Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Могъщата БСП сама предаде на ДПС Бургаска област, сега се сгуши на утешителното трето място

Едва ли някой в местната централа на БСП си е представял, че графиката на РИК-Бургас ще изглежда така, след скалата на победителите от ГЕРБ следва тази на ДПС
Ключови думи: ДПС, ГЕРБ, БСП, избори, Европейски парламент, резултати,

Смазващата победа на ГЕРБ в Бургаска област съвсем не е единственият удар, който се наложи да понесе могъщата БСП на изминалите европейски избори. Въпреки огромната разлика в процентите между сочените за основни опоненти ГЕРБ и БСП,  окончателните данни от Районната избирателна комисия (РИК)-Бургас са буквално съкрушителни за левицата. Оказа се, че коалиционният партньор на БСП – ДПС, на който социалистите дадоха ключови места в местните държавни структури, буквално измете столетницата от спора за челните позиции. БСП не само, че е с повече от два пъти по-малко гласове от ГЕРБ, но и чувствително изостава от резултата на ДПС.
Ако има новина от изминалите eвропейски избори в Бургаски регион, тя не е, че ГЕРБ се поздрави с първото място. Победата им се очакваше, макар и не толкова категорична и отчайваща за опонентите от БСП. Същинската новина обаче e, че ДПС е втора политическа сила в региона. Тя спечели 19,94% срещу 15,74% на БСП и накара социалистите да се почувстват като малкото другарче в коалицията. Освен в традиционните общини, считани за бастиони на Доган и наследника му Лютви Местан - като Руен, Айтос, Сунгурларе, където ДПС е първа политическа сила, партията отвя БСП в морската община Поморие.
Резултатите, станали вече официално известни днес, при 100% обработка на секционните протоколи, показват, че ДПС съществено настъпва в Бургаска област. На парламентарните избори през 2013 година партията е трета политическа сила с 11,56% срещу 23,22% за Коалиция за България и 33,91% за ГЕРБ.
От това е видно, че партията, оглавявана от Местан, увеличава влиянието си, докато има съществен отлив от патриотичните партии, вот - прелят вероятно в новопоявилата се формация България без цензура, която дублира, но в побългарен вариант ДПС.
С второто място на ДПС в Бургаска област победителите от ГЕРБ обаче трябва да внимават и да им послужи за предупреждение доколко да се заиграват с тази партия в ситуация на намаляваща избирателна активност и с предоставения й властови ресурс. За да не се окаже тя първа политическа сила в Бургаска област на следващите избори.
8
Коментара по темата
8.
ловеца
29.05.2014 10:26:23
Трапер,струва ми се ,че цитираш някой комунистически "позив"!! Няма да ти отговарям точка по точка на твоето писание /имаш и добри попадения/,но не ни е виновен само ЕС. Усвоили сме 30%, защото се оказваме некадърни да усвоим всичките 100%. Дори и до 2020 БГ ще получава повече от ЕС отколкото ще внася,само трябва да ги влага правилно и разумно,а не да ги краде.За съжаление,с втророто се справяме много,много по-добре и за това сега ще ни ограничат още от "благинките". За това,че парите не стигат до хората и малкия бизнес,дали ЕС ни е виновен? Та всички проритети и мерки,в които да се насочват Евросредства се додговарят в началото на всеки програмен период и не се налагат от ЕС.Явно и в преговорите сме некомпетентни! ЕК предлага законите ,но в ЕП те се гласуват и приемат.Не заблуждавай и без това обърканите хора - ЕК има законодателна инициатива,но крайното решение се приема в ЕП,при това с консенсус! Време е да видим гредата в окото си,а не да се взираме и да търсим сламката в чуждото.
п.п. Уникредит е италианска банка/съвсем условно/ и по твоята логика е "чужда" за Франция,нали? Същото се отнася за Сосиате женерал- чужда за Италия. Все пак и двете работята в целия свят.Тук "наши" и "чужди - лоши" няма никакво значение/.
7.
хах
27.05.2014 00:13:52
то на БСП отдавна трябваше някой да я светне, че вече е 21 век. Че с машинации и фалшиви договорки вече единственственото, което можеш да постигнеш е това да те прецакат. От ДПС какво друго може да очакваш. И двете партии са за боклука, трябва да се даде път на младите и модерните хора, а това за момента е ГЕРБ. Просто БСП да го духа
6.
fog
26.05.2014 21:20:32
Играта не е приключила.
5.
биб-баб
26.05.2014 21:19:22
Идва и не герб ред
4.
биб-баб
26.05.2014 21:19:22
Идва и не герб ред
3.
bs
26.05.2014 18:41:16
КО СТАНА ВЕ БАТ СЕРГО НАЛИ В БУРГАС ЩЕШЕ ДА ПОБЕДИШ НА БУРГАС МУ ПИСНА ОТ КОМУНЯГИ ОТ ЙОАНЧО
2.
trapera
26.05.2014 17:05:24
Защо едва 30% от гражданите, които имат право на глас гласуваха на евроизбори 2014?
Веднага давам отговор – защото в най-бедната държава със средна месечна заплата от 159 евро хората не само не се интерсуват, а и не искат да правят богати още 17 политика, които не правят нищо в Европейския парламент срещу общо възнаграждение от 40 000 евро.
По същата причина избирателната активност в цяла Европа е плашещо ниска. Евроскептицизма у нас не е плод на конспирациите, въртящи се в главите на „тинк-танковете“ от американските фондации, принизяваща всички разочаровани българи от ЕС до „комунисти“ или „путинисти“. Как биха обяснили евроскептицизма във Великобритания, където дори се готвеше референдум, с който англичаните ще решат дали страната им трябва да продължи да членува в евросъюза?!

