Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

2 лъжици от това и розите ще цъфтят до октомври

Ключови думи: рози, отглеждане на рози

Една съставка може да накара розите да цъфтят два пъти на сезон, до октомври. Този резултат ще бъде осигурен чрез навременно торене и няколко прости стъпки.

Тайната на дългия цъфтеж на розите
Според агронома Ксения Давидова, за да се увеличи броят на пъпките, е достатъчно да се поливат розите с разтвор на суперфосфат в количество от 2 супени лъжици на 10 литра вода.

Както обясни експертът, за да се радвате на по-жизнени розиви храсти, достатъчно е да поливате розите с разтвор на магнезиев сулфат в количество от 1 лъжица от продукта на 10 литра вода.

Давидова подчертава, че за да цъфтят отново розите от август до октомври, е важно да следвате няколко прости стъпки:

Навреме отрежете онези цветя, които вече са паднали и избледнели, както и зелените пъпки;

поливайте храстите в корена с разтвор на амониев нитрат или урея в размер на 2 супени лъжици на 10 литра вода.

Агрономът отбеляза, че такова просто торене и действия ще осигурят дълъг и буен цъфтеж на розите до октомври.

Грижа за розата
Розата обича влагата, особено по време на периода на цъфтеж. Ето защо, ако времето е сухо, е важно да се осигури поливане.

Грижата за розите след засаждане включва системно поливане, тъй като растенията в периода на вкореняване са много чувствителни към липса на влага в почвата, разкопаване, плевене, образуване на храсти, торене, подготовка за зимата и борба с вредители и болести.

Ако почвата за засаждане е предвателно добре наторена с органични и минерални торове, засадените растения не се нуждаят особено от торене през първото лято. В края на август те се нуждаят от фосфорно-калиев тор (25 гр суперфосфат и 15-20 гр калиев сулфат на 1 m2) за по-добро узряване на издънките и подготовка за зимата. Ако почвата не е достатъчно плодородна и се наторява преди засаждането, в торенето се включва ферментирал оборски тор, тор или разтвор от пилешки тор с добавяне на минерални торове. През първото лято след засаждането се обръща специално внимание на формирането на храсти. Всички малки, растящи навътре, удебеляващи издънки, както и есенните аксиални издънки, израстващи от мястото на присаждане, се прищипват на пръстен. За да не се отслабят растенията, всички появяващи се пъпки се отстраняват. От средата на юли поливането се намалява до минимум, така че издънките да узреят и да се подготвят за зимата преди замръзване.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Ето какво ще е времето Дъжд почти в цяла България Струва 170 бона Някои котета са само за богаташи
Сложи край на любовна приказка 27-годишната Синди е сама Не отиде на погребението на бившата си жена Дейвид Хаселхоф може би не се разбира с близки на Памела Бах
Разплака се, защото... Трябваше да снима неприятна за нея сцена Направи скандално признание Чаровна дама си има приятели с екстри 
Медведев се подигра със Зеленски и Фон дер Лайен Твърди, че европейските елити "избират смъртта" PR експерт: Тандемът Борисов-Пеевски ще реши колко дълго да ни управлява кабинета „Желязков” Трябва да изминем пътя към еврозоната, за да затворим тази врата към големия съветски брат, който ни чака оттатък Черно море, каза Диана Дамянова
Твърди, че е била опипвана от... Полицайка Прави сензационен ход? Роналдо се завръща в Реал?
Неочаквано високи температури в... Англия Почина млад футболист Трагедия до България