Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Климатикът буха, а здравето ни се съсипва! Ето го спасението

Ключови думи: климатик, охлаждане, здраве, филтри

Климатиците се превърнаха в неизменна част от живота ни, осигурявайки комфорт в горещите летни дни (а и ни топлят в студените такива). Въпреки това, както отбелязва Маргарита Провоторова, водещ експерт в Центъра за молекулярна диагностика CMD на Роспотребнадзор, климатизацията изисква спазване на определени правила, за да се предотвратят отрицателни ефекти върху здравето.

Един от основните недостатъци на климатиците е, че те могат да насърчат разпространението на микроорганизми като вируси и спори на плесени. Но това се случва, ако филтрите не се поддържат чисти. 

Освен това сухият въздух, произведен от климатиците, може да причини изсушаване на лигавиците, което увеличава риска от инфекции на дихателните пътища.

Но има, разбира се, и положителни страни. 

Чистият, хладен въздух, осигурен от климатика, намалява риска от излагане на замърсители и алергени, което е особено важно за хора с астма или емфизем. 

Климатикът също помага за предотвратяване на прегряване на тялото, което е критично за хора с нездравословни кръвоносни съдове и сърце.

Но хората, страдащи от кожни заболявания, трябва да избягват прякото излагане на студен въздух от климатик, тъй като това може да влоши състоянието им. 

Също така е важно да се обърне внимание на овлажняването на кожата и поддържането на водния баланс на тялото.

Преди да включите климатика, струва си да прецените дали наистина е необходимо; може би ще бъде достатъчно просто да проветрите стаята. Редовната поддръжка и навременното почистване на филтрите ще помогне за предотвратяване на разпространението на микроорганизми и ще поддържа високо качество на въздуха.

Експертите препоръчват да настроите температурата в стаята най-малко 22 градуса, за да сведете до минимум риска от респираторни инфекции и други заболявания, свързани с хипотермия.

Важно е да запомните необходимостта от правилно използване на климатиците и тяхната поддръжка. Когато се спасявате от жегата, трябва да се погрижите не само за непосредствения си комфорт, но и за цялостното си здраве. 
 

2
Коментара по темата
2.
Климатика
25.06.2024 20:43:35
БУХАМ ЯКО!!!
1.
дебили бургас
24.06.2024 20:52:46
Режим DRY на 24 градуса.
  Добави Коментар
5 важни практики за щастлив брак всеки ден С малки ежедневни жестове можете да направите брака по-здрав и хармоничен Учениците от 9 клас ще имат изпит по природни науки през октомври Това няма да е външно оценяване
Жена беше нападната от питон в дома си В убийствена прегръдка на змията жената прекарала около два часа Заедно към мечтаното бебе в Царево Кметът на Община Царево Марин Киров оказва пълна подкрепа и съдействие на инициативата
Важно за родители: Предлагат промени и глоби в данъчните облекчения за деца При първо нарушения глобата ще бъде от 5000 до 15000 лв., а при повторно - от 10000 до 30000 лв.  Ще има ли промяна в цените на винетките догодина Служебният министър на регионалното развитие и Виолета Коритарова - Касабова с успокоение за шофьорите
Лейди Гага най-накрая коментира слуховете, че е хермафродит Преди повече от десет години се появиха слуховете, че поп звездата има мъжки и женски полови органи, които тя така и не отрече Учени посочиха храните, които намаляват риска от деменция Тези храни са богати на антиоксиданти, имат противовъзпалителни и противоракови свойства
6 летища не стигат на Лондон Властите в Лондон наблюдават сравнителен скок на пътниците след пандемията и очакват да се счупи рекорда от 2019 г. Скрита картина на Моне отива на търг за 35 млн. долара Шедьовърът е една от осемте творби от серията "Водни лилии"
Купи си „Майбах“ за 400 бона от Миро Дзвера Певецът сам се похвали за новата си придобивка Какво се случва с комарите през зимата? Няма еднозначен отговор, защото има много видове комари и голяма част от тях прекарват студените месеци по различен начин