Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Лайнерът „Куин Елизабет“ пристигна с 2200 пасажери в Несебър

Ключови думи:

Един от най-големите и луксозни лайнери в света – „Куин Елизабет“ пусна тази сутрин котва на пасажерското пристанище в Несебър. Плащавата крепост, която за първи път влиза в Черно море, превозва 2200 туристи, за които се грижат  над 1200 човека персонал, сред които 8 български моряци и офицери. Близо 900 туристи слязоха на българска земя и в рамките на деня ще разгледат Несебър, Поморие и Созопол. Заради атентатът през юли у нас, мерките за сигурност на плавателния съд бяха засилени, както и на граничната зона на пристанището. За целта граничните служители използваха дори немската овчарка.

Лайнерът ще остане 7 часа, колкото са обикновените престои за разглеждане на избраната дестинация, а после ще продължи за Истанбул. Това е първият круиз от такъв ранг, който пристига в български води, казаха от фирмата-чартьор.

Очаква се през следващото лято, когато бъде готов и новият пътнически терминал в пристанище Бургас, градът също да стане част от круизните маршрути в Черно море. В момента лидер е Несебър, който този сезон акостираха 28 пасажера, следван от Варна – 11 кораба. За следващото лято обаче са се записали едва 4 и от местната асоциация на екскурзоводите се опасяват, че отливът на лайнери се дължи на Бургас.

В последните години круизният туризъм се превърна в истински хит и дори инцидентът с „Коста Конкордия“ не доведе до отлив. Гигантите в бранша – „Роял Карибиан“, „Коста“, „MCS“ всяка година увеличават флотилиите си, а цените на круизите вече са достъпни за всеки. Преди три години „Роял Карибиан“ пусна на вода най-големия лайнер в света „Оазис на моретата“, който побира 6296 пасажери, за които се грижат 2165 души екипаж. На него има 16 пасажерски палуби, около 40 ресторанта, зали за кино, театър и концерти, мол, спа и фитнес център, амфитеатър, басейни, футболно игрище, ледена пързалка, казино и дори мини Сентръл парк.

Преди десетина години обаче круизи си позволяваха само най-богатите. Сред първите българи, направили луксозно плаване на „Куин Елизабет“, бяха бизнесмените от Свети Влас братя Диневи, които още тогава си поръчаха каюти с тераси. Цените по това време на този лайнер бяха обаче около 10 000 евро. Сега каюта на лайнера „Куин Елизабет“ от Ню Йорк до Лисабон с едно спиране на Азорските острови може да се наеме за около 500 евро на човек промоционална цена. Иначе нормалните круизи с "Куин Елизабет", които включват спиране на различни пристанища всеки ден, са между 8 000 и 20 000 щатски долара в зависимост от лукса.

Лайнерът носи името на английската кралица и преди две години бе лично кръстен с него.

3
Коментара по темата
3.
У.Д.
08.10.2012 21:40:07
"Пасажер " на жаргон означава пътнически кораб.
"Въглищар" на жаргон означава въглевоз.
И т.н....
2.
Д. У.
08.10.2012 14:44:30
"Пасажери" означава "пътници", а не кораби. Писна ми от неграмотни "журналисти" !
1.
Д. У.
08.10.2012 14:44:27
"Пасажери" означава "пътници", а не кораби. Писна ми от неграмотни "журналисти" !
  Добави Коментар
Сексът и боя Повечето истории от Северозапада са доста брутални - все пак такава е реалността там Лечителката Силвина Бел Илали разпозна в Тръмп най-висшия дух и прогнозира потъване на ЕС Според нея Сергей Лавров също не е случаен човек и духът му бил господар на кармата
Най-сигурните секс пози за зачеване Двойките, които изпитват затруднения в репродуктивно отношение са готови на всичко, за да успеят Алдебаран: Идва нова ера за човечеството Уран движи света към свободата, а Плутон – завладява и подчинява всичко и когато действат една срещу друга, резултатът е колосална разруха, каза той
Пророкът Едгар Кейси: Бъдете господари на храната си! Здравословни вегетариански ястия Очаквано от 1000 години знамение на Първа пролет, астролог разкри как любовта побеждава тъмнината Най-висшите енергии на целия Космос се фокусират към Земята и ще ни влияят цяла година, каза Филип Филипов
Цунами може да удари Санторини, готвят се за евакуация Според проучването макар сеизмичната активност да е известен фактор, свлачищата - както на сушата, така и под водата - също могат да предизвикат разрушителни вълни След Холивуд, пламна и Ню Йорк Губернаторът на щата Ню Йорк Кати Хочул обяви извънредно положение в окръг Съфолк
До часове в Германия ще е ад, куп летища затварят Възможно е стачката да продължи няколко дни, като преговорите между синдикатите и работодателите все още не дават резултат Гущеров отнема децата от Светлана, готви план да я срине със земята Милионерското синче е готово на всичко за да си върне децата и да унижи плеймейтката
Възможно е търговци да вдигнат цените, след като влезем в еврозоната, но конкуренцията ще елиминира бързо тези практики Икономистът от Пловдив Георги Стоев е поел лична инициатива в социалните мрежи, в която си е поставил за цел да отговаря на въпроси на граждани за важните промени, които ще настъпят, след като България влезе в Еврозоната Деца, учители и родители засадиха дръвчета в Бургас в инициативата „Горичка на децата“ Основната цел на събитието беше да покаже на децата колко е важно да се грижим за природата