Левон Манукян освободен от ареста
Талантливият бургаски диригент Левон Манукян, който до снощи бе директор на театъра и филхармонията в Разград, е бил освободен от ареста срещу парична гаранция от 50 000 лева. Това е станало късно вечерта, поясни кореспондентът Благой Бекриев, а заместник-окръжният прокурор на Пловдив Галин Гаврилов каза пред Нова телевизия, че новоназначените служители от Перник вземали по 25 000 лева, но „възнаграждението“ не оставало за тях.
Разследването се води в Пловдив, тъй като двама от замесените са задържани на магистрала „Тракия”, обясни Бекриев.
Разследването е свързано с фиктивни назначавания на служители в театъра в Разград. Става дума за хора предимно от Перник, уговорени да се включат от Атанас Георгиев, който се представи пред съда като каскадьор на свободна практика. За назначените фиктивно работници оставал бонус – плащането на социалните осигуровки.
Арестуван е най-талантливият бургаски диригент и творец Левон Манукян
„Те никога не са встъпвали в трудови правоотношения, т.е. това са хора, които въобще не са предоставяли своя труд в полза на работодателя. Единственото, което са правили, е да дадат личните си данни. Това са повече от 40 лица в театъра на Разград. Срещу това са получавали трудов договор и огромно възнаграждение в сравнение с това на дългогодишните служители в театъра, които реално работят“, обясни Гаврилов.
„Атанас Георгиев, на когото му се гледа мярката за неотклонение и бе задържан на първа инстанция под стража, се е занимавал с набирането на хора, с които да се сключват договори, условно наричани от нас фиктивни. Те започват да получават пари, а той е отговарял за събирането на парите от тях. Фиктивните работници са били осигурени на максималния осигурителен доход“, добави той.
Получавали са приблизително по 25 000 лева, след което са теглени от личните им сметки и предавани, заяви заместник-окръжният прокурор на Пловдив, след което намекна, че парите са събирани от каскадьора, а после каза, че двама от обвиняемите били задържани в града под тепетата в момент, в който двама фиктивни работници са им предавали парите.
„Директорът на театъра на Разград е сред хората, които преди малко коментирах, на които е повдигнато обвинение за длъжностно присвояване. Той е в качеството на извършител“, заяви Гаврилов.
Тази закономерност се срива и продължава да се срива към своя закономерен финал, защото е мъртвородена. А е мъртвородена, защото е изкуствена и прикрива реалното разпределение на ресурсите и на властта.
А което е най-важно, тя не представлява реални фундаментални интереси на големи социални групи в българското общество. Тук идва и четвъртото нещо, тя не може да представлява такива по определение, защото просто я няма.
Българското общество е общество каша, времената се връщат в една отминала епоха на феодализъм. Аз за това смятам, че в България демокрацията е само обещана и е нарисувана на стената. Българската политическа система е профеодална, силно обвързана със всякакви родово, племенно, кръвосмесителни, кланови и съсловни зависимости. Режими от рода на нашия политически режим НЕ МОГАТ дори да бъдат реформирани.
Тази българска политическа система може да бъде само демонтирана, и то много внимателно, за да не се срути и да затисне всички. Това са режими от периферен пиратско-компрадорски тип. Те могат да живеят дълго, a могат и да се срутят изведнъж и някак неочаквано. Това е така, защото режимите не разчитат на никаква ВЪТРЕШНА легитимност. Една система, която е нелегитимна, не може да живее пълноценен живот. Тя се феодализира и почва да регресира.