Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Яне Янев: Сидеров ще ми плати 54 000 лева за обидите "лумпен, измекяр и презерватив"

Яне Янев се закани да запорира заплатата на Волен Сидеров.
Ключови думи: Яне Янев, Волен Сидеров, клевета, обида

Всеки, който сипе обиди и клевети срещу мен и РЗС, ще си плати, каза Яне Янев. Ден след като съдът реши Волен Сидеров да му даде 54 000 лева, лидерът на „Ред, Законност и Справедливост“ се закани, че ще запорира заплатата на депутата, ако се опита да се измъкне. В исковата си молба до съда Яне Янев е описал, че Волен Сидеров го е нарекъл с три обидни думи - лумпен, измекяр и презерватив.
„Срещу всички клеветници съм завел дела. Конкретното решение е свързано с думите лумпен, измекяр и презерватив“, уточни Янев в „Здравей, България“.
Той припомни, че Сидеров е осъден заради репликата: „Ние няма да позволим на нито един лумпен. Дали той се нарича Валери Симеонов, Яне Янев или друг измекяр, да кощунства в близост до нашата централа в нарушение на закона. Презервативите на Бойко – Янев и Симеонов ще се сблъскат с твърдия отпор на „Атака“.
„Завел съм две дела срещу медии, които системно години наред насаждаха в обществото омраза, клевети и обиди по мой адрес. Осъдил съм ги. Очаквам скоро изпълнителен лист, за да мога да пристъпя към последната фаза. Адвокатът на Сидеров твърди, че ставало въпрос за политически речник. Това, което лидерът на „Атака“ е казал, било част от разговорния стил на политиците и нямало нищо учудващо така да се говори. Искам да дам кураж на всички, които са засегнати през годините, да си потърсят правата. Само по този начин можем да нормализираме езика на омразата, на клеветата“, каза още лидерът на РЗС.
На въпроса дали очаква депутатът да му изплати сумата от 54 000 лева, той отговаря с „да“.
„Сигурен съм, че юридическият екип на РЗС е най-добрият в страната. Това сме го доказали. Лесно се запорира заплата“, подчерта Янев. Водещите обаче му припомниха, че тя вече е запорирана заради друго дело за клевета и прогнозираха, че за него няма да остане нищо.
„Освен заплата, има и други възможности. Всичко, което е необходимо, сме го направили. Когато дойде време да изкараме изпълнителен лист, тогава ще говорим“, добавя бившият депутат.
„Такива като Сидеров успяха да нанесат тежки удари върху РЗС. Аз знам какво е причинено на моето семейство – на майка ми и жена ми. Не пожелавам и на най-върлите ми душмани да се чувстват така. Такива като Волен искат да ни отстранят от политическата сцена, за да няма реална борба срещу корупцията. Откакто сме извън парламента, той е блато. Водоравно е, никой не говори за корупционните процеси. Изричал съм тежки думи, но базирани на фактология. Като председател на Комисията за борба с корупцията съм образувал 500 преписки, по които има над 150 досъдебни производства. Има над 40 присъди осъдителни“, похвали се Яне Янев.
3
Коментара по темата
3.
хи-хи-хи
09.04.2014 12:49:58
Че какво обидно има в тези думи-истината боли,нали Янче???
2.
Бръмбарче
09.04.2014 11:51:21
Без значение дали са изкуствено или неизкуствено създадени , ВСИЧКИ партии и политици лъжат и крадат на поразия народа . Единственото решение е военно положение , което е невъзможно в настоящият момент по разбираеми причини .
1.
наблюдател
09.04.2014 09:27:53
ИЗБИРАТЕЛИТЕ СИ КАЗАХА ТЕЖКАТА ДУМА ГОСПОДА РЗС-ТА И СКОТАДЖИИ!!!
ВИЕ СТЕ ИЗКУСТВЕНО СЪЗДАДЕНИ ПАРТИИ-ЗАТОВА СТЕ АУТ-ПРОУМЕЙТЕ ГО,КАКТО ГО ПРОУМЯХА И МИСЛЕЩИТЕ ИЗБИРАТЕЛИ!!!
  Добави Коментар
Ромка от Лом ми предсказа целия живот през 1992, призна Драго Чая В онзи момент аз направо се парализирах, а сега като го разказвам, отново настръхвам, обяви известният тв водещ Силен трус до България Земетресението е между гръцките острови Санторини и Аморгос
Не купувайте имоти, цените ще падат, съветва експерт При влизането в Еврозоната ще поевтинеят с 20 % Жени Калканджиева: С Тачо сме по-щастливи и по-сплотени от всякога, скоро ще почерпим за... Подготвяме моя 50-годишен юбилей
Светъл празник е Православието почита паметта на Свети Фотий Има ангелско лице, но се оказа убийца Калифорнийката Джейд Джанкс беше осъдена за умъртвяването на своя доведен баща, след като открила нейни голи снимки на компютъра му
Времето остава студено Ето прогнозата за четвертък Учени предупреждават за мегаземетресение в Санторини Сеизмичното поле се разширява на североизток и е ясно, че големият разлом на Аморгос, който ни даде опустошителното земетресение от 1956 г., се активира
Той е известен кинаджия, но се оказа изрод - дрогира и уби две момичета Беше осъден и за изнасилване на седем други жени Няма да повярвате коя е най-крадената кола На първо място е Форд Фиеста 
Дефицитът намаля, Дания зарадва Желязков и Теменужка Петкова с 348 млн. лева Парите са постъпили в бюджета на Министерството на отбраната като компенсация за помощта ни за Украйна Съдия и прокурор в спор за автомобила на Нойзи Мирослав Петров е мотивирал отказа си за отнемането на колата с Конституцията, че частната собственост е неприкосновена