Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Защо този уикенд задължително трябва да посетите Царево

Ключови думи: царево, царево спортува, спортни събития

Община Царево подготвя за своите жители и гости едно чудесно спортно събитие, което ще обхване дните от 12 до 14 юли (петък, събота и неделя). В тези дни освен плувният маратон, за който вече Ви разказахме, ще се проведат още редица активности, които да зарадват и раздвижат жителите и гостите на цялата община!

Петък

Първото събитие на Царево спортува през тази година ще бъде велообиколката на региона, водачи на която ще бъдат Вело Царево. Датата е 12 юли 2024 г. /петък/,  начален час – 08:30 ч., сборен пункт - градски площад Царево.

Изненада и за малчуганите – турнир по мини голф ще се проведе от 16:00 ч. в петъчния ден в Морската градина в Царево. Домакини са Мини голф Царево, а децата ги очакват лакомства, нови приятели и забавления!

От 19:30 ч. на Морска сцена Царево ще се проведе демонстрация от децата на Царево – възпитаниците на клубa по карате Спортен клуб “Будошин” и на Спортен клуб “Sunshines” ще представят своите умения.

Веднага след това, от 20:30 ч. ще се проведе прожекцията на новия филм за подвига на плувецът Цанко Цанков във водите на Тихия океан – „Шампионът на Тихия океан“ и преплуването на Протока Кук – един от седемте най-трудни плувни маратона в света, част от веригата  Ocean7. Филмът е истинско доказателство за силата на българския дух, волята и желанието за победа!

Събота

Денят ще стартира с очаквания от мнозина плувци – професионалисти и любители Плувен маратон Царево. Маратонът се провежда за първи път край бреговете на град Царево, но организаторите са се постарали да подготвят едно наистина прекрасно събитие.

Цанко Цанков гостува на Царево за първия плувен маратон в града

Каланетиката също намира място в програмата на Царево спортува – от 09:00 ч. в събота, 13 юли 2024 г., инструкторът Славина Кенова ще проведе открита тренировка в реновирания двор на СУ Никола Й. Вапцаров в гр. Царево.

През съботния ден ще стартира и турнир по плажен волейбол, мястото е плаж Нестинарка. Записване и подготовка на схемата за турнира ще се направи между 09:00 и 10:00 ч. Старт на срещите от 10:00 ч. Турнирът ще се играе по схема в два дни, като на втория ден на турнира - неделя ще бъдат финалите. И в това съревнование награден фонд очаква класираните на първо, второ и трето място отбори, както и медали за всички участници.

Още нещо интересно очаква Царево в събота – Аква зумба с Мария Аврамова от 11:00 ч. в басейна на хотел The Lodge!

Плаж Нестинарка се очертава като една „гореща точка“ по време на Царево спортува, защото след турнира по плажен волейбол, там започва „Зумба парти на плажа“ – очакват Ви зумба, забавление и много настроение, за което ще се погрижат Мария Аврамова и Ива Петрова – зумба инструктори с богат опит и умение да създадат страхотна атмосфера и невероятна енергия!

Неделя

Морската сцена в Царево безспорно е едно прекрасно място, кой обаче казва че сцената може да се използва само за концерти и представления? Неделната сутрин на третия ден от Царево спортува ще започне с йога практика за възрастни и то на брега на морето. Йога сесията ще бъде водена от д-р Мариян Иванов на едно наистина притегателно място. Началото ѝ ще бъде от 08:00 ч.

В неделната сутрин Царево спортува подготвя още нещо ново – в града ще се проведе 5KM RUN Царево, бягане на дистанция 5 км, като бягането се провежда под егидата на 5kmrun България – свободно, но организирано бягане, подходящо за всеки, независимо от пол и възраст. Трасето е с изцяло твърда настилка, по което няма да изгубите морето от поглед за повече от минута. Записването ще бъде от 08:30 ч., а стартът от 09:00 ч., старт и финал ще бъдат на алеята над Централен плаж. Медали очакват всички участници, а чрез томбола, независимо от класирането ще бъдат разпределени и награди.

В морската градина в Царево от 09:30 ч. ще се проведе още една йога практика, този път за деца. Тя ще бъде водена от д-р Румяна Георгиева.

Последната активност на Царево спортува ще бъдат приключенията в Xchallenge Park в Царево. Паркът предлага много възможности за скейт, кънки, скутер, въжена градина и други. Чудесно място, което да посетите с Вашите деца!

Можете да се запишете предварително онлайн тук, или по телефона – 0590 5 50 35.

Да, разбира се че ще имате възможност да участвате и без предварителна заявка, но чрез предварителното записване, отделяйки само минутка, помагате на организаторите.

Всички събития част от Царево спортува 2024 са без такса за участие!

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Министерството на туризма представи България на много голямо туристическо изложение В Дания Борисов с извънреден ход след екшъна на "Възраждане" на пъпа на София Осъждаме политическата агресия и риторика, която подменя политическия дебат и въвежда в заблуждение общественото мнение по отношение на членството на България в Еврозоната, посочват от партията на Борисов
Карлос Насар разкри мечтите си и обяви: Господ винаги ме среща с правилните хора Когато скъсах ахилес, от федерацията спряха да ми вдигат телефона, обяви олимпийският шампион Искате бели зъби? Лесни начини да ги постигнете в домашни условия Едва ли има някой, който не би искал да има красива усмивка, на която всеки да се възхищава
Огромен проблем пред Южното Черноморие Южното Черноморие е поставено под риск да остане без питейно-битово водоснабдяване през летните месеци Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Какво се случва в София?
Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Ето какво твърди политикът Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” "Възраждане" запали чучула с лицата на видни европейски лидери в центъра на София. Това съобщиха от пресцентъра на партията
"Погребаха" го Фалшива новина стресна феновете на Захари Бахаров Масови фалити на производители заради олио от Украйна В момента цените на външните пазари са ниски, на вътрешния също не се наблюдава покачване, въпреки поскъпването има на всички стоки
Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен През 2023 година той уби приятеля си Тони Тоневски Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Ето какво каза кметът на Царево