Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

„Гладиатор”, „Карибски пирати”, и „Кръстникът” превземат Операта този петък

Комичната опера ще се играе на 30 април
Ключови думи: Опера, Бургас, Любовен еликсир, Гаетано Доницети,
Концертът „Цигулката в киното” ще зарадва киноманите в Бургас  с  най-известната филмова музика. Той ще се проведе на  11 април, от 19:00 часа,  в залата на Държавна опера- Бургас.   Любителите на седмото изкуство ще могат да чуят познати мелодии от хитовите ленти:  „Гладиатор”, „Карибски пирати”, „Розовата пантера”, „Кръстникът”, „Мисията невъзможна”, Стар Трек, „Алената буква”, „Усещане за жена”, „Чикаго”, „Маската на Зоро”, „Дами в лилаво” и сериала „Хавай 5-0”. Паралелно с  изпълненията ще се прожектират и трейлърите към филмите, така че публиката да се потопи за момент в историите на Максимус, капитан Джак Спароу, звездния  му колега  Жан-Люк Пикар, ловкия  агент Хънт и  разбира се  вечния Дон Корлеоне.

Произведенията ще бъдат изпълнени от  оркестъра на Държавна опера – Бургас под диригентството на маестро Йордан Дафов. Гост - солист ще е талантливият цигулар и автор на проекта Чавдар Вълков.

На 15 април героите  от киното отстъпват място на „Царицата на чардаша”. Произведението на унгарския композитор  Имре Калман ще покаже, че за истинската любов няма препятствия.  Афишът на Бургаската опера  продължава на 17 април, когато сцената отново ще бъде завладяна от „Службогонци”. Премиерата на мюзикъла, който е под режисурата на директора на Операта Александър Текелиев, се състоя в края на миналата година и спечели овациите на публиката.

На 25 април романтично настроените ще могат да преживеят  "Една нощ в Париж", при това без да напускат любимия си Бургас. Балетът  по музика на Малер и Рахманинов  не само ще ни пренесе в атмосферата на френско вариете, но и ще ни припомни някои от  най-известните  песни на врабчето на Париж - Едит Пиаф.

Операта предлага забавление и за на най-малките зрители, които ще могат да пътешестват с „Алиса в страната на чудесата”. Специално заради малчуганите мюзикълът на Александър Йосифов ще се играе на 26 април (събота), от 11:00 часа.  Премиерата на „Алиса в страната на чудесата” миналия месец пожъна голям успех и събра десетки семейства в Операта.

Последният  ден на април e отреден за „Любовен еликсир”. Комичната опера от Гаетано Доницети ще се играе на 30 април, от 19:30 часа.

Цената на билетите  за представленията е съответно:   8, 10, 12, 15 лв., а  за учащи и пенсионери – 6 лв. От Операта предлагат и възможност цялото семейство да отиде на представление срещу голяма отстъпка. Пакет  „Фамилия”  включва 4 билета на стойност всеки по 6 лева.
1
Коментара по темата
1.
Таткото
07.04.2014 15:52:47
Мюзикъла "Алиса в страната на чудесата" наистина заслужава гледане. Заведет децата си и се убедете сами, че си е струвало. Аз ще повторя с моята дъщеря.
  Добави Коментар
Истината за тяхната връзка 40-годишният бизнесмен остана шокиран при вида на младото момиче, с което до скоро е имал интимни отношения След три брака и два развода – Джейда Дювенджи пак мечтае за сватба В твоето лице открих истинската любов. Ако решиш да продължим заедно като семейство, няма да откажа“, написа Дювенджи в социалните мрежи, обръщайки се към своя любим
Тази българка стана популярна от турските сериали, а сега е на път да покори света Гюлсим Али триумфира в Париж – носи тоалети на топ дизайнерка Опита се да прелъсти звезда от турско кино Тя е страхотна жена, но аз съм необвързан само по документи. Обичам годеницата си и нямам намерение да я предавам с авантюри, споделил Улусой
Мартениците стават все по-популярни в Турция Цената на една мартеничка за ръка в турската столица Анкара варира между 10 и 25 турски лири Демонтират паметника на Христо Ботев във Враца Бронзова статуя ще бъде разделена на три части
Тревожни данни: До 2050 г. болестта на Паркинсон ще засегне 25 милиона души И при двата пола се наблюдава възрастово зависимо нарастване на разпространението, което достига своя връх между 85 и 89 години Енергийният министър Жечо Станков: Зеленият водород е в центъра на енергийната трансформация Чрез плановете за преход на въглищните региони правителството ще подкрепя финансово центрове за върхови технологии като този, каза още министър Станков
Командир на „Ахмат“ каза какво се случва в Курска област По думите на генерал-лейтенант Апти Алаудинов остават да бъдат освободени пет селища Защо той извира отвсякъде В момента Вергов е капитан на отбор в популярното шоу „Аз обичам България“ по Би Ти Ви, но това далеч не е всичко
Късат с бТВ, за да изгреят в Нова ТВ Рокадите в телевизионния ефир предизвикаха истинска сензация! Би Ти Ви отдавна не допуска лица, които са напуснали, да се завръщат в ефира ѝ, дори като гости ЕС обсъжда 40 милиарда евро военна помощ за Украйна за 2025 година Очаква се основен принос да направят страни като Германия, Франция и Нидерландия