Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

5-те най-големи ползи от редовния секс

Ключови думи: секс, връзка, редовен секс, имунитет, болка, напрежение, болка, кръвно налягане

За да бъде успешна една връзка, трябва да има разбирателство, хармония и доверие. Към всичко това обаче трябва да включим и редовния секс, който сближава партньорите, усилва химията, а освен това е много полезен. Ето и кои са най-добрите ползи от секса:

Повишава имунитета

Сексуално активните хора ползват по-малко болнични. Хората, които правят секс имат по-високи нива на антитела, които защитават тялото срещу микроби, вируси и други натрапници. Сексът е като тренировка за тазовите мускули. Оргазмът предизвиква контракции в тези мускули и ги укрепва. Силното тазово дъно е важно за избягване на инконтиненция(изпускане по малка нужда при физически усилия).Инконтиненция се наблюдава при около 30 % от жените в напреднала възраст.

Облекчава стреса

Да бъдеш близо до партньора си може да успокои стрес и тревожност. По време на секс от организма се освобождава естествен наркотик, който ви кара да се чувствате щастливи.

Сексът е гимнастика

Сексът е една наистина страхотна форма на упражнение. По време на секс се изгарят около пет калории на минута. Така че, редовният секс може да замени посещението във фитнес клуба.

Намалява болката

Преди да посегнете към болкоуспокояващи, опитайте с оргазъм. Оргазмът може да блокира болката. Той освобождава хормон, който помага да се повиши прага на болка.

Понижава кръвното налягане

Изследванията показват връзка между секса и по-ниско кръвно налягане. Хората, правещи секс по-рядко страдат от повишено кръвно налягане.
 

3
Коментара по темата
3.
XX
28.08.2024 09:31:39
Аз правя злобарки и свирки. Чувствам се отлично.
2.
: D
28.08.2024 08:55:34
Правиш сапунада на пещерата и няма миризма на риба?
1.
:-)
28.08.2024 05:20:45
Смазваш пушката и няма сирене?
  Добави Коментар
Трагедия с рибари в... САЩ Съди Биг Брадър за грандиозна сума Скандал с Мики Рурк
Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) Геня е много чаровна Оказа се, че е много добра в... Бранимира от "Ергенът" 4 е голяма спортна натура
Плати огромна сметка Джак Грийлиш е страхотен футболист, но обича и нощния живот Голям трилър в "Ергенът" Косара отклони вниманието на Виктор и Мартин, но хлътна по Васил. Новият ерген я целува два пъти и иска да я "изяде"...
Направи гръмко признание Фарниев отклонява оферти на държави, за да остане треньор на ЦСКА Взрив в "Ергенът"... Симпатягата Вики се чувства като будала, иска да потъне вдън земя
Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България
Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... От централата по борба са категорични, че Ганчев е в миналото й като фактор! Той обаче е финансов благодетел на ЦСКА, а "армейците" при мъжете в борбата май са най-силният клуб в страната изобщо