Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

С какъв акъл удряха с ток Рачков и Геро в "Капките"

Ключови думи: Като две капки вода, Маги Халваджиян, Димитър Рачков, Герасим Георгиев-Геро, гривни, ток

Популярното телевизионно шоу „Като две капки вода“ отново даде повод за противоречиви реакции на зрителите. В последния епизод водещите Димитър Рачков и Герасим Георгиев-Геро бяха подложени на „наказание“ с токов удар чрез специални гривни, дистанционно контролирани от продуцента от певеца Любо Киров, на когото продуцентът Маги Халваджиян даде специално дистанциинно.

Реакциите в социалните мрежи не закъсняха – зрителите изразиха възмущение от използването на електрически импулси като част от шоуто, поставяйки въпроса за допустимите граници на телевизионното забавление.

Мнозина зрители припомниха трагичния случай от 2009 г., когато 13-годишно момче от Козлодуй почина, опитвайки се да повтори сцена от друго предаване на Маги Халваджиян – риалити шоуто „Страх“. Когато това се разчува, Нова телевизия спира риалитито по средата на първия му сезон, а вече заснетите епизоди са излъчени след две години като част от втори сезон.

Критиците на „Капките“ посочват, че използването на токов удар върху водещите може да създаде опасен прецедент – децата, които гледат шоуто, могат да опитат да имитират сцената, без да разбират рисковете.

Производителите на шоуто обясняват, че „наказанието“ е било в отговор на липсата на уважение към журито от страна на водещите. За да бъде засилен ефектът, предаването стартира с фалшива новина, че Рачков и Геро са уволнени и заменени от Андрей Арнаудов и Мария Бакалова.

За мислещите хора беше ясно, че всичко това е постановка и че дори в гривните наистина да протича ток, той е достатъчно слаб, за да не е опасен, а само неприятен. Те също така са наясно, че Мария Бакалова много отдавна е имала уговорка да влезе в шоуто, за да рекламира новия филм „Триумф“.

„Капките“ обаче се гледа не само от мислещи хора, което се доказа от коментарите на зрители, повярвали, че водещите наистина са заменени.

Децата, които гледат шоуто, също не са малко. Кой ще гарантира, че няма да се появи поне едно, което да реши, че електричеството не е опасно, защото с очите си е видяло как на ударените от ток Рачков и Геро им няма нищо, пише в. "Уикенд".

Коментарите в социалните мрежи варират от забавление до категорично възмущение. Докато някои приемат сцената като хумористичен елемент, други призовават за санкции срещу предаването и продуцентите.

Въпросът остава – докъде може да стигне телевизионното забавление, преди да премине в опасна територия?

 

9
Коментара по темата
9.
В 8
21.03.2025 14:53:47
Не се учудвам,човек......Когато нацията е 95 %-та дебили, на какво да се кефят....???
8.
В
21.03.2025 14:20:20
В България няма шоу, което да е приятно за гледане. Всичките участници са ид*оти, а журитата се състоят от пълни комплексари. И това и всичките останали шоу предавания са пълни глупости. Жалко за средствата, които хвърлят за такива глупави предавания!!!
7.
21.03.2025 13:49:56
Акъл на Арменец
6.
Бравос
21.03.2025 13:40:46
Много правилно е взел мерки, стават нетърпими. А за децата да сложат 18+
5.
kolio
21.03.2025 13:30:01
единственото шоу което гледам !
Леко ,приятно ,не ангажиращо , с чувство за хумор,който много рядко е преекспониран .
Другите ,които стават са ; малко „Колко ми даваш “ и повече „Кой да знае “
Всичко друго е интриги и намусени оръфляци с надежда за слава (разбирай пари )
4.
Даа
21.03.2025 13:16:59
Родителите да не гледат тези тъпи предавания и децата им няма да ги гледат.Наистина има голяма опасност от затъпяваме.
3.
12312
21.03.2025 13:03:53
Какви специални гривни , това са си кучешки нашийници за тренировка.
2.
egfd
21.03.2025 12:21:43
Децата си имат родители, които трябва да ги възпитават, че не всичко което видят трябва да го повтарят. Ако родителите са си свършили добре работата, това въобще няма да бъде тема на разговор, ако са си изпуснали децата, то Халваджиян не е виновният за това.
Друга тема, че самото нещо е тъпо като идея, ама това е съвсем друга тема на съвесем друг разговор.

п.п. Родителите трябва да възпитават децата си, а не да ги оставят телевизията да им върши работата...
1.
Халваджиян (Магърдич)
21.03.2025 12:20:11
вече много се вживя, че е гуру и всички трябва да му се кланят!
Ако махне от журито Веселин Маринов (дразнещ, ама много), пък и другите и ги замени с нови лица, ще бъде по-добре!
Ами писна ни от Маринов, Фънки, Хилда!
  Добави Коментар
Всички са луди по тази поза, страхотна е и за анален секс (18+) Булдог позата осигурява добър контрол и достъп 3 неща, които зрелите мъже искат в една връзка С подкрепата ви вашият партньор може да бъде по-добър човек заради себе си и заради вас
Те знаят всички клюки, но не ги разпространяват повече: зодиите, на които можете да се доверите Ето кои са те  Мъск иска съд за американски военни, издали тайни на New York Times "The New York Times е чиста пропаганда"
Ръст на делата за домашно насилие през 2024 г. Преписките за миналата година са 2063 при 1723 за 2023 г., обясни шефът на Софийска районна прокуратура Светлана Димитрова Дъщерята на Сашо Кадиев навърши 10 г. Таткото с мило послание
Конър Макгрегър се кандидатира за президент на Ирландия  Изборите предстоят по-късно тази година 34 души са заподозрени в разследването на пожара в Кочани Пожарът в дискотеката отне живота на 59 младежи, а 200 пострадаха
България става атрактивна дестинация за азербайджанските туристи Министърът на туризма Мирослав Боршош заяви след среща с посланика д-р Хюсейн Хюсейнов заяви, че се работи за това Бъдещите лекари от ППМГ гостуваха в университетска болница „Дева Мария“ По време на визитите бъдещите лекари  се запознават със съвременната апаратура и методи на диагностика и лечение, но и получават ценни съвети от практикуващи медици
Зоналният съвет на БФС с остра позиция срещу натиска върху съдиите в Трета лига Съдийската комисия работи изцяло в съответствие с принципите на Конвенцията за футболно съдийство на УЕФА, които гарантират независимост, обективност и професионализъм. Всеки опит за натиск или внушения е абсолютно недопустим, заявяват от СК при ЗС на БФС – Пловдив Дания съветва транс-хората да се консултират с посолството на САЩ преди пътуване Финландия вече предупреди своите граждани, че при несъответствие между пола в паспорта и този при раждане, американските власти може да откажат достъп до страната