Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Световният бизнес вече страда от автомобилната стачка в САЩ

Ключови думи: световен бизнес, автомобилна стачка, цени, страда, икономика

Икономическите последици от автомобилната стачка в САЩ започват да оказват влияние върху световния бизнес, пише Reuters. Предприятия – от авиокомпаниите до производителите на автомобилни части – започват да усещат жегата под краката си от продължаващата вече месец стачка на почасовите работници в трите автомобилни производителя от Детройт. Анализаторите предупреждават, че финансовият удар може да се увеличи, ако протестните действия не приключат скоро.

Стачката на Обединените автомобилни работници (UAW) продължава вече 36-и ден, а общите икономически разходи се оценяват на повече от 7 млрд. долара. Компаниите изчисляват разходите за пропуснати приходи в условията на несигурна икономика и постоянна инфлация.

Щетите от стачките ще продължат дълго след като членовете на UAW се върнат на работа“, казва професорът от Мичиганския университет Ерик Гордън, предава economic.bg.

Работниците също така ще внимават как харчат парите си, тъй като заплащането за стачка е по-малко от редовното заплащане, добави той.

Американският превозвач Delta Air Lines по-рано този месец стана една от първите големи компании, които сигнализираха за щети. Оттам заявиха, че че стачката е ограничила „значителен“ обем от бизнеса в Детройт.

Производителят на бои и покрития PPG Industries заяви по-рано тази седмица, че е отразил в прогнозата си за четвъртото тримесечие удар върху печалбата в размер на „няколко цента“ на акция, докато железопътният превозвач Union Pacific заяви, че стачката досега е оказала слабо влияние.

Анализаторите заявиха, че транспортните фирми и доставчиците, които произвеждат части за General Motors, Ford Motor и Stellantis, са сред най-силно изложените на негативните последици от стачката, при която повече от 34 000 работници напуснаха всекидневните си работни места.

„Фирмите за товарни превози доставят много от компонентите, които се сглобяват в автомобилите. Те и техните работници ще пострадат“, коментира Гордън.

Основните доставчици на части като Aptiv, Magna International, Lear и American Axle трябва да представят отчети през следващите седмици, а инвеститорите ще следят за мащаба на финансовия удар, който компаниите могат да понесат.

Очаква се доставчиците да усетят негативните последици от по-ниските обеми през четвъртото тримесечие, но болката няма да бъде равномерно разпределена“, заяви Джон Мърфи, анализатор в BofA Global Research.

Lear и Magna имат двуцифрени експозиции по отношение на продажбите на трите автомобилни производителя, докато Aptiv има експозиция между 8-9%, според последните им годишни отчети.

По-рано тази седмица консултантската фирма Anderson Economic Group оцени икономическите загуби, свързани със заплатите и приходите на доставчиците, на около 2.67 млрд. долара до четвъртата седмица на стачката.

Френският производител на автомобилни части Forvia в петък предупреди за възможни временни съкращения, след като изчисли по-голям ефект от стачката върху продажбите през октомври.

Главният изпълнителен директор на шведската компания Autoliv, най-големият производител на въздушни възглавници и предпазни колани за автомобили в света, заяви пред Reuters, че стачката е оказала много ограничено въздействие, но колкото по-дълго продължи, толкова повече може да се превърне в риск.

Когато имаме такива смущения... в глобалните потоци, това не е добре“, каза главният изпълнителен директор на компанията Микаел Брат.

UAW проведе необичайна кампания от едновременни стачки, свързани с трите автомобилни производителя от Детройт, като поиска 40% увеличение на заплатите (20% от които да се случат незабавно ), подобрения в осигуровките, както и обхващане на работниците от заводите за производство на батерии за електромобили в рамките на синдикалните споразумения.

Засега споразумението остава непостижимо, а акциите на автомобилните производители и доставчиците спаднаха от началото на стачката на 15 септември.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
За по-качествен секс: Мастурбирайте поне веднъж седмично Редовните физически упражнения също  подобрят качеството на интимния живот 5 техники за флирт, с които да накарате мъжа да ви хареса Ето кои са те 
Могат ли двама души с една и съща зодия да имат успешен брак? Дали астрологичните прилики са рецепта за вечна любов или вещаят катастрофа Леля ми прави този вкусен свинско-славянски гювеч, уникален е Ето я нейната рецепта
Владимир Путин с извънредно обръщение Говори към руския народ, но и не само Как можем да отслабнем и да избегнем увисналата кожа Пластичен хирург съветва да си набавяме много вода, докато отслабваме
Ще се шокирате какво се твърди за него Животът му е като от филм След 14 г. издирване: Намериха убиеца на камериерката Роза Мачокова Бездомникът Генчо ръгал 30 пъти с нож жената и я изнасилвал
Вдигане на акциза за алкохола е сред мерките за "саниране" на бюджета МФ иска да принуди и по-малките фирми да се регистрират по ДДС "Нефтохимик" се бори здраво в Турция, но... Грандът "Анкара" продължава напред в Чалъндж къп
Дъщеря й възражда най-големите й хитове 25 години след смъртта на певицата Румяна, песента „Kолко те обичам“ ще звучи с нов аранжимент Хвърли 7 бона за регистрационен номер с нейните инициали Софи Маринова ще кара нов скъпарски Мерцедес