„Голямата тръпка“ и „сродната душа“: Защо сърцето ни все ги обърква
Имали ли сте странното усещане, че ви е предначертано да срещнете някого? Че вече сте се срещали и познавате този човек още преди да ви се е представил?
Според теорията за сродната душа и голямата тръпка това се случва, защото с него сте свързани на древно енергийно ниво.
Каква обаче е разликата между двете и защо е необходимо да знаете всичко това?
Факт е, че едни хора идват в живота ни, за да останат за малко и да научат сърцето ни на ценен урок, други идват с гръм и трясък и никога не си отиват, а причината ще откриете в нашата галерия:
Кой е твоята „голяма тръпка“?
Всяко нещо има своята противоположност - ин и ян, черно и бяло, мъжка и женска енергия.
Смята се, че този човек е твоята половинка, която запълва всички твои празноти така, както ти запълваш неговите, за да се обедините в едно завършено цяло. Където и да ходите, каквото и да правите, вселената винаги ще намери начин да пресече пътищата ви, защото ви е предначертано да се срещате отново и отново.
Звучи романтично, но концепцията за "игра на криеница" може да ви се отрази неблагоприятно. Това в никакъв случай не са взаимоотношения, които трябва да търсиш на всяка цена, защото има голяма вероятност да не си емоционално подготвена за това преживяване и да позволиш на обстоятелствата да те "счупят" и да разбият сърцето ти.
Коя е твоята „сродна душа“?
Ако си имала усещането, че вече познаваш този човек, че споделяте едно и също мнение по редица въпроси, че се разбирате само с поглед и без думи, вероятно той е ваша сродна душа. Истината е, че в живота можем да се почувстваме по този начин с повече от един човек.
Ако започнем да градим връзка със сродна душа, ще се чувстваме прекрасно, защото с него винаги ще се чувстваме спокойни и някак "у дома".
Прилики между „голямата тръпка“ и „сродната душа“
1) И в двата случая чувстваме дълбоко духовно свързване, независимо от колко време този човек е част от живота ви.
2) И в двата случая има какво да научим от тях, за да опознаем самите себе си и да се усъвършенстване.
3) И в двата случая общуването може да прерасне в романтични взаимоотношения.
Разлики между „голямата тръпка“ и „сродната душа“:
1) Със сродната ни душа всичко сякаш ни идва отвътре и ни се получава без усилия, докато с голямата ни тръпка никога не е лесно. Смята се, че във втория случай става въпрос за специална кармична връзка, която трябва да бъде „платена“ (или с други думи изстрадана), за да не нарушава вселенския баланс.
2) Със сродната душа можем да бъдем само приятели, но с голямата ни тръпка - никога.
3) Можем да имаме повече от една сродна душа (според някои вие дори може да се обедините в едно голямо духовно семейство), но голямата ни тръпка е една-единствена.
4) Сродната ни душа ни успокоява и повдига самочувствието ни, докато голямата ни тръпка вади на показ всичките ни слабости несигурности, но в същото време и неподозирани качества и способности.
Мога ли да се омъжа за голямата ми тръпка?
Да, но само ако си подготвена житейски и емоционално за това. Бъди наясно, че тези взаимоотношения са трудни и дори взривоопасни.
Кога ще срещна голямата ми тръпка?
Търпението е богатство. Дори да чувстваш, че си готова за тази среща, трябва да си преминала през процес на самооктриване. Просто продължавай да трупаш опит, учи се от грешките си и вселената сама ще разбере, че си готова за тази кармична среща.
Защо всеки човек има своя тръпка?
Тази връзка може и да е болезнена, но тя е уникална по рода си. Ако се съберете с този човек, вие ще притежавате истинската мощ да промените човечеството и да направите света едно по-добро място, както и да разкриете истинските си възможности.
Мисля, че вече съм срещнала голямата си тръпка. Как мога да съм сигурна?
Има няколко издайнически знака, за които трябва да сте нащрек: ако постоянно си тръгвате и се връщате обратно в животите си, ако сте се наранявали неведнъж, ако всичко между вас се е развивало бързо, силно и импулсивно, ако взаимно се провокирате да "излизате от кожата си" и да преоткривате нови неща за самите себе си, най-вероятно си права.
Добави Коментар