Педиатричното отделение на МБАЛ „Дева Мария“ получи иновативна техника
Специално за връчването на апаратурата и провеждането на обучение на екипите, които ще работят с нея, в Бургас пристигна и д-р Пиерпаоло Куерголи, специалист офталмолог от Италия, който демонстрира възможностите на апарата пред екипа на Неонатолгия и д-р Славей Славов – очен лекар в МЦ „Св. София”. Бяха проведени безплатни прегледи от италианския специалист на 12 деца – новородени недоносени и на такива в по-голяма възраст 5-6 години.
„Всяко новородено дете в болницата, което се нуждае от това изследване, ще му бъде извършено напълно безплатно от нашите специалисти”- добави Нели Атанасова, прокурист на МБАЛ „Дева Мария”.
Фирмата дарител „Технип Итали” е световен лидер в управлението на проекти, проектиране и строителство в енергийния сектор. Тя работи с болница “Дева Мария” от близо 2 години, реално от самото начало на осъществяването на проект на територията на бургаската рафинерия Лукойл Нефтохим Бургас АД. „Технип присъства в 48 страни по света, като осъществява проекти на всички континенти изработва специализирани съдове за тръбопроводни инсталации и подводни конструкции. В момента в България Технип Итали С.п.А. реализира проект “Комплекс за преработкана тежки остатъци” първа фаза на територията на рафинерия Лукойл НефтохимБургас АД.
„За медицинското обслужване на своите служители избрахме МБАЛ „Дева Мария”. Това, което видя тук като структура, материална обезпеченост и обем на предлаганите медицински услуги и помощ накара фирмата да мисли, че може да се довери именно на това здравно заведение. Към това се прибавиха и уверенията от страна на ръководството на “Дева Мария” за професионализма на работещите в заведението, както и за качеството на предлаганите услуги. В последствие служителите на здравното заведение доказаха своя професионализъм и квалификация“, заяви Франческо Капалдо, мениджър на обекта на „Технипс“ в Бургас.
През изминалата 2012г.в МБАЛ „Дева Мария“ са родени 1200 бебета, като 10% от тях са недоносени. „Офталмоскопията е задължително изследване за деца родени под 32 гестационна седмица и тегло под 2000гр. Рискът от слепота при тях е над 50%, като ранната диагностика увеличава шансът за успеваемост на лечението.
Добави Коментар