Нали някой не вярва, че ако ЕС беше толкова добър и водеше политика, която отговаря на нуждите на хората, нечия чужда пропаганда би могла да превърне хората в евроскептици? Все едно да твърдиш, че ако имаш хубава къща някой може да те убеди да я напуснеш и да заживееш в барака, говорейки ти от телевизора. И най-страшното е, че защитниците на ЕС и неговата политика, която доведе до невиждана корупция и безработица и превърна Европа в упадъчно поамериканчен васал не искат това да се промени. Цялата им енергия е насочена в това да изливат помия върху обикновенните хора, които не са съгласни с посоката, по която се движи Европа и в сляпа защита на ЕС. Но тези хора не са „врагове“, те са реални хора, със свой живот и проблеми, за които ЕС или нехае и не води политика или дори допринася.

И чуваме „колко е добър Европейския съюз“, но не и примери. Е, понякога чуваме примери като обяснението на Джоузеф Дол, че свободния достъп до порното било най-големия плюс и нова свобода на съвременните европейци. Чуваме и по-надеждни примери като свободното пътуване, възможността да прехвърлиш бизнеса си и на европейските пазари, достъпа до образование, инфрастуктурните проекти с „европейски“ пари. Но тези примери са неверни.

Пътуваме свободно, но мнозинството от нас, а именно онези 53% в статистиката на Евростат, които живеят в трайни лишения и бедност, не могат да си позволят почивка или пътуване в Европа. Повечето пък нямат причина да пътуват из Европа, защото работят минимум шест дни от седмицата, а парите стигат колкото да покрием кредити, сметки и храна. Е, с какво се подобри положението на тези хора след 7 години в ЕС? За пенсионерите няма и да споменавам, те нали са „пенсионери“, така и така са накрая на живота си – голяма работа…

За бизнеса на европейските пазари…

Колко българи ги касае това? Едно много мъничко малцинство, което има възможност да развива бизнес на чуждите пазари, в случая на европейските. За тях няма значение дали има ЕС, или не, те имат нужните капитали, за да правят бизнес в чужбина. Това е важното, а не дали сме държава-членка на ЕС, или не. Бизнеса в България е предимно малък (семеен) или средно голям. Крупния бизнес, благодарение на ЕС и „усилията“ на правителствата след 1989г. е от чужди корпорации. Дори българите, които държат един най-обикновен хранителен магазин, или кафенце пак работят с пари от чуждите банки. Да не говорим за хората, които благодарение на чуждите монополи фалират ден подир ден. Икономически сме тотално колонизирани и ЕС води целенасочена политика, убиваща икономиките на държави като нашата. Да не говорим за земеделието, а сме аграрна държава. Ето един сериозен аргумент защо ЕС е вреден за България, но пък нужен – в геополитически аспект сме нужни на Европа и САЩ. Чуваме как НАТО говори за „българската територия“, което си е показателно, ако се напрегнем. Тези съюзи и алианси не гледат на нас като на „партньори“, а на територия, на която за жалост има около 6-7 млн. източноевропейци.

