Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нашенец купи цяло испанско село

Ключови думи: българин, село, Испания, обява, криза
„Продава се село, с разкошен изглед към планината, южно изложение, асфалтиран път, канализация. 128 000 евро. Цената подлежи на коментар", това е реална обява в Испания. Такива се срещат все по-често в страната заради кризата. Няколко десетки са селата, обявени за продан, съобщи bTV.

 

По-голямата част от тези продажби са частни. Жителите или по-скоро наследниците им, са се договорили помежду си и заедно продават имотите си. Но има и общински оферти за продажба на напълно обезлюдени селища. Някои от къщите са на 200, дори 300 години.

"Парадоксално е, че покупката на такива села се отприщи с началото на кризата. Ако допреди 5 години почти нямаше предлагане и още по-малко търсене на цели села, то сега получаваме на ден по 400 мейла с молба за повече информация по конкретна оферта", казва Марибел Ферейро, съдружник в Агенция за недвижими имоти.

 

Желаещите да си купят село обикновено са хотелски вериги или предприемачи, които искат да развиват селски туризъм. Но според Марибел Ферейро има и просто клиенти с много пари, на които една къща на село не им стига. "Купувачите ни са главно чужденци: англичани, немци, холандци. Миналата година и един българин си купи такова село, искаше да развива някакъв бизнес", обяснява Ферейро.

 От испанските клиенти най-много са столичаните. Повечето от офертите за продажби са на север в Астурияс и Галисия. Това са по-бедни райони, изоставените села са полусрутени, затова и цените са скромни - 90-100 хиляди евро. В Каталуня се продават по-запазени селища, почти в перфектно състояние, дори в центъра със средновековни църкви, реставрирани и функциониращи. Цената на едно такова село може да стигне до 2 милиона евро.

 Неотдавна пък испанско село обяви намеренията си да печели, като отдава земя под наем за отглеждане на марихуана.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Яница към шеф Никола: Искаш ли гадже от ромски произход? Готвачката от Hell`s Kitchen не крие, че е влюбена в младия си колега Голяма излагация на Мегз, но изхвърлиха Филип от Hell`s Kitchen  Инфлуенсърът, който казва, че жената, кухнята и колата са доста сходни, защото не се ли грижиш добре за тях, започват проблемите, изгори омлета
Чутовна сензация в "Ергенът" Ще има ли бунт на претендентки за Мартин? Нови разкрития за убийците на 20-годишния Мариян, единият е арестуван в Чехия Предстои да бъдат издадени европейски заповеди за арест спрямо тях, тъй като са опитали да заличат следите от убийството, а след това са напуснали страната
Купи си кола за 500 000 долара Бони има много пари Откриха две тела в къща край Петрич Все още не е ясно дали са установени следи от насилие
В 7 секции не е отчетен валиден вот, а в дори 2 липсват бюлетините в чувалите ЦИК закъсня с преизчисляването на данните от изборите и заради това Конституционния съд ще закъснее със своето решение - дали ще има пренареждане в Народното събрание Вдигна сватба, а после бързо се разведе На Емили Озмънт не й провървя в любовта
Балканска страна победи Германия, Австрия, Франция, Италия и Швейцария накуп На престижно Световно Тя разтърси "Ергенът" Млада дама разбърка картите
Мутренско изпълнение на булевард в голям град Ситуацията се разигра в Пловдив Мистерия с нападението на метеорозите на връх Мургаш, случаят бил като от роман на Стивън Кинг Нападателят влязъл в станцията от прозореца на третия етаж