 256 Милиона лева от които 170МИЛИОНА са откраднати от любимата калинка на Бойко-Плешивия дьрвен Философ -Томислав Дончев
2.
???
19.07.2014 18:05:13
АМИ ДОКАТО ИМА МЪРЗЕЛИВИ ХОРА В ТАЯ МЪРЗЕЛИВА ОБЩИНА И АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НЕУРЕДИЦИ ЩЕ СА МЪРЗЕЛИВИ!!!!
1.
Чичопей
19.07.2014 14:44:36
В КТБ имаме ли пари?
  Добави Коментар
Разплакаха я В "Ергенът" Стана ясно дали е спал със 72-годишна Диньо и жената са само приятели
Шеф Ангелов към готвачките в Hell`s Kitchen: Имате яки трътки Кулинарният гуру похвали бургазлийката Тоби и Марина, чинията им била като за списание Прославят България Брат и сестра с отличия на СП
Джорджеску внася кандидатурата си за президент на Румъния на 7 март Независимият крайнодесен кандидат спечели първия тур на президентските избори на 24 ноември Организира мащабна среща Ганчев иска да е начело на борбата
Русия започна важни преговори с... УЕФА България с впечатляващо представяне на най-големия форум за туризъм в Германия Мирослав Боршош откри най-мащабния български щанд досега в Берлин
Спешен ход в "Ергенът" Виктор май не остави шансове на Мартин с една от най-интересните дами Сръбският Слави Трифонов почина, точно така, както Ванга му предрече Легендата Саша Попович умря в съня си
Развитие по казуса с кмета на Минерални бани Мюмюн Искендер заяви, че ще обсъди със семейството си дали да обжалва... Почина голямо медицинско светило Напусна ни проф. д-р Милан Миланов