Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

6 житейски урока, които повечето хора игнорират

Ключови думи: житейски уроци, не са за пренебрегване

Животът всеки ден ни поднася ситуация, която за нас е един вид урок. Нуждаем ли се от житейски уроци? Определено! Те ни помагат. Понякога обаче забравяме за някои или умишлено ги игнорираме.

Вижте 6 урока за живота, които не са за пренебрегване.

1. Отделяйте време, за да опознаете себе си

Различни западни проучвания показват, че самоосъзнатите хора са по-уверени и креативни. Те също така вземат по-добри решения, изграждат по-здрави взаимоотношения и общуват по-ефективно. Други проучвания разкриват, че когато знаете кой сте, е много по-малко вероятно да лъжете, мамите и крадете, защото какъв е смисълът?

Не се опитвате да угодите на никого, така че сте по-малко стресирани от това, което хората мислят за вас. Един от начините да опознаете себе си е чрез воденето на дневник, отдаване на хобита, премахването на всичко, което не ви е от ползва и удвояването на онова, което ви прави по-добър човек.

2. Винаги измервайте постигнатото назад

Знаете ли защо много хора се провалят? Защото се отказват. Погледът им е насочен към това колко път още трябва да извървят, вместо да помислят колко са изминали и колко далеч са стигнали. Казано накратко - вашите критерии за успех определят настроението ви, докато преследвате целта си. Ако се съпоставяте с това, което тепърва ще постигнете, постоянно ще се чувствате нещастни и демотивирани, защото сте изместили щастието към някакъв следващ етап. Винаги ще имате следващо ниво или цел, към които ще вървите.

3. Най-добрият момент съществува в настоящето

Животът кипи от дейности, срокове, които трябва да спазим и т.н. По-лесно от всякога е да изгубите от поглед настоящия момент, да отлагате някои решения, които могат да бъдат взети сега, днес. Да бъдеш в настоящето означава да се потопиш напълно в своите преживявания.

Различни проучвания показват, че пълното ангажиране с настоящия момент има дълбок ефект върху психичното здраве, като допринася за намаляване на тревожността и стреса. Спрете да мислите, че ще сте щастливи, когато се случи еди кое си, когато срещнете своята половинка и т.н.

4. Търпението и постоянството са добродетел

Имате нужда от търпение, защото растежът изисква време. Нуждаете се и от постоянство, защото пътят невинаги ще върви гладко. Двете са взаимно свързани. Например, ако имате търпение, но не и постоянство, никога няма да постигнете напредък. Ако имате постоянство без търпение, също няма да постигнете целта си.

5. Късметът може да бъде конструиран

Понякога може да ни се случи нещо хубаво, да се измъкнем от трудна ситуация и т.н. благодарение на някаква сила, която не можем да си обясним. Тогава си казваме, че сме имали късмет. Но човек също има пряко влияние върху късмета си. Докато има ситуации, в които късмета не е под наш контрол, то този, който можем да контролираме е този, създаден чрез нашите действия, мотивация, постоянство в това, в което ни се иска да сме късметлии.

6. Не можете да впечатлите всички, затова и не се опитвайте

Хората, които се опитват да угодят на всички, да им направят добро впечатление, го правят за сметка на собствените си нужди и желания. Това ги прави нещастни. Когато се опитвате да угодите на всички останали, не можете да живеете автентично. Няма как всеки да ви харесва и да иска да общува с вас и това е нормално.

Източник: az-jenata.bg

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Нова рокада в БНТ. Денят уж започва с Георги Любенов, а се появи тя Георги Любенов продължава да е болен и сутрешният блок отново започна с неочакван водещ Певица нападна Джокович заради политичската му позиция Сръбският тенисист подкрепи студентските протести в Сърбия
Британци се „хванаха за гушите“, заради този имот у нас Преди време англичанин купи порутената сграда на затворено училище и я превърна в място за настаняване Колко пари биха получавали майките, ако взимаха заплата за домашните си задължения Изследване посочи сумата - точно 143 315 долара годишно
Тръмп подписа тежки мита за Канада, Мексико и Китай Увеличава изгледите за повишаване на цените за американските потребители България е внесла 15 560 работници за една година Руснаците най-често ползват синя карта за достъп до нашия пазар на труда
Леден обрат с времето днес, ужасът започва Прогноза за времето - неделя, 2 февруари 2025 г.  Петльовден е! 15 любими имена черпят, спазва се строга забрана за работа и секс Сретение Господне е един от дванадесетте велики празници през годината
Нов инцидент с папа Франциск - препъна се, бастунът му се счупи Светият отец не успя да падне, сътрудници му се притекоха на помощ Ще има ли мир скоро между Москва и Киев? Тагарев с коментар
Най-малко 30 души загинаха при ожесточено сражение Фаталният екшън стана в Пакистан Напусна ни Румяна Карадимчева Тя беше обичан радиоводещ