Арх. Дилян Георгиев: Жителите на една община са двигател за нейния успех и развитие
Да върнем младите в Бургас и да започнем да работим за цялостното развитие на община Бургас и сателитните на града селища, превръщайки ги в общо цяло. Това е мотивът на арх. Дилян Георгиев да влезе в Общинския съвет от листата на „Продължаваме промяната-Демократична България”.
Той е на 29 години, завършил е архитектура в София, но се е завърнал в родния Бургас, именно защото смята, че уменията и опитът, които е натрупал, ще бъдат полезни за по-доброто бъдеще не само на града, но и на целия регион - за превръщането му в притегателен център на бизнеса и образованието за държавите с излаз на Черно море.
Мощната коалиция „Продължаваме Промяната - Демократична България“ представи своя отбор за Бургас
„Жителите на общината са двигателят за нейния успех. Затова считам, че трябва да се наблегне за подобряване на живота не само на хората в общинския център, но и на тези, които живеят в периферията - в населените места като Димчево, Черно море, Твърдица. Това са основополагащи места, между които могат да се развиват индустриални зони, с които да се формират локални центрове. Те и Бургас трябва да се считат за едно общо цяло”, казва арх. Георгиев.
Според него през последните години местната администрация видимо пренебрегва съставните селища и кварталите на територията на община Бургас. Развитието на тези части от общината би могло да привлече инвестиции и да създаде условия за създаване на работни места, и най-вече да подобри живота на местните жители. Това, според Георгиев, са решаващи фактори за завръщане на напусналите хора и за привличане на нови кадри.
Той е убеден, че една от първите стъпки, които трябва да се предпримат в тази посока, е обособяването на специални денонощни линии на градския транспорт към тези населени места, както и доразвиване на вело инфраструктурата, която на места е или изцяло неналична, или амортизирана. „Общински организъм” - така нарича арх. Дилян Георгиев, който е на трето място в листата на ПП-ДБ, целия регион и съставните селища в община Бургас.
В този контекст той е категоричен - за развитието на общинския организъм е необходимо да се структурират и нуждите на студентите и учениците.
„Ние сме четвъртият по големина град в България и трябва да си знаем мястото. Като такъв би следвало смело и гордо да заявим, че искаме да бъдем регионален център за цялото Черноморие - не само за България и Югоизточния регион, а за всички държави с излаз на Черно море. Ние трябва да притегляме към нас студенти от целия този регион, а това може да стане лесно с реализирането на кампус, към който да добавим и високотехнологичен център. Нужно е обаче и да се добави място за живеене не само за студенти, но и за ученици. Това ще направи необходимо обособяването на нова общинска политика и структурите към нея, която да отговаря именно за това”, казва кандидатът за общински съветник от листата на ПП-ДБ.
Всички части на този организъм могат да бъдат свързани чрез ясно изразени „комуникационни рингове“, които обединяват периферните части на общината заедно с град Бургас в една система. Пример за такива „рингове“ са:
- Лозово-Долно Езерово-Братово-Долно Езерово – Меден Рудник;
- Българово-квартал Банево-минно селище „ Черно море“-Сарафово;
- Димчево-Твърдица-Маринка-кв. Крайморие.
"Ако бъда част от бъдещия общински съвет, ще потърся подкрепа от всички групи и съветници за прилагане на тази авангардна концепция. Отново повтарям, че всичко преминава през приемане на Общ устройствен план за цялата Община. Така Бургас ще има възможността не само да следва положителните тенденции в урбанистичното развитие на големите европейски градове, но и да се превърне в пример за иновативно и устойчиво градско развитие в бъдеще. Вярвам в това бъдеще!", заявява арх. Дилян Георгиев.
Можете да подкрепите арх. Дилян Георгиев на местните избори за общински съвет в Бургас с бюлетина №66 и преференция №103