Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

С градниозни концерти Сунгурларе ще отбележи своя празник

Патрон на тържествата е кметът инж. Димитър Гавазов, той ще даде старт на двудневните събития
Ключови думи: инж. димитър гавазов, сунгурларе, празник сунгурларе

На 6 септември Сунгурларе отбелязва 50 години, откакто е обявен за град. За юбилейния празник Общината е подготвила грандиозни събития, които ще продължат два дни. 

Официалното откриване на тържествата ще бъде в Деня на Съединението. От 19 часа на специално изградена сцена на стадион „Сунгурларска долина“ кметът инж. Димитър Гавазов ще приветства своите съграждани. Церемонията ще продължи с връчването на отличията на новите почетни граждани. След официалната част танцов клуб „Импулс Пазарджик 2008“ ще забавлява присъстващите, а веднага след талантливите танцьори на сцената ще се качи Цветелина Грахич, за да изпее най-големите си хитове. 

Кулминацията на празненствата ще бъде на 7 септември на площад „Св. св. Кирил и Методий“. В 10 ч. е тържественото издигане на националния флаг и знамето на Община Сунгурларе. За 10:10 ч. в Музейна сбирка по лозарство и винарство е предвиден ритуалът за откриване на гроздоберната кампания на Общината. Празникът ще продължи със спортни надпревари – от 11 ч. футболен турнир на стадиона, а по-късно – от 15 ч. и народни борби.
Ще има творчески кътове за културна идентичност с представяне на традиционни обичаи, носии и ястия от български, турски, ромски, каракачански и помашки етноси. А фотоизложба ще представи Сунгурларе от миналото и настоящето. 

От 18 ч. ще стартира и дългочакано събитие – златна сватба на 5 двойки. Те ще подновят брачните си клетви, отбелязвайки половин век щастлив семеен живот – точно толкова, на колкото е и град Сунгурларе. 

Втората вечер ще е още по-грандиозна за жителите и гостите на Сунгурларе. На сцената от 20 ч. ще се качи Доника, а след нея – от 21 ч. – Тони Стораро. 

Всеки е добре дошъл да отбележим заедно празника на нашия град, да се запознае с обичаите ни и да се забавлява, казват от администрацията на инж. Димитър Гавазов. 
 

Трагедия с рибари в... САЩ Съди Биг Брадър за грандиозна сума Скандал с Мики Рурк
Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) Геня е много чаровна Оказа се, че е много добра в... Бранимира от "Ергенът" 4 е голяма спортна натура
Плати огромна сметка Джак Грийлиш е страхотен футболист, но обича и нощния живот Голям трилър в "Ергенът" Косара отклони вниманието на Виктор и Мартин, но хлътна по Васил. Новият ерген я целува два пъти и иска да я "изяде"...
Направи гръмко признание Фарниев отклонява оферти на държави, за да остане треньор на ЦСКА Взрив в "Ергенът"... Симпатягата Вики се чувства като будала, иска да потъне вдън земя
Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България
Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... От централата по борба са категорични, че Ганчев е в миналото й като фактор! Той обаче е финансов благодетел на ЦСКА, а "армейците" при мъжете в борбата май са най-силният клуб в страната изобщо