Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Сложи край на кариерата си

Ключови думи: рафаел надал, новини, Флагман, Бургас

Носителят на 22 титли от “Големия шлем” Рафаел Надал се отказва от професионалния тенис след края на финалите на Купа "Дейвис", които ще се проведат през ноември. Това обяви легендарният испанец с трогателно видео в профилите си в социалните мрежи.

“Здравейте на всички. Тук съм, за да ви кажа, че се оттеглям от професионалния тенис. Истината е такава, че последните няколко години бяха много трудни, особено последните две. Не можех да играя, без да изпитвам проблеми. Това е много трудно решение, като ми отне доста време, за да го взема, но мисля, че сега е точният момент да сложа край на една много успешна кариера. Много съм развълнуван, че последният турнир в кариерата ми ще са финалите на Купа "Дейвис", където ще представлявам страната си. Първото голямо вълнение в кариерата ми беше финалът на Купа "Дейвис" през 2004-а в Севиля.Чувствам се много голям късметлия заради нещата, през които преминах в кариерата си. Благодаря на всички в тенис индустрията - на дългогодишните ми колеги, особено на най-големите ми опоненти. Прекарах много часове с тях и ще ги запомня за цял живот. Моят щаб има много важна част в живота ми. Те не са ми просто колеги, а приятели. Бяха на моя страна през целия ми професионален път и съм им много благодарен за моментите, в които ме караха да продължавам напред.

Семейството е всичко за мен. Май ми - тя направи много жертви, за да можем да имаме всичко нужно. Моята съпруга - Мери, женени сме от 19 години и ѝ благодаря за всичко, което е направила за мен. На моя син, който продължава да расте и да е силата, която ме кара да бъда жив. Сестра ми, с която винаги сме имали невероятни взаимоотношения.

Чичо ми, заради когото започнах да играя тенис. Благодарение на него аз успях да премина през много тежки ситуации в кариерата ми. На баща ми, който е извор на мотивация за мен. За финал искам да благодаря на вас, феновете. Вие ми давахте нужната енергия във всеки важен момент. Всичко, през което преминах, беше като сбъдната мечта. Тръгвам си с мир и спокойствие, че съм дал всичко от себе си. Много ви благодаря и ще се видим отново”, заяви Надал.

Така последният турнир на Надал ще бъдат финалите на Купа "Дейвис", които ще се проведат от 19 до 24 ноември в Малага. На четвъртфиналите Надал и Испания ще се изправят срещу Нидерландия. Победителят ще играе срещу Германия или Канада на полуфиналите, а в горната част на схемата са настоящият шампион Италия, Аржентина, САЩ и Австралия.

Надал слага край на великата си кариера на 38-годишна възраст. Той е 22-кратен шампион от “Големия шлем”, има 92 титли от ATP Тура във витрината си, като 36 от тях са от сериите “Мастърс”. Матадора има и олимпийски златен медал от Пекин 2008, като е един от тримата тенисисти с Кариерен Златен шлем (четирите “Шлема” и злато от Олимпиада), заедно с Андре Агаси и Новак Джокович.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Над 100 души се разболяха от мистериозна пяна на плаж Заразените имат странни симптоми: замъглено зрение, сърбящи очи, кашлица и затруднено дишане Forbes: Русия удари по-една от най-силните страни на Украйна в битката Започна да заглушава украинските прецизни бомби със системи за радиоелектронна борба
Лоша новина за 13-годишното дете с менингит в София В тежко състояние е ISW: Защо Путин поставя нови искания в мирните преговори Кремъл продължава да "държи преговорите като заложник“ и се опитва да ''изнудва'' Запада за допълнителни отстъпки
Огнен ад в Царацово, но предотвратиха голяма трагедия На място са изпратени 7 пожарни екипа от няколко пловдивски служби, включително и автомеханична стълба „Вкусът на България“ се завърна в ефира Приключенията и срещите с Мария Жекова ще бъдат всяка събота от 11:00 часа
Шефът на „Пирогов“ с добра новина, всички пострадали при пожара в Кочани са екстубирани Един от най-тежко пострадалите вече е изписан, каза той Бременна ли е Натали Трифонова Мартин Чой бил щастливецът
Ванс отиде в Гренландия, нахока Дания и обеща сделка в стил Тръмп без военна сила Вицепрезидентът е уверен, че САЩ ще поемат контрола над Гренландия Радост: Данъкът на тези автомобили у нас ще е по-нисък от догодина Мотивът на вносителите е да се насърчи използването на екологични и по-икономични алтернативи на традиционните горива
Пиян без книжка участвал в тежката катастрофа на АМ "Тракия" Двама са загиналите  България ще се разделя на 4 района за планиране Столицата се обособява като отделен район