Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Моряците от „Руен“, които бяха три месеца в плен на пирати, се връщат след 15 дни

Пиратите първи са започнали стрелба по ВМС на Индия, които освободиха пленените моряци от кораба „Руен“, каза Таня Димитрова
Ключови думи: Пирати, моряци, Таня Димитрова, кораб Руен

Всички българи от екипажа на кораба „Руен“, които бяха три месеца в плен на сомалийските пирати, са в много добро здраве благодарение на военноморските индийски сили, които успяха да извършат успешна операция на 16 март. Това каза в интервю за „Тази сутрин“ по бТВ директорката на Ситуационния център в Министерството на външните работи Таня Димитрова.

Тя разкри, че моряците ни са на кораба и с 10 човека охрана и пътуват към Оман, където ще продължи разследването от страна на Интерпол. „След това с военноморски кораб ще отпътуват към Индия. Там ще завършат последните разследващи действия и българските моряци очаквам след 15 дни да се завърнат в родината ни“, заяви Димитрова. 

„Поддържаме постоянна връзка с собствениците на кораба, които пък са в постоянна връзка с моряците и именно от тях разбираме как се чувстват хората от екипажа. Те са в добро здраве“, уверява тя. 

Въпреки че сомалийските пирати първи откриха огън, операцията завърши успешно, каза тя, след като водещият Златимир Йочев я пита дали е имало опасност за живота на пленените българи на борда на отвлечения кораб. 

Същият индийски кораб, който на 17 декември освободи старши-помощник капитана, проведе и операцията на 16 март, изтъкна Таня Димитрова.  

Корабът „Руен“ бе отвлечен на 14 декември 2023 г. Първоначално на борда му имаше 8 българи, но един от тях беше освободен, защото бе ранен. Той е в България от 22 декември и е добре, каза още шефката на Ситуационния център в МВнР. 

2
Коментара по темата
2.
свакови
18.03.2024 13:23:44
Главорези или пионерчета- в индийския затвор няма права на човека. Живеят под земята и изтезанията са ежедневно. Често се самоубиват ако разберат че ще ходят в Индия.
Иначе са много забавна сган - като има разтоварване на помощи - до обяд линейката идва по 5- 6 пъти.
1.
Попай
18.03.2024 08:51:58
Много рискована операция от страна на индийците. Обикновено тези пирати са главорези и в такова ситуации избиват заложници. Има още нещо в тази история, ще се разбере когато му дойде времето. Важното е че екипажа е в добро състояние след всичко това.
  Добави Коментар
Без паника! Зимата смалява пенисите с 50% Просто влезте в топла стая или си вземете хубава топла вана и ще се оправите, посочват експерти 6 начина да разберете дали връзката ви с любимия е реална или е просто илюзия Това вълшебно чувство „любов от пръв поглед“ може да не е толкова истинско
4 зодии, които обичат да симулират щастие Ето кои са те  Най-вкусната и мека домашна питка с мак и сусам Вижте рецептата
Храните, които борят стреса, напрежението и безпокойството Тези храни и напитки ни помагат да се отървем от негативните емоции и да си дадем поне малко спокойствие Тийнейджъри нападнаха продавач е столичен мол 16-годишните хулигани избягали, извикаха полиция и линейка в търговския център
Йордан Цонев: Санитарният кордон не ни притеснява Ние не сме участвали в нито една коалиционна конфигурация, когато Бойко Борисов е бил премиер, заяви още той Ще донесе ли новата седмица затопляне на времето Над планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана облачност
Общините борят боклука с вдигане на промилите Повече с 2000 тона Дянков: Много вероятно е да влезем в еврозоната през 2028-2029 година Инфлацията, дефицитът и още други дупки са все още спънка за влизането ни в еврозоната, посочва екс финансовият министър
Официално зарязва чалгата, ето с какво ще се занимава Ромският славей прохожда в актьорството Отиде си режисьорът, обучил Иво Димчев, Нети, Орлин Павлов, Елена Петрова Творецът Николай Георгиев основа легендарния Театър-студио 4ХС и Театър – лаборатория „Алма Алтер"