Вашият сигнал Връзка с Флагман

Протестът в Бургас срещу EVN: Оставката на Борисов не стига, оставаме на улицата (ВИДЕО)

Протестът в Бургас срещу EVN: Оставката на Борисов не стига, оставаме на улицата (ВИДЕО) Около 200 души се събраха днес на протеста в Бургас, той започна вяло, страстите разпали опитът на общинския съветник от НФСБ Георги Дражев да вземе думата от импровизираната трибуна
Ключови думи: протест, ЕВН, Бойко Борисов, оставка, организатори, система

Оставката на правителството на Бойко Борисов няма да спре протестите ни, казаха днес участниците в митинга срещу EVN, който от неделя се провежда всеки ден в Бургас пред сградата на енергийното дружество на ул. „Александровска” (видео). Първоначално охраната от дирекция УКОРС и полицията, както и журналистите бяха повече от петдесетината възрастни хора, дошли на място. С пристигането на неформалните организатори се присъединиха и млади хора с плакати, лозунги и с националния трибагреник. „Нашата цел не е просто някой да си подаде оставката, ще продължим да отстояваме исканията си, а те са свикване на Велико Народно събрание и намаляване броя на депутатите. Борисов и всички политици трябва да разберат, че протестите ни са срещу всички тях. Нека да се събираме цивилизовано, без камъни и бой, искаме и смесена избирателна система с възможност за мажоритарен избор. Цената на тока трябва да падне не с 8 %, а изобщо да ги няма във фактурите добавените цифри за пренос, зелена енергия и т.н.”, каза един от ораторите д-р Петър Бодуров, който е познат в града участник в много форми на протест от години.

 

Събралите се около 200 души буквално се наелектризираха, когато към импровизираната трибуна, представляваща една от пейките на улицата, се насочи общинският съветник от НФСБ Георги Дражев, който поиска да вземе думата. Виковве „УУУУУУУУУУУ, без политици” и „Мафия” спряха Дражев по пътя му. Хората буквално настръхнаха от присъствието на политици и Дражев беше принуден да остане сред множеството, след като не успя да се превърне в оратор.

Единият от организаторите на протеста Михаил Неделчев заяви, че ще бъде сформиран Граждански комитет, който да защитава интересите на хората. Той е получил разрешение от кмета на Бургас Димитър Николов членовете му да се събират в една от общинска зала на ул. Конт Андрованти.

Събралите се хора днес решиха да излъчат Инициативен комитет, който да регулира действията на протестиращите бургазлии и да осъществява връзка с организаторите в други точки на страната.

Протестите ще продължат всеки ден от 17 часа и ще продължавва с шествие до площад „Тройката”. Днес то беше осуетено, защото час по-късно,  в 18 часа, се състоя контрапротест в защита на премиера Бойко Борисов пред Община Бургас. Същевременно в града бързо се разчу, че ще има и трети протест, под Часовника. За него информацията беше противоречива и така не стана ясно кой е инициаторът. Първоначално се разбра, че там ще се събират недоволни пенсионери, а после пък, че митингът, проведен пред сградата на ЕВН, трябвало да се пренесе там. Така и не се разбра кой е трябвало да протестира под „Часовника”, защото в уречения час подготвените тонколони бяха прибрани, без никой да поеме инициатива да ораторства. Единственият мераклия беше едно познато от уличните мероприятия лице Григор Дойнов, който тези дни се опитва да си намери трибуна за речите. Първо се опита на протеста срещу монополите, после на несъстоялия се митинг-фантом под „Часовника” и накрая се вреди сред ораторите в защита на Бойко Борисов.

Охраната на митинга остана без работа, за разлика от столицата, където се стига до сериозни сблъсъци. В Бургас днес хората в центъра на шега се питаха: „Ти за кой митинг си”, а някои даже присъстваха на всички протести, за които се знаеше. Всички оживено коментираха ситуацията в страната, но сериозни сблъсъци и напрежение нямаше.

