Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Предимствата и недостатъците на различните видове камери за видеонаблюдение: IP, аналогови, безжични и други

Ключови думи: видеонаблюдение, охрана, видео камери

Животът ни става все по-динамичен, но това води със себе си несигурност и опасения за живота и имуществото ни. Посегателствата върху собствеността са основната причина за търсенето на инсталиране на камери за видеонаблюдение. Днес всеки се нуждае от високо ниво на сигурност - от знаменитости, защитаващи личния си живот, до бизнесмени, използващи софтуер за подобряване на сигурността, светът напредва към по-сигурна среда. И когато става въпрос за защита, може да се сетите само за едно – камери за видеонаблюдение.

Какво е камера за видеонаблюдение?

Камерата за видеонаблюдение е изобретена от Валтер Брух. Основната ѝ цел е да улавя светлина и да я преобразува във видео сигнал. Видеонаблюдението използва CCD сензор, който помага за преобразуването на светлинните сигнали в електрически, които по-късно се преобразуват във видео сигнал. Той може да бъде съхранен на твърд диск или друг носител.

10 предимства на камерите за видеонаблюдение

1. Камерите за видеонаблюдение са евтини и много достъпни в наши дни.

2. Съвременните технологии са се развили толкова много, че сега можем да свържем камерата за видеонаблюдение към нашите смартфони и да я използваме навсякъде в произволна точка и част от денонощието.

3. Камерата за видеонаблюдение ни позволява да наблюдаваме и проследяваме всички дейности около нашите помещения. В реално време!

4. Можем също така да съхраняваме всички снимки и видеоклипове на нашите лаптопи, настолни компютри или смартфони за по-нататъшен достъп.

5. Камерите за видеонаблюдение са лесно достъпни на пазара с много разновидности, включително форми, размери и цветове с добри спецификации.

6. На пазара има различни видове камери, които можете да разгледате, преди да закупите:

- Вътрешни/външни камери
- Ден/нощ камери
- Инфрачервена камера
- PTZ
- IP камера
- Варифокални камери
- Безжични камери

7. Изследванията потвърждават, че крадци лесно се измъкват поради липса на доказателства. Използването на камери за видеонаблюдение не само защитава, но играе важна роля при залавянето на престъпници. Това е едно от предимствата на камерите у дома.

8. За сигурността на гражданите, камери за видеонаблюдение се инсталират на обществени места, като това води до намаляване на престъпните и вандалски актове в населените места.

9. Предимствата на видеонаблюдението при криминални разследвания са без коментар - доказателствата, получени от тези устройства, не са оспорими и виновните често получават наказанието, което заслужават.

10. Камерите за видеонаблюдение са леки и малки по размер, поради което са доста лесни за инсталиране.

Сега следват

8 недостатъка на камерите за видеонаблюдение

1. Камерите за видеонаблюдение са пластмасови и компактни по размер и следователно могат лесно да се счупят.

2. Някои модели с разширени функции и подобрена технология са много скъпи.

3. Камерата за видеонаблюдение се използва и за следене на хора. Това може да доведе до кражба на лична информация, а също така много хора не харесват, че някой се намесва в личното им пространство.

4. Камерите за видеонаблюдение са свързани към компютри, лаптопи или смартфони, поради което са уязвими.

5. Необходим е голям размер на носител за съхранение за съхраняване на видеоклипове, изображения и т.н. Това съхранение е доста скъпо. Трябва също така да правим редовни резервни копия, за да избегнем всякакви усложнения.

6. Тази система може лесно да бъде манипулирана и компрометирана от хакери и когато нашите чувствителни и лични данни/информация са в ръцете на такива хора, те могат да злоупотребят с информацията в своя полза.

7. Тези камери нерядко са много скъпи при ъпдейт.

8. Имат и ограничение за употреба, тъй като не могат да бъдат инсталирани на места като тоалетни и съблекални без предварително разрешение.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила