Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Флагман.бг откри най-вярната фенка на Матей Казийски, бургазлийката шашна волейболиста със снимка отпреди 20 г.

Преди и сега Росица и Матей Казийски
Ключови думи: матей казийски, фенка, росица, снимка, кариера, волейболист, флагман

Из множеството почитатели на световния волейболист Матей Казийски, който днес бе част от празника на децата в Бургас и откри Beach Arena Burgas, Флагман.бг намери неговата най-голяма фенка. Бургазлийката Росица успя да шашне бг таланта, след като му показа обща снимка отпреди 20 години. Кадърът е направен в спортна зала "Младост" през 2004 г., когато Казийски бе част от отбора на "Лукойл Нефтохомик Бургас", а Росица едва на 14 години.

Снимката е подписана с благодарност, а бургазлийката я пази прилежно в стъклена рамка години наред.

Спортна зала "Младост", 2004 г. - Матей Казийски и Росица

"Матей Казийски е не само волейболен феномен, професионалист и гордост за България, а и чистосърдечен човек. Интелигентен и възпитан млад мъж, който винаги е бил и продължава да бъде приятелски настроен към хората и феновете си. Винаги подхожда с позитивизъм, усмивка и разбиране", разказва бургазлийката.

И до днес Росица си спомня изгряващите години на волейболиста, когато той се превърна в тотален феномен на игрището. Връщайки се назад във времето, се сеща за най-емоционалния момент, когато цялата зала е огласена от тъпани, защото националният отбор става шампион, част от който е именно Казийски. През 2006 г. той бе избран за волейболист №1 на Европа.

20 години по-късно, днес Росица отново позира до волейболния си идол и с президента на ВК "Нефтохимик 2010" Огнян Томов си поговориха за миналото време, спечелените награди и емоционалните срещи на терените.

Огнян Томов, Матей Казийски и Росица, 1 юни 2024 г.

Матей Казийски е сред големите спортни гордости на България. Смятан е за един от най-талантливите и успели волейболисти в света. Наричан е и „Императора“. Волейболната му кариера започва в младежки клуб „Славия“ – София, когато е в пети клас. Играл е на всички постове, като накрая избира този на "посрещач". Две години играе в Лукойл Нефтохмик. Повикан е в младежкия национален отбор по волейбол, с който печели бронзов медал от Световното първенство за младежи в Техеран. Днес, когато е почти 40-годишен, кариерата му е пълна с триумфи, включително 5 шампионски титли на Италия и 3 в Шампионската лига за мъже.

 

"Погребаха" го Фалшива новина стресна феновете на Захари Бахаров Масови фалити на производители заради олио от Украйна В момента цените на външните пазари са ниски, на вътрешния също не се наблюдава покачване, въпреки поскъпването има на всички стоки
Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен През 2023 година той уби приятеля си Тони Тоневски Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Ето какво каза кметът на Царево
Почина легендарен музикант В САЩ скърбят Уникален студ в... Разградско
Има голям празник Баримор е родена на 22-ри февруари Приказката им свърши Разведоха се официално
Верижна катастрофа в страната На Подбалканския път до Казанлък, няма жертви Изненада феновете си Снима се в първия си сериал
Украинци в САЩ с масови шествия Броени часове до третата година от началото на войната Термометърът удари минус 23 градуса в... Села в Североизточна България