Шокиран от "паяк" съди общината
Шофьорът завел делото срещу общината още през миналата есен, когато "паякът" прибрал возилото му от центъра на Русе. Административният съд в града се произнася в полза на Теодор, защото на улицата нямало знак "Спирането забранено". След като било доказано, че колата е вдигната в нарушение и гражданинът не дължи глоба, той завел дело и за психическите травми. Предстои магистратите да се произнесат по втория казус. А според досегашната практика на съда е твърде вероятно решението да е в полза на шофьора.
Това не е първият случай, в който недоволни русенци осъждат общината заради принудително вдигнати автомобили. За да се избегнат исковете и обезщетенията, от кметската управа обмислят как да информират нарушителите, че колата им е прибрана от "паяк", а не е открадната.
Над 60 000 лв. са средните месечни приходи за местния бюджет от зоните за кратковременно платено паркиране в крайдунавския град. Глобите от репатрирани автомобили надхвърлят 8000 лв. Останалите постъпления са от продадени билети и талони, поставени скоби и SMS паркиране.
Платеният паркинг в "синята зона" на Русе струва по 1 лев на час. Глобата за принудително вдигнат автомобил е 40 лв., но ако шофьорът е наблизо, плаща само 20 лева. Добави Коментар