Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Николай Димитров с отчет за развитието на Стария Несебър през мандат 2019-2023 г.

Старият град е визитната картичка на България пред света и грижата за опазването му са гаранция за бъдещето на Несебър
Ключови думи: николай димитров, отчет, развитие, стария град, несебър, мандат 2019-2023, кандидат за кмет

Старият Несебър е обявен за архитектурен резерват през 1956 година. През 1983г.  е записан в Листата на културното наследство на ЮНЕСКО. Член е на Световната организация на градовете културно наследство със седалище в Канада.

Община Несебър носи отговорността да съхранява историческите ценности, които притежава, затова  ежегодно влага средства - собствени и привлечени по различни национални и европейски програми, в дейности по опазване на културното и археологическото си движимо и недвижимото богатство. В изпълнение на тази общинска политика бе изготвена и приета Стратегия за културното наследство на Община Несебър. Николай Димитров даде отчет за свършеното за Стария град през последните 4 години, когато той беше кмет на общината:

Най-мащабният проект, завършен от Общината през изминалия мандат, е реконструкцията и разширението на Рибарско пристанище „Северна буна“. Инженерното решение на строителната задача бе съобразено с  оценката за въздействие върху културното наследство, съгласно изискванията на ЮНЕСКО за опазване на съществуващите в акваторията на града исторически ценности и защитени територии.

Община Несебър, в съответствие с препоръките на институциите, отговорни за паметниците на културата в България, приложи цялостна концепция за експониране на ценността „Старинен Несебър“ чрез адаптация на съвременната инфраструктура към визията на средновековните архитектурни монументи и сградите от периода на Възраждането. За целта бяха реконструирани улиците „Мена“, „Рибарска“, „Тервел“, „Ахелой“ и „Месамбрия“ и бе извършената подмяна на асфалтовите и тротоарни настилки с покритие от естествен камък.

Подмяна на настилките бяха направени по северната алея на провлака и в южната част на крайбрежната алея в Стария Несебър. Ремонт и пренареждане на калдъръм бяха извършени по  улиците “Нептун“, “Гларус“, „Софроний Врачански” и “Чайка“. По улица „Крайбрежна“ бяха изградени панорамни площадки и тротоари с изглед към Северния залив. Сред изграденото на северния бряг в Стария Несебър има фитнес на открито,  кафе и павилион,  зона за отдих с водно огледало.  Ремонтирана е спортната площадка. Благоустроени  и превърнати в зони за отдих са пространствата  около паметника на рибаря и под ул. „Анжело Ронкали“ – и двете от южната страна на  полуострова.  Подменени бяха  осветителните тела по крайбрежната алея. Реконструирана, ремонтирана  и приведена към нормите на енергийна ефективност е сградата на филиала на СУ „Любен Каравелов“. Мелницата на провлака бе реставрирана и обновена с ресурси на общинския бюджет, а вътрешността й е превърната в изложбено пространство.

Със средства по европейска програма се извършва ревитализация на сградата на Етнографския музей, която е културна ценност. В рамките на проекта ще бъде доставена съвременна мултимедийна техника и ще се организира нова постоянна етнографска изложба.

Плановете на общината за следващия мандатен период включват дейности по   реставрация, консервация, експониране и социализация на църквите "Христос Пантократор", "Архангели Михаил и Гавраил", „Св. Тодор“ и вятърната мелница до храм  "Богородица Елеуса". Общината има проектна готовност и работи за привличане  на средства, които да бъдат инвестирани в съхранение на националното архитектурно богатство, представено чрез тези обекти.

Предстои сградата на читалище „Яна Лъскова“ да бъде  енергийно обновена. Партерният етаж на училището ще бъде преустроен в полза на учебното заведение.

Старият Несебър е визитната картичка на България пред света и грижата за опазване на историческите му ценности, съхранени от периодите на Античността, Средновековието и Възраждането са гаранция за бъдещето на града.

За по-качествен секс: Мастурбирайте поне веднъж седмично Редовните физически упражнения също  подобрят качеството на интимния живот 5 техники за флирт, с които да накарате мъжа да ви хареса Ето кои са те 
Могат ли двама души с една и съща зодия да имат успешен брак? Дали астрологичните прилики са рецепта за вечна любов или вещаят катастрофа Леля ми прави този вкусен свинско-славянски гювеч, уникален е Ето я нейната рецепта
Владимир Путин с извънредно обръщение Говори към руския народ, но и не само Как можем да отслабнем и да избегнем увисналата кожа Пластичен хирург съветва да си набавяме много вода, докато отслабваме
Ще се шокирате какво се твърди за него Животът му е като от филм След 14 г. издирване: Намериха убиеца на камериерката Роза Мачокова Бездомникът Генчо ръгал 30 пъти с нож жената и я изнасилвал
Вдигане на акциза за алкохола е сред мерките за "саниране" на бюджета МФ иска да принуди и по-малките фирми да се регистрират по ДДС "Нефтохимик" се бори здраво в Турция, но... Грандът "Анкара" продължава напред в Чалъндж къп
Дъщеря й възражда най-големите й хитове 25 години след смъртта на певицата Румяна, песента „Kолко те обичам“ ще звучи с нов аранжимент Хвърли 7 бона за регистрационен номер с нейните инициали Софи Маринова ще кара нов скъпарски Мерцедес