Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

При катастрофи: Всеки пети загива на завой, всеки четвърти - при челен удар

Ключови думи: катастрофи, инциденти, магистрали, пътища,

Всеки пети загинал у нас при катастрофа е на път в завой, а всеки четвърти - при челен удар. Това сочат данни на Българската браншова асоциация по пътна безопасност, предоставени на БТА.

Според доклад на асоциацията - за последните пет години извън населени места у нас са загинали близо 2 500 човека, като най-голям е техният брой на първокласни и второкласни пътища - съответно 867 и 587 загинали. По автомагистралите на страната са загинали 159 души, а на пътища 3-ти и 4-ти клас - над 800.

На завой по пътищата са убити 143 души, като над 1 400 са ранените. При челен удар извън населено място има 95 убити и близо 600 ранени, сочат данните на асоциацията.

У нас има шест автомагистрали /541 км/, девет първокласни пътища /2975 км/, 44 пътища втори клас /4035 км/ и над 400 пътища трети и четвърти клас /с над 12 000 км/. Общата дължина на републиканската пътна мрежа е 19 602 км. Всяка година от винетни стикери се събират около 250 млн. лева.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Макрон изкара Русия терористична заплаха за Европа и заговори за европейски сили в Украйна Украинският народ воюва смело не само за своята свобода, нашата сигурност е застрашена, каза той Обяснение в любов в Hell`s Kitchen Даниел Бачорски иска да е Буюклиев, а изпълнителката на  „Жена на всички времена“ възкликна, че трябва да готвят прегърнати
Аръков: Да си броя гаджетата е като да скоча с парашут в минно поле Където и да стъпя, ще е грешка, каза актьорът след като водещият на Hell`s Kitchen шеф Ангелов поиска да посочи и адресите на бившите му приятелки Осъдиха студент за изнасилването на 10 жени  Може да има още 50 жертви
Ужасно: 20 процента от работниците в България са... Подложени на сексуален тормоз Голям обрат в "Ергенът" Адриана харесва Виктор
Путин с пламенен поздрав към... Президента на Сърбия ЦСКА зарадва феновете си Отборът напредва със стадиона
Лоша новина за хората в стоманобетонната джунгла, спират санирането Това обаче не важи за блоковете, които вече са кандидатствали и са одобрени Шампион по оцеляване Костенурка оцеля 10 години под облицован под
Приеха бюджета на ДОО, пенсиите се увеличават с над 10 процента В момента депутатите продължават работа с парите за НЗОК Изключително талантлив младеж се бори за живота си Неприятна новина от Бразилия