Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мъж живее без ток и вода, но изпратил 30 000 лева на мнима любима в Италия

Ключови думи: любима, измама, пари, новини от света, ток и вода, афера

Измамите с мними любовни връзки по интернет са сред най-честите киберпрестъпления. За това предупредиха от МВР в края на миналата година. Следващата история е сред рядко срещаните, а измаменият е мъж. Аферата започва преди около две години, когато 50-годишен мъж от Лом – несемеен, необразован, безработен и крайно беден, е заблуден, че популярна в Италия жена проявява интерес към него. Според източник, пожелал анонимност, изпратените към "любимата" пари са близо 30 000 лева.

„Жената се казва Бенедетта Карета, която съществува. Със сигурност обаче тя не знае за неговото съществуване", посочва източникъ. Последвалата интензивна онлайн комуникация между мъжа и любимата му е чрез автоматичен превод и в крайна сметка е свързана с изпращане на пари.

„През цялото време е изпращал пари. От всичките бързи кредити в града са изтеглени кредити, които са изпратени или до Нигерия, или до други адреси – Франция, Кения. Хората го викат да работи, дават му пари, събира си парите и плащането се извършва на седмицата един път или два пъти, или на месец два-три пъти“, коментира още източникът пред bTV.

Намираме мъжа в заведение, в което често се отбива да търси работа. Красимир Илиев признава, че не помни колко пари е изпратил. Казва, че е ходил и в Италия, за да търси Бенедетта, но не я открил. В търсене на любимата си остава там около седмица, през което време е на улицата и без почти никаква храна.

Хората в града се свързват с българи в Италия, които събират пари и го изпращат обратно в България. Въпреки че до момента е изпратил хиляди левове на въображаемата си съпруга, Красимир живее в къща, в която няма ток и вода от седем години. Той работи каквото и да е и за всеки, който го повика. Средно на ден изкарва по 30 лева. Според статистиката на ГДБОП романтичните киберизмами бележат бум през последната година, но жертвите обикновено са жени.

„Много рядко имаме мъж, който е пострадал от романтична измама. Продават жилищата си, продават имоти, изтеглят всичките си спестявания. Взимат заеми от банки, взимат заеми от роднини", коментира комисар Владимир Димитров, началник на дирекция „Киберпрестъпност“ към ГДБОП в София.

6
Коментара по темата
6.
Много странно...
14.01.2024 12:17:32
Човек с такъв профил знае чужди езици...? Мога да си го представя единствено ако е работил преди това в Италия евентуално, но такива гастарбайтери рядко научават език, въпреки че живеят в чужда държава... Цялата история ми прилича по-скоро на съчинение по зададена тема.
5.
Xaxaxaxax
14.01.2024 10:49:20
Тъпанар
4.
света ще свърши
14.01.2024 04:48:59
будалите....никога....!!!
тоя нещастник е жив пример....
3.
Браво
14.01.2024 03:41:50
Ние тъпата рая се чудим защо никой не се втелясва да разследва педофилите, а те боп се се занимават с такива олигофрени ха.ха.ха.
2.
XX
13.01.2024 20:52:38
Нормално и тоя е неграмотн и некадърн про'с'так гласувал за ЕС. Ако си беше прост педал като мен нямаше да е така. Е аз да не съм вътре с толкова пари пък даже и ме думкат. Е някой път черпя капитана боцмана и бай задето при нужда ме думкат ама нужда кво да правиш. Е и аз колко пъти съм ходил при тях като те са имали нужди
1.
....
13.01.2024 20:49:01
Да, типично за Ганчо и Ганка простите. Времето е спряло тука, не е истина к'ви дебили съществуват
  Добави Коментар
„Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ Песента на Диди и Мони от бургаския дует „Парадокс“ дебютира в класацията и едва не я оглави Не му върви срещу Джокович, защото... Изпълнява бекхенд с една ръка
Това са истинските причини жените да привличат емоционално недостъпни мъже Те се влюбват в партньори, които изглеждат чаровни, загадъчни и привлекателни, но с времето се оказва, че тези мъже не могат да предложат дълбока емоционална свързаност Вече не купувам хляб, от 2 кг брашно правя 45 броя от тези памук питки Лесни са, практични и толкова вкусни, че ще се чудите защо изобщо сте купили хляб
Макрон с призив към Нетаняху Френският президент иска спиране на огъня в Газа Ужасна вест от Мианмар Бременна жена издъхна след земетресението
Шокиращ финал Сбогуваме се с хитовия сериал "Златно момче" Кола се запали в движение в голям роден град За щастие няма пострадали
Най-злобните зодии Те могат за нула време да превърнат живота ви в истински ад Малък самолет падна върху къща Пожарна и полиция евакуираха района 
Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Ето какво се случи на разговор за туризма Отиде си голямо име в киното Почина Денис Арнт