За ЕС Източна Европа е заден двор.

За това и България получава най-малко пари от всички държави-членки на съюза. Така ще бъде и през новия програмен период. За изминалия сме получили едва 30% от договорените средства. И тук идва момента с „европейските“ пари. Реално ние сме вложили в евробюджета колкото и сме получили. Но най-важното е, че това, което получаваме можем да инвестираме тъй както ни кажат от Европа. И в случая с примера за инфраструктурните проекти. Това са си наши пари, които Европа ни казва как да харчим. Това е много удобно за нашите политици, защото от тези проекти се краде лесно. И този пример издиша, хората имат други основни нужди. Няма лошо в новите пътища, но поне да се строят качествено. Не одобрявам, че строим една магистрала от 40 години насам, но пък когато хората нямат пари дори за бензин и едва покриват сметките си не мисля, че това е приоритет.

Всеки иска детето му да получи образование в европейски колеж, но пари да изпратят детето си да учи в чужбина имат много малко хора. Основно децата на онова овластено и богато малцинство, за което не е проблем да плати образованието им навън. За това за тях не е от значение дали сме в ЕС или не, те имат тази възможност. А възможностите струват пари. А тези, които завършат висшето си образование у нас работят за хора с основно образование и най-вече като обслужващ персонал, хранещ се от бакшиши.

Ето защо големите надежди на българите за ползите от членството в ЕС станаха на пух и прах, преминаха през скептицизъм и накрая надмощие взе примирението и безразличието. За това едва 30% от хората са гласували на евроизборите. Българина се опитва да преживее всеки един месец, да осигури основните нужди на своите деца, получава най-ниски заплати в ЕС и не вярва на високопарните изказвания и големи обещания за таблети и подобряване на позициите на страната ни в Европа на този и онзи кандидат-евродепутат. Защото ние така и не разбрахме какво по-точно правят евродепутатите освен да гласуват под строй. А тези от нас, които са наясно, знаят че ЕП няма особено голяма власт, Европа се управлява от еврокомисията. Колкото до нашите 17 евродепутати, повярвайте ми дори и при най-голямо желание и искреност те не могат да повлият за нищо.
1.
бирхан
26.05.2014 16:58:38
уважаеми български избиратели заслужавате си мизерният животец
  Добави Коментар
Бишва любима на Гришо яхна... Мощен мотор Скандалът в борбата не стихва "Затриваме децата, а федерацията се интересува само от чужденците", твърди олимпийският шампион Георги Мърков
Нищо ново! Лукашенко пак спечели изборите в Беларус Получи подкрепата на 87 % от избирателите, според екзитпола Огромен протест в Гърция Съседите търсят справедливост след влакова катастрофа
Русия съобщи, че е завладяла... Още едно село в Донецка област Отново показа класа Попов с престижно класиране
Много е щастлива Известна певица се радва на лични и професионални успехи Бизнесът му тръгна от видеокасетки, а днес е един от най-богатите в държавата Божидар Колев е съсобственик на "Технополис" и "Практикер"
Обра точките на 57 години Памела Андерсън е легендарна чаровница Прегърнахме се и чакахме, проговориха машинистите от фаталния влак Трябваха ни секунди, за да отидем в задната кабина. Клекнахме ли, не знам вече, прегърнахме се и чакахме удара, сподели Пламен
Сръбската Беба подпали мрежата Пусна снимки по бански от Тайланд, влюбените емотикони не закъсняха Поколението Z – все по-технологично и самотно Поколение Z включва хора, родени между 1997 и 2012 г.