Превръщат легендарната бургаска дискотека „Космополитън” в учебен център
С над 320 000 лв. без ДДС ще изградят първия по рода си за Бургас учебен център по тонрежисурата и музикалните медийни технологии. Кметът Димитър Николов е внесъл за разглеждане в местния парламент докладна записка, с която търси одобрението на общинските съветници.
Процесът е стандартен и представлява естествено продължение на вече дългогодишната политика на Общината да финансира и подпомага образованието в Бургас не само чрез заздравяване и оптимизиране на средното образование, но и с привличане на нови филиали на висши учебни заведения.
Засега е предвидено учебният център да се помещава в административната сграда на Община Бургас, намираща се на ул. „Шейново” №24 - бившият профсъюзен дом. Там, любопитно, има една огромна зала, която е свободна от години и която би могла да се използва точно за тези цели.
По непотвърдена информация на Флагман става въпрос за залата, където преди близо 2 десетилетия се помещаваше легендарната дискотека „Космополитън”. Космическият кораб сега ще живее нов живот, а още по-интересно е, че ако тази информация се потвърди, се заформя трайна тенденция бивши дискотеки да бъдат превръщани в учебни центрове. По същия пример и касаещо същия филиал, в момента учебните дейности по същата програма се провеждат в залата на бившата дискотека „Алиби”, намираща се в Морската градина на Бургас, зад паметника на Александър Сергеевич Пушкин.
Случаят е точно такъв. Учебният център за музикални технологии и тонрежисура ще се използва за нуждите на филиала на Софийския университет „Св. Климент Охридски” в морския град, където се изучават таргетирани специалности, съобразени с липсата на кадри в определени сфери. Става въпрос за експерти по направленията „Музикално и танцово изкуство” бакалавър и „Музикални медийни технологии и тонрежусира” магистърска специалност.
„За пръв път в многогодишната си дейност Софийският университет решава да открие филиал извън столицата. Това е събитие с огромно значение за развитието на нашия град, което се реализира благодарение на съвместните усилия на общинската администрация, областния управител, народните представители на Бургас, както и представители от научните среди, и граждани”, коментира кметът Димитър Николов.
В докладната записка е описано точно и конкретно каква е причината за отпускане на такъв бюджет за оборудване на бъдещия център. Тя е проста - в Бургас има огромен брой събития както през активния летен сезон, така и отскоро извън неговите рамки. За да се обезпечи чисто технологично този набор от събития, са нужни хора, които разбират от озвучение. Именно затова, в дългосрочен план, е избрана точно тази специалност, която да утоли гладът за кадри в развиващия се и важен за Бургас сектор на тонрежисурата.
А инвеститорите търсят инженери.
Парите за образование не са харч. Инвестиция са!
ТОВА Е ПРИМЕР ЗА ЧИСТО УСВОЯВАНЕ НА ОБЩИНСКИ ПАРИ -КРАЖБА .ЧЕСТИТО БУРГАЗЛИИ
О времена..Луди години...