Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Почина модна икона

Ключови думи: Юми Кацура, модна дизайнерка, почина

Юми Кацура, модната дизайнерка, допринесла за популяризирането на западното булчинско облекло в Япония и изработила златна пелерина за папа Йоан Павел Втори, почина на 94-годишна възраст, съобщиха от офиса ѝ. След като изучава висша мода в Париж, Кацура открива първия булчински салон в Япония през 1964 г. по времето, когато традиционните кимона все още доминират в сватбените церемонии, а роклите в западен стил се носят само от 3 % от булките. Започвайки в Ню Йорк през 1981 г. с роклята със силует „Yumi Line“, тя открива магазини по целия свят, включително в Италия и Франция, „оказвайки влияние върху булките не само в Япония, но и по целия свят“, се казва на уебсайта ѝ. 

През 1993 г. тя изработва за Йоан Павел Втори роба за религиозни служби, която отнема две години и демонстрира тъкането на хаката-ори - техника, използвана за изработване на кимона. Същата година понтификът, който почина през 2005 г., носеше пелерината и подходяща златна митра на Великденска служба, която се излъчваше по целия свят.

„Когато получих благодарственото писмо от папата, по бузите ми се стичаха сълзи“, спомня си Кацура и добавя, че това е засилило чувството ѝ за мисия да „предава японската красота на света“. През 2012 г. Кацура, чието истинско име е Юми Юки, постави и рекорд на Гинес за най-голям брой перли - 13 262 - на сватбена рокля. Тя обаче признава, че не е носела сватбена рокля за собствената си сватба. „Белият цвят не е подходящ за мен“, казва Кацура в интервю през 2018 г. „Носех тъмнозелена кадифена рокля.“ „Моята мисия е да направя жените по света щастливи“, каза тя пред друг интервюиращ.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Само за мъже: Може да прогоните нежеланата ерекц*я като... Умножавате числа на ум Показа перфектно тяло на 59 (СНИМКА) Брук Шийлдс като, че ли не остарява
Много се зарадва на... Класиката на Арсенал срещу Реал Родителите й се отрекоха от нея Причината е сайт за възрастни
ВК "Нефтохимик" парафира с... Млад играч Направи разтърсваща интимна изповед Росица от "Ергенът" е много чувствителна
Ограничават движението по магистрала „Тракия“ Трафикът ще преминава само в активните ленти за посока Бургас и за посока София Мъж открадна 22 бона от пенсионерка, но... Светкавично се озова с белезници
Вдигат щур купон Страсти в "Ергенът" Шокиращо: Майка размени дъщеря си за маймуна 70-годишна жена тотално полудя...
Експерт: Причината за катастрофата, при която загина Сияна, е ясна Много огледи са правени на мястото, което не е добре, защото ситуацията е като хилаво дете с много баби, коментира проф. Станимир Карапетков Невиждан обрат в "Ергенът" Ще завалят черни рози