вижте видеото и очаквайте подробности за контрапротеста в подкрепа на подалия оставка премиер Бойко Борисов

8
Коментара по темата
8.
13+++
24.02.2013 14:35:29
ДА СИ ПОДАВА ОСТАВКАТА И УЗОВА ОТ ТОХ_А - ИНАЧЕ ЩЕ БЪДЕ БЛОКИРАНО УЧИЛИЩЕТО А ДИРЕКТОРА НЯМА ДА БЪДЕ ДОПУСНАТ - ТАЗИ ДОЛНА КОРУМПИРАНА ГАД ...
7.
До 5
21.02.2013 17:40:22
"СКАТ-аджиите"са граждани извън раб.времене и имат права евентуално тогава.А Дражев е общински съветник от НФСБ и член 1-во на тази партия, после обслужващите псевдо-"движения", сайтове тадява и пр. Поне му стиска да се появява и не ги мързи с Божидаров за разлика от др.им съпартийци, ето внедрили и Николай Дичев от НФСБ и Скат сред протестиращите и младите, правят туй-онуй
6.
Гражданин
21.02.2013 10:14:00
Браво на гражданите на Бургас!Г-н Дражев,"бивш"комунист,сега водач на "движение"Антимафия ,нека да обясни как измами всички негови комшии,в лицето на баби и дядовци и им взе парите за да водят дело срещу строеж на кооперация,а всъщност си плати ефирното време в СКАТ!!!!Мошенник !!!Този лицемер се ползва с протекции от управата на EVN-Бургас и благодарение на това ползва ток извън всякакви законови норми!!!Този НАГЪЛ КОМУНИСТ иска думата,ами няма да му я дадем!
5.
до лили
21.02.2013 09:39:56
Уважаема, и тези СКАТ-аджии са граждани и имат право да изразят своето недоволство. А да сте чували за Движение" Антимафия"? И колко пострадали от съд, прокуратура, полиция, лихвари и т.н. смачкани от власт имащите хора, излизат на протест почти всеки месец пред Съдебната палата. А, че Дражев организира постоянно протести пред сградата на ВСС в София. И колко от вас отидоха на протестите.Анононимно във форумити е най лесно.
4.
лили
21.02.2013 08:17:18
Какво правят там тези СКАТ-аджии, или нарочно да ги пострекават
3.
по-добре Дражев
20.02.2013 21:18:24
Изгонили Дражев, а оставили в челниите редици кандидатката за общински съветник от БСП Милена Николова...Този инициатора да види хората, които води...защото иначе не може да ме убеди, че протестът не е политически!!!Поне Дражев не си крие партийната принадлежност...а тия от БСП се крият, пък си пращат неизвестните никому кандидати за общински съветници...
2.
fg
20.02.2013 20:42:18
БОЙКО СИ ОТИВА ПРОБЛЕМИТЕ ОСТАВАТ
1.
evn
20.02.2013 19:10:25
Духайте супата тъпи провинциалисти.
Другия месец тока с нова цена!
  Добави Коментар
Бивш депутат от ГЕРБ се сгоди за новата си изгора Актьорът Евгени Будинов отново слага брачния хомот Въпрос от "Стани богат" за 200 лв. препъна мениджърка два пъти Милена Петрова се подхлъзна жестоко, но Ники Кънчев й подсказа
Затварят за ремонт ул. „Георги Шагунов“ в Бургас, ето кога Причната е ремонти дейности на ВиК мрежата Зодиите, с които е най-трудно да се поддържа връзка Ето кои са те
От днес: Един ден във Венеция - 10 евро такса Сумата е двойно по-висока от миналогодишната Патриарх Даниил: Кръстът не е краят, кръстът е сила Да си спомним какво Бог е претърпял и да си дадем сметка къде сме, призова духовникът
Засилват контрола по пътищата за почивните дни: Цивилни полицейски коли ще следят за нарушители Очаква се днес да е много по-спокойно с оглед на това, че в четвъртък беше натоварено движението по пътищата С този вит козунак с течен шоколад ще оберете точките на Великден Ето я рецептата
Хотелите по Северното Черноморие били пълни с румънци по Великден Немалко са и българските туристи за празника Жълт код за интензивни валежи е обявен за шест области Прогноза за времето - петък, 18 април 2025 г.
Падат лихвените проценти Икономическият растеж на Еврозоната ще пострада сериозно от американските мита, предупреждава ЕЦБ Голяма палачинка за закуска! Готви се сама, има тайна съставка Може да е и сладка, и солена