Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Климатикът буха, а здравето ни се съсипва! Ето го спасението

Ключови думи: климатик, охлаждане, здраве, филтри

Климатиците се превърнаха в неизменна част от живота ни, осигурявайки комфорт в горещите летни дни (а и ни топлят в студените такива). Въпреки това, както отбелязва Маргарита Провоторова, водещ експерт в Центъра за молекулярна диагностика CMD на Роспотребнадзор, климатизацията изисква спазване на определени правила, за да се предотвратят отрицателни ефекти върху здравето.

Един от основните недостатъци на климатиците е, че те могат да насърчат разпространението на микроорганизми като вируси и спори на плесени. Но това се случва, ако филтрите не се поддържат чисти. 

Освен това сухият въздух, произведен от климатиците, може да причини изсушаване на лигавиците, което увеличава риска от инфекции на дихателните пътища.

Но има, разбира се, и положителни страни. 

Чистият, хладен въздух, осигурен от климатика, намалява риска от излагане на замърсители и алергени, което е особено важно за хора с астма или емфизем. 

Климатикът също помага за предотвратяване на прегряване на тялото, което е критично за хора с нездравословни кръвоносни съдове и сърце.

Но хората, страдащи от кожни заболявания, трябва да избягват прякото излагане на студен въздух от климатик, тъй като това може да влоши състоянието им. 

Също така е важно да се обърне внимание на овлажняването на кожата и поддържането на водния баланс на тялото.

Преди да включите климатика, струва си да прецените дали наистина е необходимо; може би ще бъде достатъчно просто да проветрите стаята. Редовната поддръжка и навременното почистване на филтрите ще помогне за предотвратяване на разпространението на микроорганизми и ще поддържа високо качество на въздуха.

Експертите препоръчват да настроите температурата в стаята най-малко 22 градуса, за да сведете до минимум риска от респираторни инфекции и други заболявания, свързани с хипотермия.

Важно е да запомните необходимостта от правилно използване на климатиците и тяхната поддръжка. Когато се спасявате от жегата, трябва да се погрижите не само за непосредствения си комфорт, но и за цялостното си здраве. 
 

2
Коментара по темата
2.
Климатика
25.06.2024 20:43:35
БУХАМ ЯКО!!!
1.
дебили бургас
24.06.2024 20:52:46
Режим DRY на 24 градуса.
  Добави Коментар
Преживя 4 куршума, за да дойде в София и... Съперникът на Кобрата има живот като на филм "Радвай се, че си жив" Така "Роки" се обърна към Пол, който ликува срещу Железния Тайсън
Хит: Този бургазлия е увековечен "Ш' с' боря за теб, чуек!", е фраза на Виктор, която излиза извън пределите на Големия брат "Дай ми 50 лева, за да ям" Олимпийски медалист от Париж 2024 не може да се прехранва сам, защото...
Зловредни имейли заливат електронните ни пощи Мнимите изпращачи се представят за търговци, куриерски служби, администратори на пощата  Какво се случва с Димо Алексиев зад решетките? Твърдят, че... Алексиев дели килия с още трима, няма привилегии
Голям шеф в банка и работещ в телевизия изнудвани с голи гей снимки Две от момчетата си правели регистрации в гей приложения като grindr и примамвали хора оттам в хотели в София, общо пострадалите са петима 72-годишен пиян шофьор блъсна 10-годишно дете Момчето е изскочило внезапно на пътното платно
Избяга в Париж Самоличността на придружителя ѝ е дълбока тайна Празнува с новия мъж в луксозен хотел
Синоптик: Идва много сняг! Седмицата започва със слънчево време, очакват се валежи в края ѝ Всяка орхидея има нужда от този домашен еликсир! За да накарате цъфтящите орхидеи да цъфтят възможно най-дълго, опитайте тези методи