Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Еврокомисията сътрудничи на българските власти при подготовката по въвеждане на еврото, каза Йорданка Чобанова, ръководител на Представителството на ЕК в София

Ключови думи: Йорданка Чобанова, Представителство на ЕК в България,

Европейската комисия (ЕК) си сътрудничи много близко с българските власти, за да подготви въвеждането на еврото в страната. Това обяви Йорданка Чобанова, ръководител на Представителството на ЕК в България. На 12 април, припомни тя, беше подписано Споразумение за сътрудничество между ЕК и България. Тя участва на провеждащата се днес конференция „Въвеждане на еврото – рискове и предизвикателства. Опитът на Хърватия“. Събитието е подготвено съвместно от Българската търговско-промишлена палата (БТПП), Българо-хърватския бизнес клуб и в сътроудничество с ръководителя на Службата по търговско-икономическите въпроси на България в Загреб Мирела Тасева.

Следващата критично важна стъпка е комуникационната стратегия и план за действие, който следва да е взел под внимание всички възможни рискове и предизвикателства около процеса, уточни тя.

Йорданка Чобанова обърна внимание и на дезинформационната, по думите й, кампания срещу еврото в България през последните години. Тя припомни, че сред обществото витаят много страхове, повечето от които – неоснователни и които могат да бъдат преодолени. Тези страхове трябва да се опознаят и да се разберат причините за тях. Фактите и данните не са достатъчни за противодействие на тревогите и неверните твърдения, добави Чобанова.

Икономическият и паричен съюз е най-големият успех на европейската интеграция и символ на растящото ни политическо единство. Той е смесица от политически символизъм, от задълбочаваща се интеграция, включително и на задълбочаваща се икономическа взаимосвързаност.

Като част от еврозоната България ще стане и член на една от най-значимите валути в света. Освен това страната ни „ще е на масата“, на която се вземат решения както от европейската централна банка (ЕЦБ) за паричната политика, а гласът й ще се отчита при оформянето на икономическото бъдеще пред региона.

Българският бизнес и потребители ще имат големи ползи от членството, произтичащи от отпадането на разходите по валутен обмен, на трансакционни разходи, ще има и достъп до капитали и външни инвестиции с достъпа до интегрирания финансов пазар. Ще отпадне и валутният риск, каза Чобанова.

Източник: ДЕЛЯН ПЕТРИШКИ

СОФИЯ,

(БТА)

Бургас ще празнува Цветница с пъстър и мащабен парад на цветята с много музика и танци Цветното дефиле ще започне на 13 април от 10.45 часа от площад „Тройката“ и ще бъде водено от атрактивни артисти на кокили клуб „Дивинитас“ Арестуваха жена за поставяне на ботокс в апартамент В жилището са правени манипулации по поставяне на ботулинов токсин без нужните правоспособност и разрешително за дейността
Последната интрига от "Ергенът" Две нови и добре познати дами влизат, загатнаха от продукцията  Какво се случва, ако не спим достатъчно Сънят играе ключова роля в процесите на паметта, ученето и концентрацията
Две мистериозни жени от миналото на Мартин и Виктор влизат в Ергенът Те обяче ще се борят да впечатлят третия ерген Васил Решават за убиеца им България загуби майстори-занаятчии от Костенец
Осъдиха Марин Льо Пен, крала европари Съдът изчисли, че общата загуба възлиза на 2,9 млн. евро Днес е най-опасният ден след преместването на стрелките с час напред Може да бъде засегната тяхната продуктивност на работното място
Каква е заплатата му Въпреки че Рачков шеговито споменава, че „работи за жълти стотинки“, реалността е доста различна Утре ще се случи нещо неочаквано с телефоните ви Ще тестват националната система за бедствия 
Продава "Ботев" за 10 млн.евро, но купувач няма Зингаревич е изпратил предложения към заможни инвеститори от Европа, с надежда за отговор до края на април Напрежение на ГКПП Рудозем-Ксанти, жители от Рудозем излязоха на протест Въпреки факта, че България се присъедини към Шенгенската зона на 1 януари 2025 г., пропускателният пункт остава затворен от гръцка страна, тъй като предстои окончателно официално разрешение