Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Калин Стоянов: Ще работя за справедливото обезщетение на хората от Царево и Лозенец за зона "Корал"

Стоянов e в основата на помощта за община Царево след бедствието от 2023 година
Ключови думи: калин стоянов, царево, корал, дпс ново начало

Бившият вътрешен министър Калин Стоянов, кандидат за народен представител от "ДПС-Ново начало" във 2 МИР-Бургас всеки ден е на срещи с избирателите в региона. Освен темите, свързани с обществения ред и сигурност, той показва, че познава повечето от проблемите на населените места в област Бургас.

Стоянов, който е в основата на помощта за община Царево след бедствието от 2023 година, заема позиция и по отношение на защита на интересите на собственици на имоти, които са ощетени от промените в Закона за устройството на черноморското крайбрежие, с който се въведе 500 метрова забранителна зона около плаж Корал в с. Лозенец и на практика бяха ощетени стотици местни собственици на имоти.

„Промените в закона не постигат целите си, защото механично отпадна статута на стотици имоти, от обезщетение могат да се възползват няколко големи инвеститора, а местните хора остават излъгани и ощетени. Общината вероятно също губи приходи от данъци и такси и е странно защо никой не повдига този въпрос и не се търси решение. Същевременно съдът отмени морската защитена зона „Корал“, защото очевидно някой просто бърза с процедурите, без да спазва закона.“ заяви Калин Стоянов.

Той поясни: „Ще предложим след анализ, промяна в закона, така че или да се ограничи зоната или поне да могат да се правят модерни къмпинги там. Но ще предложим и обезщетение за собствениците, справедливо и адекватно, защото сегашната норма е неясна и ползва ограничен кръг от хора, а местните никой няма да ги обезщети затова че от урегулирани имоти станаха собственици на земеделски земи и то в зони, които вече са застроени“.

С тази си позиция Стоянов показа, че проблемите на местните хора не са му чужди и ще работи за тяхното решаване, така както като бургазлия и човек от региона е помогнал по време и след бедствието в гр. Царево.

Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Това е гадно, каза той, след като Анна-Мария го би в игра и това й даде право да поиска нещо от него Зверство смрази морски град Убиха с пушка кърмеща майка куче
Получи огромно признание Мъри и Гьозтепе мобилизират френетична фенска маса Събра погледите на 57 години Малина е с тяло като манекенка
Вързаха й тенекия Дрю е чаровна и богата, но не сполучи с определен мъж Река с крокодили ще е домакин на знаменито състезание? Ето какво планират
Не си поплюва Фънки с негативни думи за Лили Иванова Направи голям фурор в "Стани богат" Млад мъж отвори въпрос за 20 000 лева
Ще е булка Леердам каза "да" на Пол Пак показа класа Григор е 1/4-финалист в Маями, турнирът е за 1000 точки при трофей
Беше на върха на славата, а сега е в затвора Робиньо е зад решетките Каза за Рачков Веско Маринов направи комплимент на комика