Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg
Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!
Отбелязаха Деня на нефтохимика и 25 години от присъединяването на „Нефтохим“ АД към групата „ЛУКОЙЛ“
На сцената на Летния театър, под аплодисментите на колегите си заслужили нефтохимици бяха наградени за изключителните им достижения и значителен принос за успехите на предприятието
Сутринта на 10 септември 2024 „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ АД отвори врати за да посрещне своите ветерани и деца на работещи в предприятието. Гостите имаха възможността да се потопят в атмосферата на едно от най-крупните производствени предприятия в България и да се запознаят отблизо с високотехнологичните процеси, които стоят зад производството на различни нефтопродукти.
Проведе се панорамна обиколка на технологичните инсталации, както и посещение на музея на дружеството, където младежите се запознаха с историята и развитието на предприятието през годините.
В откровен разговор с ръководството на Дружеството и ветераните младежите получиха отговори на вълнуващите ги въпроси за професията на нефтохимика и бъдещето на нефтопреработването. Специалисти от компанията представиха презентации за новите технологии и постижения, които рафинерията е въвела през последните 25 години, след като стана част от Групата „ЛУКОЙЛ“.
Благодарение на ясната стратегия за развитие и мащабните инвестиции на ЛУКОЙЛ рафинерията премина през пълна модернизация, като внедрените авангардни технологии и модерен мениджмънт я превърнаха в едно от най-модерните и ефективни нефтопреработвателни предприятия в Европа.
Изграден с най-крупната инвестиция в историята на завода и за България и с труда на многонационален екип от 4 100 строители и инженери за рекордно краткия срок от три години, модерният комплекс за хидрокрекинг на тежки остатъци се превръща в еталон за ефективност. Достигната е рекордна дълбочина на преработката от 97%, добивът на светли нефтопродукти се повишава от 64 на 81%, индексът на технологична сложност от 9,2 до 14,7 при средно за Европа от 8,5.