Не плагиатствайте в мотивационното писмо за университетите в Англия! Ще ви разкрият
-Бургаските кандидат студенти предпочитат най-вече университетите във Великобритания. Такава е и тенденцията за цялата страна. Възможностите българските младежи да намерят почасова работа в Англия са най-много, а образованието е на високо ниво.
Над 90 процента от тях ползват и кредити от Британската агенция за студентско кредитиране. Около 12 милиона британски лири са отпуснатите заеми на български студенти.
В повечето университети във Великобритания сега годишните такси за обучение са между 6000 и 9000 британски лири, след повишението им през септември м.г.. Новост за Великобритания са безвъзмездните помощи под формата на отстъпки в таксите. В някои университети те достигат до 3000 британски лири годишно и така една такса от 9000 лири автоматично става 6000 лири, обясни консултантът.
Ако студентът ползва държавен кредит, няма да тегли 9000 лири годишно за таксата, а ще тегли 6000 лири годишно.
От тази година британските университети въвеждат такса 25% за първокурсници, която е предварителен депозит и е за тези, които към 1 юни 2013 г. не са подали документи за заем.
- Какви документи за необходими за кандидатстване в университетите във Великобритания?
- При кандидатстване за Великобритания мотивационното писмо на кандидатите има 70% тежест и затова в него те не трябва да плагиатстват идеи на други кандидати-студенти.
- Какви са условията и таксите в университетите в другите европейски страни?
- Холандските университети също са предпочитани от бургазлии,където обучението е ориентирано към изискванията на съвременния международен пазар на труда и в него се набляга изключително много на подготовката на бъдещото професионално и кариерно развитие на студентите. Във висшите училища там годишната такса за обучение почти се запазва - повишението й ще е от 1720 евро на 1800 евро. Разликата между холандските и британските университети е, че в Холандия се намалява финансирането на научните изследвания и се насочват средства за добри заплати за преподавателите.
В Дания и Швеция устойчиво се финансира висшето образование и там няма никакви промени в университетите, въпреки кризата.
Поради големия наплив към английско образование обаче всички университети завишават изискванията си за владеене на английски език. Именно поради тази причина бъдещите кандидат-студенти се възползват и от предложенията ни за летни езикови ваканции в чужбина.
- В кои страни са предпочитанията им и кога стартират записванията?
- Тази година записванията за летните ваканции стартираха на значително по-ранен етап -още в началото на декември, тъй като до пролетта в повечето езикови центрове местата са изчерпани.Нашите младежипредпочитат отново Великобритания, но има и голям интерес към Германия и Австрия. Освен това и ранното записване гарантира и по-ниска цена на самолетния билет. Цената зависи от вида на курса - дали е основен, интензивен, дали готви за сертификат, както и от вида на настаняване. Крайният срок за кандидатстване в Англия е съвсем близо - 15 януари.
Добави Коментар