Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

В манастира в Голямо Буково лекуват бесове и хомосексуализъм, пуснаха обява в нета

Oбявата „цъфнала“ на няколко интернет страници и истински притеснила вярващите от Бургаско. Отец Веселин пък твърди, че работи за възраждането на българщината
Ключови думи: Голямо Буково, манастир, обява, лечение, хомосексуализъм, ценоразпис, вода, палатки

 

Обява приканва гейове от цялата страна в манастира „Света Петка“ в Голямо Буково, Бургаско. Нежните души са привлечени от текста, която ги приканва в светата обител вече близо година. Тя им обещава безплатно лечение и нощувки. Според обявлението изворът на манастира цери психични заболявания и хомосексуализъм. Доколко лечението е ефикасно, не се наемаме да твърдим, но е факт, че натам се стичат хора със сексуални проблеми, пише сайтът скандално.нет. „Уважаеми братя и сестри, в манастира ще бъде въведена такса вход която ще важи за всички посетители. За деца до 7 години ще е 2 лева, а за възрастни – 5. Въвежда се и такса за пълнене на вода от аязмото, като цената й е 0,50 лева на литър. Може да пренощувате на палатка, като за поставянето й ще трябва да платите 10 лева на ден. В двора на манастира може да се насладите на постоянна изложба на стари модели руски трактори и камиони, както и на изложба от български животни – коне, овце, кози, кокошки, кучета, котки и цяло стадо прасета.

Манастирът е известен с това, че водата от извора лекува човеци с психични заболявания, а също и хора с обратна сексуалност. За психично болни и гейове, които желаят да се лекуват в светата обител, нощуването е безплатно, независимо колко продължава престоят. Желаещите лечение могат да получат повече информация, като се обадят в сливенската митрополия на тел. 044/625 621″, гласи текстът на скандалната обява. Като лице за контакти в нея е посочен ставрофорен иконом Веселин Димитров, изпълняващ длъжността игумен на Голямобуковски манастир.

Свещенослужителят Янчо Илиев твърди, че обявата „цъфнала“ на няколко интернет страници и истински притеснила вярващите от Бургаско. Миряните се ядосвали, че вече няма да могат да прекарват уикендите на тишина и спокойствие в манастира, както досега. Янчо изпратил няколко жалби до кметовете на общините в Бургас и Средец. Илиев недоумява защо хетеросексуалните трябва да плащат вход и такса за вода, а обратните да получават всичко безплатно. Според него това е дискриминация и трябва да се прекрати още в зародиш. Янчо има пряко отношение към манастира, защото е участвал в неговото възстановяване. Заради светата обител навремето дори въстанал срещу тогавашния главен прокурор Никола Филчев. "Когато имаше нареждане на Филчев всички църкви и манастири, които бяха към митрополит Инокентий, да се предадат на синода на Максим, аз отидох в районното управление на МВР в Средец и говорих с началника Киро Христов. Попитах го дали ще изпрати полиция да ме изгони от светото място и то да премине в ръцете на Йоаникий. Отговори ми отрицателно… Но щом отвориха досиетата на агентите на ДС, отказах да подпиша така нареченото „Покайно писмо“. И точно на храмовия празник с помощта на управата в община Средец ме изгониха, оплаква се Илиев, който пък се оказал в агентурния списък.

8
Коментара по темата
8.
Анонимен
25.12.2016 23:03:54
Тази снимка е от кръщенето на сина ми, какви бясове и хомосексуализъм, защо се подигравате със снимките на хората....
7.
pavel
03.03.2014 20:34:37
4e to cql burgas znae 4e veselin e biseksualen pravi sex i s maje i s jeni . da ne se pravi na sveta voda nenapita ami da kaje kakvi pederasi e sabral na manastira. v manastira ima edin galin koito e zaklet pederast dori si prodade apartamenta i pla6ta6e na ciganite da go 4ukat a kato svar6iha parite togava otide v manastira 6toto nqma kade da jivee. i sega se 4ukat s veselin.
6.
отец Веселин - игумена на манастира
07.01.2014 22:10:33
Обявата е пусната от дъщерята на Янчо Илев /отец Ефтимий/ и не почива на никаква истина. От горе до долу е пълна лъжа. Няма такси, няма лечение нито на психично болни нито на хомосексуалисти. Вярно в миналото е имало е имало хомосбирки, защото бившия игумен е гей, но в настоящия момент, просто няма такива. Тази обява е съченена от него и ЕДИНСТВЕНО той е експонира пред всички поменати инстанции а също и в медиите и нета. Единствено в-к Телеграф ме потърсиха и изложиха голата и единствената истина, а всички останали които са се доверели на Янчо Илев, без да ме потърсят и да вземат и моето мнение, са потенциални клиенти на прокуратурата и съда, за клевета и за лъжлива информация и уронване авторитета на свещенослужител и БПЦ.
5.
agabaga
02.01.2014 16:22:12
Това не може да е истина!
4.
запознат
02.01.2014 13:13:59
свидетелството за съдимост на "отец" Веселин е дълго две страници
3.
Пенчо Кубадински
02.01.2014 12:57:01
Този Янчо е психично болен!Преди много години в бившия сервиз Москвич си плати ремонта на соц.возилото със светия си задник!Много се съмнявам сега дали е лигитимен свещенослужител?!
2.
===
02.01.2014 09:51:09
Това вече не е манастир. Кой глупак вкара този печалбар там?
1.
zarko
02.01.2014 09:39:11
vesko i ti li oburna rezbata
  Добави Коментар
Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Деликатна ситуация в САЩ Иска да се пенсионира Кейт Бланшет е милионерка, желае да й остава повече свободно време
От АПИ с важна информация за "Хемус" Утре за ремонт на асфалтовата настилка последователно ще се ограничи движението за всички автомобили в двете посоки от 30-ти до 47-ми км на магистралата Съседи със страхотен рекорд Партизан Белград с невероятен хеттрик, феновете на "гробарите" обичат много клуба и баскетбола
Агресивен мъж счупи носа на шофьор на автобус В област Кюстендил Разкри защо не говори на български Ситуацията с Фарниев е деликатна
Разтърсващи подробности за бягството на момче от детска градина в София Малчуганът се "похвалил" на приятели какво ще стори Нагло престъпление в Пловдив 19-годишен открадна телефона на жена в автобус
Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Ванс с остър коментар Каза за скандала с езика Новиков счита, че някои борци на България са тормозени
Чужденец с шокиращо провинение край Варна Шофьор на товарен автомобил се напи жестоко Голям рев в "Ергенът" Емоционални срещи в предаването тази вечер