Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Климатикът буха, а здравето ни се съсипва! Ето го спасението

Ключови думи: климатик, охлаждане, здраве, филтри

Климатиците се превърнаха в неизменна част от живота ни, осигурявайки комфорт в горещите летни дни (а и ни топлят в студените такива). Въпреки това, както отбелязва Маргарита Провоторова, водещ експерт в Центъра за молекулярна диагностика CMD на Роспотребнадзор, климатизацията изисква спазване на определени правила, за да се предотвратят отрицателни ефекти върху здравето.

Един от основните недостатъци на климатиците е, че те могат да насърчат разпространението на микроорганизми като вируси и спори на плесени. Но това се случва, ако филтрите не се поддържат чисти. 

Освен това сухият въздух, произведен от климатиците, може да причини изсушаване на лигавиците, което увеличава риска от инфекции на дихателните пътища.

Но има, разбира се, и положителни страни. 

Чистият, хладен въздух, осигурен от климатика, намалява риска от излагане на замърсители и алергени, което е особено важно за хора с астма или емфизем. 

Климатикът също помага за предотвратяване на прегряване на тялото, което е критично за хора с нездравословни кръвоносни съдове и сърце.

Но хората, страдащи от кожни заболявания, трябва да избягват прякото излагане на студен въздух от климатик, тъй като това може да влоши състоянието им. 

Също така е важно да се обърне внимание на овлажняването на кожата и поддържането на водния баланс на тялото.

Преди да включите климатика, струва си да прецените дали наистина е необходимо; може би ще бъде достатъчно просто да проветрите стаята. Редовната поддръжка и навременното почистване на филтрите ще помогне за предотвратяване на разпространението на микроорганизми и ще поддържа високо качество на въздуха.

Експертите препоръчват да настроите температурата в стаята най-малко 22 градуса, за да сведете до минимум риска от респираторни инфекции и други заболявания, свързани с хипотермия.

Важно е да запомните необходимостта от правилно използване на климатиците и тяхната поддръжка. Когато се спасявате от жегата, трябва да се погрижите не само за непосредствения си комфорт, но и за цялостното си здраве. 
 

2
Коментара по темата
2.
Климатика
25.06.2024 20:43:35
БУХАМ ЯКО!!!
1.
дебили бургас
24.06.2024 20:52:46
Режим DRY на 24 градуса.
  Добави Коментар
Неприятна новина за феновете на "Спайдърмен" Премиерата се отлага, но с малко... Провал за България В старт на биатлона
Още израелски заложници бяха освободени от Ивицата Газа Докато Израел трябва да пусне от затвора стотици палестинци Украйна с удар по Русия Украински дронове удариха ключова руска петролна помпена станция 
Алекс Сърчаджиева скочи на Разград: Безумие! Хората там бедстваха, купете един снегорин за града - призова актрисата, която е и водеща на "Аз обичам България" Бежанец е заподозрян за атаката в Берлин Ето подробности
Тръмп си промени мнението: този път каза, че Русия е започнала войната срещу Украйна Във вторник Тръмп обвини Украйна за започването на войната, но сега промени позицията си по въпроса Гореща новина за 26 млрд. за пенсиите на българите Средният размер на изплатените пенсии през  2024 г. е 230,18 лв., а средният размер на разсроченото плащане е 471,07 лв., сочат данните
Министерският съвет с реакция след драмата в София Ето какво написаха от властите Води селски живот И е много щастлив
Поредна среща на президентското движение в Бургас – гражданите с активна роля в дискусията Тракийско дружество „Екзарх Антим I“ стана център на поредна среща за политическа промяна България има нова надежда в спорта В тениса на корт при жените