Учени с пробив в лечението на рак , изучавайки свойствата на бирената мая
Учени от университета на Вирджиния, САЩ, съвместно със сътрудници от Германия, са открили непозната досега адаптация, която позволява на клетките на бирената мая да спят, когато хранителните вещества са недостатъчни. Откритието може да даде нови насоки в борбата с рака, съобщава сайтът на учебното заведение.
Способността за хибернация по време на стрес наподобява способността на раковите клетки да оцеляват при недостиг на хранителни вещества, който съпътства неконтролируемия им растеж. "Откритието може да доведе до нови стратегии, които да направят раковите клетки по-уязвими към гладуване и по-лесни за лечение", казва изследователят Ахмад Джомаа от Медицинския факултет на университета на Вирджиния.
"Клетките могат да си вземат почивка, когато нещата станат трудни, като изпаднат в дълбок сън, за да останат живи, а след това в един по-късен момент сякаш просто да се завърнат.
Ето защо трябва да разберем основите на този механизъм", допълва той. S. pombe е вид мая, използвана от векове за варене на бира. Тя е и безценен изследователски инструмент за учените заради сходството си с човешките клетки. Чрез по-доброто разбиране на S. pombe изследователите могат да придобият по-ясна представа за основните клетъчни процеси в здравите и раковите клетки.
Работейки съвместно с колеги от Европейската лаборатория по молекулярна биология в Германия, учените от САЩ са открили, че когато спят зимен сън, за да избегнат стреса, клетъчните батерии на бирената мая се завиват с "неочаквано" одеало. Повърхността на тези батерии, известни като митохондрии, се покрива с деактивирани рибозоми - клетъчни машини, които обикновено произвеждат протеини.
Остава загадка защо тези неактивни рибозоми се прикрепят към митохондриите. Изследователите обаче с изненада са открили, че те правят това по специфичен начин. Този тип взаимодействие не е бил наблюдаван досега и може да помогне за разгадаването на тайната как клетките влизат в хибернация и се събуждат от нея. Раковите клетки са изправени пред постоянен недостиг на хранителни вещества поради неконтролирания си растеж и често изпадат в състояние на покой, за да оцелеят и да избегнат откриването им от имунната система. Разбирането на начина, по който те правят това, може да доведе до нови средства за прицелване към тези клетки, подобряване на резултатите на пациентите и предотвратяване на рецидиви.
"В крайна сметка се надявам, че изследванията ни ще положат основите за откриването на нови маркери за проследяване на спящите ракови клетки", пишат авторите в публикация в сп. "Нейчър къмюникейшънс".
Може би ракът е нещо съвсем различно от това, което ни казват и следователно по принцип е много лесно лечимо.
В новините напоследък излиза фактът, че лекарствата, предназначени за борба с паразити, изглежда действат отлично срещу рака.
Канадския онколог др. Уилям Макис, има редовни доклади за успеха на ивермектин при лечението на пациенти с рак.
След ивермектин се споменава фенбендазол, друго лекарство, използвано за борба с паразитите.
Например Макис разказва историята на успеха на жена, която е напълно излекувана от рак на гърдата след четиримесечен курс на ивермектин.
https://twitter.com/MakisMD/status/1846497859882864960
Също така др. Макис участва в първата научна статия , публикувана за лечение на рак с ивермектин.
Което след това ви кара да се чудите как, за бога, е възможно евтин пестицид срещу паразити да действа при лечението на рак.
Защото ракът не е ли нещо съвсем различно от паразита?
Това е описанието на рака:
Ракът е сборно наименование за група заболявания, които се наричат „злокачествени неоплазми“. Новите образувания имат една обща характеристика: безпрепятствено делене на телесните клетки, което причинява растеж или тумор.
И това е определението за паразит.
Паразитът е хетеротрофен организъм или вирус, който се поддържа и размножава за сметка на друг организъм, с който живее. Щетите за домакина не са толкова големи, че да разрушат връзката.
Но какво ще стане, ако ракът не е нищо повече от неконтролируем растеж на колония от паразити?
Робин Гофе направи дисекция на ваксина под микроскоп, от което заключи, че ваксините са замърсени с бактерии, яйца на паразити, мухъл и други токсини. Яйцата биха попаднали навсякъде в тялото, като например в мозъка, очите, белите дробове, нервната система, костите, черния дроб и под кожата. След като яйцата се излюпят, това причинява кисти, туморен растеж и възпаление, като пневмония, наред с други неща.
При всеки заразен човек се появяват различни симптоми и е практически невъзможно да се установи дали симптомите са причинени от паразити. Всички следи изглежда водят до паразити.