Хампарцумян с безценен съвет за покупката на жилище. Каза кои квартали ще рухнат
Безценен съвет за покупката на жилище даде топ финансистът Левон Хампарцумян по НоваНюз.
"Съветвам хората, които купуват жилища, да обръщат внимание на организацията - има ли достатъчно място, има ли паркинг или не. Всички тези неща са важни. София вече има големи части с нова урбанизация, която е драматична - тесни улици с нови сгради. Цените на тези имоти няма да държат дълго време“, предупреди Хампарцумян.
„Когато се появят по-добре урбанизирани райони, хората с възможности ще се преместят там, а качеството на живот в тези модерни лошо урбанизирани гета, ще върви на зле", смята банкерът.
Вдигането на данъците, без затварянето на дупките в кацата, от които изтичат нашите пари, няма да дадат нужния ефект, категоричен бе Хампарцумян.
По думите му в Румъния чужденци правят по-големи инвестиции, не защото средата там е по-добра, а просто по-предсказуема. Тук политическата криза играе огромно влияние.
"България не е Китай или голяма икономика, която не може да бъде заобиколена. Затова много хора не искат да инвестират тук. И не само. Дори българските инвеститори биха инвестирали там, където ще са по-спокойни", каза експертът.
Хампарцумян коментира и казуса с минималната работна заплата.
"Стратегическа грешка. Това означава, че всеки, дори този, който не е положил никакви усилия да се образова и да научи занаята, ще взима с 200-300 лева по-малко, отколкото човек, който 25 години е учил за лекар", заяви Хампарцумян.
"Това е безумие. После ще се чудим защо младите лекари, медицински сестри и инженери си намират работа някъде другаде", каза той.
"Има една по-важна цифра от минималната заплата. Колко са членовете на профсъюзите в България, от чие име преговарят те? Хубаво е да се знае каква част от хората, които работят, са членовете на профсъюза", каза експертът.
"НОИ трябва да каже дали да се вдига максималният праг за осигуряване", смята банкерът.
Щом аз мога да се преквалифицирам, и той може. Това ми е. мисълта. Освен това в момента работя в банка без да имам банково образование. Причината: и банките преминават през дигитална трансформация.. Каква е квалификацията на този човек е негов прерогатив и докато нямаме ясна информация за нея нямаме моралното право да дискредитираме компетенцията му. Иначе изглежда като приказки на мегдана.
Та питам???
Кой го титулува Финансист???
Едва ли и го вдига......
Няма как служител с 10-15 години стаж да взима същите пари които взима новоназначен. Дори новоназначения трябва да бъде “обучен” от старото куче.
Но тук идва и другия въпрос- доколко старото куче си върши работата и знае какво прави, или си седи само за заплата.
Въпрос на лична преценка. Всичко си зависи от нас.