Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Показват монетното съкровище от с. Синеморец в изложбата „Сребърна Тракия“

Ключови думи: сребърна тракия, изложба, монети, сребро, новини от царево, флагман

В трезора на Общински исторически музей- Царево се завърна монетното съкровище от с. Синеморец, което близо половин година бе включено в изложбата „Сребърна Тракия“ с над 1700 експоната от 18 български музея.

Същата бе представена в Археологическия музей в град Скопие, Република Северна Македония. Тя е една от най-големите изложби по брой експонати и представителност. Общинският исторически музей в Царево се включи в изложбата с голямо желание и ентусиазъм.

Среброто представя и друга страна от културно-историческите процеси, които протичат в източните и централните части на Балканите преди 2500 години по времето на ранните тракийски държави, на Терес, Ситалк, Котис, наследниците от Одринските царства, Севт III, гетите, населявали териториите на днешна Североизточна България.

Благодарение на труда на много хора от културните и изследователски институции в Република България и Република Северна Македония тази изложба изпраща послания какво можем да направим заедно и какво ни обединява.

В изложбата „Сребърна Тракия“ взеха участие най-ценните сребърни експонати, съхранявани в български музеи, в т.ч. и нашето малко, но богато културно-историческо наследство от района на Царево.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Тъжна вест във футбола Почина национал на Габон Направи обръщение към българското общество Рамазанов иска да носи още спортна слава на България, той е един от тримата ни настоящи олимпийски шампиони
Сръбският парламент избра ново правителство Депутатите взеха решение да гласуват поименно Сподели, че никога няма да... Лилиън е порн* модел
Лекар е обвинен за смъртта на 15 пациенти В Берлин Нафтата подписа с... Диагонал от чужбина се присъединява към "Нефтохимик"
Пускат нападателя на Дебора под парична гаранция Пловдивският районен съд промени постоянната мярка за неотклонение на подсъдимия Невероятен скандал в България В борбата
86-годишен крие боен пистолет и граната Мъжът нахлу в офис и се закани на персонала с убийство "Бомба" в имението с розите Ергените хванаха бас, който не изглежда от най-джентълменските
Направи разтърсващо признание Бил е жертва на тормоз като дете Британският върховен съд най-после разумно: Трансджендър жените да не се третират като жени Петимата съдии по делото взеха единодушно решение