Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Светият Синод приветства забраната за пропаганда на нетрадиционна сексуална ориентация в училищата

Ключови думи: светия син, одобрение, пропаганда, нетрадиционна сексуална ориентация, училища, забрана

Светият Синод изрази признателност към депутатите във връзка с приетата вчера забрана за пропаганда на нетрадиционна сексуална ориентация в училищата. В свое съобщение Българската патриаршия изразява удовлетворение от "постигнатото съгласие по общозначими ценности за българското общество, каквито са възпитанието, образованието и закрилата на децата на България".

"Светият Синод защитава последователна позиция по въпроса за понятията „пол“, “брак”, “семейство”, както и за необходимостта от духовно-нравствено възпитание, образование и закрила на децата, в основата на които е учението на Христовата Църква за човека, като най-велико Божие творение", се казва още в позицията, пише trud.bg.

"Удовлетворени сме от законовата забрана в системата на предучилищното и училищно образование на действия, свързани с извършване на пропаганда, популяризиране или подстрекаване по каквито и да е начини, пряко или косвено, на идеи и възгледи, свързани с нетрадиционна сексуална ориентация и/или определяне на пола по идентичност, различна от биологичната", подчертават от Синода.

От патриаршията припомниха своята позиция, че "за християнството съществува едно-единствено понятие за пол, което произтича от биологичното устройство на човека, като Божие творение, както и че бракът и семейството, разбирани като благословен от Бога съюз между мъж и жена, са вековна неприкосновена ценност за християнството. В основата на всяко позитивно право е необходимо да стои естественото човешко право, което пък се основава на божественото право, заложено в природата на творението от неговия Творец. Убедени сме, че въпросите относно пола, семейството, възпитанието и образованието на децата в съвременното общество са въпроси със стратегическа значимост не само за националната и конституционна идентичност на България като член на Европейския съюз, но и за съхраняването и бъдещето на българския народ, а и на целия човешки род. Проучванията в България показват, че такива са нагласите и разбиранията на мнозинството български граждани."

Посочва се още, че Българската православна църквата като грижовна майка за българския народ споделя тревогите и притесненията на много родители и педагози от съвременните проблеми на възпитанието на децата в нашето общество.

"Удовлетворени сме от законовата забрана в системата на предучилищното и училищно образование на действия, свързани с извършване на пропаганда, популяризиране или подстрекаване по каквито и да е начини, пряко или косвено, на идеи и възгледи, свързани с нетрадиционна сексуална ориентация и/или определяне на пола по идентичност, различна от биологичната", подчертават от Синода.

2
Коментара по темата
2.
Ха ха ха
08.08.2024 17:36:09
Ама, айде няма нужда!
Не се сравнявайте с даскалите, че са твърде висока топка за вас! Педагозите си знаят работата!
Оправяйте си редиците, че цял народ гледа клиповете ви и помни!
1.
Гошо
08.08.2024 16:40:28
Какво лицемерие. Най-гадната банда гейове в България да приветства забраната на гей-пропаганда. Щото монополът си е техен...
  Добави Коментар
Иска да се върне във футбола, а е на 71 г. Феликс Магат е бивш треньор на Красимир Балъков Най-мрънкащите зодии Те постоянно се оплакват
Бивш депутат от ГЕРБ се сгоди за новата си изгора Актьорът Евгени Будинов отново слага брачния хомот Въпрос от "Стани богат" за 200 лв. препъна мениджърка два пъти Милена Петрова се подхлъзна жестоко, но Ники Кънчев й подсказа
Затварят за ремонт ул. „Георги Шагунов“ в Бургас, ето кога Причната е ремонти дейности на ВиК мрежата Зодиите, с които е най-трудно да се поддържа връзка Ето кои са те
От днес: Един ден във Венеция - 10 евро такса Сумата е двойно по-висока от миналогодишната Патриарх Даниил: Кръстът не е краят, кръстът е сила Да си спомним какво Бог е претърпял и да си дадем сметка къде сме, призова духовникът
Засилват контрола по пътищата за почивните дни: Цивилни полицейски коли ще следят за нарушители Очаква се днес да е много по-спокойно с оглед на това, че в четвъртък беше натоварено движението по пътищата С този вит козунак с течен шоколад ще оберете точките на Великден Ето я рецептата
Хотелите по Северното Черноморие били пълни с румънци по Великден Немалко са и българските туристи за празника Жълт код за интензивни валежи е обявен за шест области Прогноза за времето - петък, 18 април 2025 г.