Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ГДБОП разби банда, ощетила бюджета с 8 млн. лв. с продажби на луксозни коли

Ключови думи: опг, гдбоп, луксозни коли, ддс, кредит, германия, бюджет

Банда 4 години е продавала луксозни коли у нас, като е ползвала две фирми със сходни имена - втората регистрирана в Германия, за да спести ДДС и да вземе кредит. Така общо е ощетила бюджета с 8 млн. лева, съобщават от МВР. 

Спецакцията е проведена под ръководството и надзора на Софийската градска прокуратура на 18 септември на територията на България и в чужбина.

Според първоначалните данни от разследването схемата е действала от 2020 година. Установената щета за републиканския бюджет от извършваната престъпна дейност до настоящия момент е в размер на около 8 000 000 лева. Продажбите са надминавали оборот от 50 милиона лева.

Данъците са спестявани чрез две търговски дружества със сходни имена, регистрирани на територията на България и Германия от едно и също лице, член на престъпната група. Автомобилите са били прехвърляни и препродавани чрез няколко дружества посредници от типа „липсващ търговец", контролирани от престъпната група. По този начин не само не е внасян данък добавена стойност (ДДС) от продажбата на автомобили в страната в размер на 20%, но и българското дружество се е възползвало от възможността да получи неследващ се данъчен кредит – приспадане на ДДС. Така за сметка на бюджета е постигана по-ниска цена на предлаганите автомобили.

При извършените действия по разследването са претърсени 10 адреса - осем в София и два в Кюстендил.

Иззети са множество веществени доказателства със значение по делото - документи, компютърни и информационни системи, електронни носители, данни от ползвано в интернет облачно пространство, свързани с дейността на дружества „липсващи търговци" и реални дружества, имащи отношение към разследваната дейност.

За срок до 24 часа са задържани петима души – на 54 г., 49 г., 52 г., 52 г. 46 г. Разпитани са 12 човека. Предстои извършването на експертизи. Работата по разследването продължава.

2
Коментара по темата
2.
Denkata
26.09.2024 05:20:49
Я напишете кое прасе опърляя'аа от БОПът
1.
Морски дракон
25.09.2024 17:12:00
Коя е автокъщата?
  Добави Коментар
Шок в Биг Брадър... За знаменитости Магията на Лазаровден завладя децата от ,,Раковина” Малките изпълнители от група ,,Морски звезди” вложиха сърце и душа във всеки танц
От АПИ с предупреждение за "Хемус" Ето подробности Трагедия в Кюстендил Мъж почина в паркирана кола
Предлагат 275 милиона евро за него Ямал е богатство във футбола Мъж шофира безобразно в... Пазарджишко
Направи разтърсващо признание Брани е имала проблеми с дисциплината Слабо земетресение в Добрич Трусът е на дълбочина 13.2 км
Страхотна вест за Надал Любимата му е бременна отново Протест затвори центъра на София Нямаше безредици
Шокираща ситуация в "Ергенът" Има ли връзка в България Дани? Кой ще преподава на децата религия и добродетели? Няма подготвени учители за новия предмет Според проф. Сергей Игнатов въвеждането му е излишно, защото тези неща се преподават в книгите, които децата трябва да четат допълнително