Г-н Монов, не анализирайте протестиращите, а вашия политически партньор Сидеров
Само ден след като изслушахме прочувствените вопли на покаяние на Димчо Михалевски от трибуната на Народното събрание по повод „грешката“, направена при назначаването на председател на ДАНС с мощната подкрепа на всички депутати на Коалиция за България от Бургас …, те май пак нещо объркаха. Почти бяхме повярвали, че не само избраният от тях „специалист“ в сферата на националната сигурност, а и те самите, са преживели „духовен катарзис“, когато вторият в листата на БСП, който бургазлии изпратиха в парламента, изригна с епохално прозрение.
Днес Христо Монов, бивш агент на ДС, уважаван кризисен психолог, бивш заместник председател на Агенцията за Закрила на детето и настоящ председател на парламентарната Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта заяви пред "Канал 3": "Технологията роди днес интернет лумпените. Те протестират за всичко. Може би ще започнат да протестират и за това, че съществуват. В други държави отнемат родителските права при участие на дете в политически митинги" (виж тук).
В дните, когато използването на технологиите и социалните мрежи дават възможност на толкова много млади, образовани, модерно и здраво мислещи хора да изразяват и споделят своите справедливи искания и воля да променят морала на политиците и модела на управление, наложен от новата тройна коалиция, те бяха наречени лумпени. И не само това – излиза, че представителите на БСП, които твърдят, че са се поучили и осъзнали грешките си, смятат, че хората дори не знаят за какво протестират… Че улиците на София и големите градове са пълни с лумпени, които се лутат безцелно, протестиращи за всичко… Че нормата, моралът и етиката в политиката, за които народът даде най-добрия урок, са нещо неразбираемо за психолога Монов… Може би твърде цивилизования и спокоен протест не предизвиква професионалния интерес на кризисния психолог. Затова бихме му препоръчали вместо с младите и със справедливо протестиращите хора, да се занимае със своя колега от коалиционния партньор „Атака“ Волен Сидеров, който демонстрира доста любопитни и предизвикателни за изследване и анализиране кризисни поведенчески отклонения.
Не мога да пропусна и дългата реч на г-н Монов в парламента, в която впечатли депутатите с литературните си познания и художествения анализ на една от най-знаковите творби на 20 век – антиутопията на Джордж Оруел „1984“. Няма по-добра илюстрация на мрачното настроение, обзело г-н Монов, от следния цитат от романа, описващ преживяванията по време на Двеминутката на омразата:
„Най-ужасното в Двеминутката на омразата бе не това, че си задължен да играеш роля, а напротив, че е невъзможно да й се съпротивляваш. След първите трийсет секунди не бяха необходими никакви преструвки. Като електрически ток през цялата група преминаваше отвратителен екстаз на страх и мъст, желание да убиваш, измъчваш, да разбиваш лица с ковашки чук, което пряко волята му превръщаше всекиго в гримасничещ, крещящ безумец. Но обхваналата ги омраза беше абстрактно, неконкретно чувство, което можеше да бъде прехвърлено от един обект на друг като пламъка на горелка.“
Днес г-н Монов си взе своите две минути омраза срещу младите - бъдещето на България!
Хора, мислете с главите си!
Не гледайте какво ви обещават, а какво вършат!
_v bulgariq ima 500 000 cigani,500 000 turzi,2 mln pensioneri e tva e matriala v stranata
dumi na boko nare4e 3 mln bulgari matrial