10-те божи заповеди на богатите
Многобройни интервюта, лекции и други публични изпълнения на богатите редовно показват, че най-често те се различават с нестандартно мислене, нестандартни аргументи, а някои и със собствена философия. Дали да ги имитира, всеки решава за себе си, но едно нещо определено е сигурно – от по-успешни и богати хора винаги има какво да научите.
10 примера за това как мислят милионерите:
1. Обикновените хора смятат, че в парите се крие коренът на световното зло. Богатите хора вярват, че в бедността и мизерията се крие коренът на същото зло. Макар парите да не са направили никого щастлив, те правят живота по-лесен.
2. Бедните смятат, че егоизмът е недостатък. Богатите хора мислят, че егоизмът е добродетел и не полагат абсолютно никакво усилие да направят света по-добър.
3. Много хора вярват в принципа на лотарията. Богатите хора мислят на принципа на действията и не прекарват времето да мечтаят, а се стремят към своите цели и действат.
4. Сред масите се смята, че за успеха е необходима научна степен, години на лекции и семинари – процес на придобиване на знания. Богатите хора знаят, че пътят минава през специфични умения. Това, което е важно, в действителност е само резултатът.
5. Обществото гледа парите през призмата на емоцията. Богатите оценяват парите логично.
6. Много хора вършат работа, която не им харесва. Богатите вършат всичко.
7. Повечето хората си поставят прости задачи. Успешните хора са винаги жадни за повече.
8. Хората си мислят, че за да забогатеят, трябва да направят нещо. Богатите хора са убедени, че за това трябва да си някой. Доналд Тръмп стана милионер, след това изпадна в дълг от $ 9 млрд., и в крайна сметка е един от най-богатите в света.
9. Обществото счита, че за да се правят пари, има нужда от пари. Богатите хора просто използват парите на другите хора.
10. Хората си мислят, че пазарът се ръководи от логика и стратегия . Богатите хора знаят, че движението се дължи на емоции и алчност. Инвестирането и търговията често водят до реални доходи не тогава, когато работи по тях експерт по математически формули. На фондовия пазар основно движение са първични емоции: да се продаде актива на върха на стойността му, или възможно най-скоро да се отървете от акциите, докато те не паднат по-ниско. В резултат движението предизвиква страх и алчност, и това е вярно не само за фондовия пазар.
Добави Коментар