Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Специалистът очни болести е много необходим на пациентите и екипа – обявиха от МЦ „Д-р Стайков“

Д-р Рамадан Мустафа бе посрещнат с голям ентусиазъм, а графикът му бе запълнен в първия работен ден
Ключови думи: МЦ д-р Стайков, офталмолог Бургас, Д-р Рамадан Мустафа

Специалистът очни болести д-р Рамадан Мустафа приема пациенти в кабинета си на партерното ниво в МЦ „Д-р Стайков“ Бургас. Той ще преглежда всеки понеделник от 09:00 ч. до 15:00 ч. и всяка сряда от 11:00 ч. до 16:00 ч.

„Тук пациентите могат да ме потърсят за всеки очен проблем. Разполагам с рефлектометър, био микроскоп, тонометър, офталмоскоп. Извършвам измерване на очно налягане, изписвам очила. За по-специфичните изследвания, като скенер на око, флуоресцинова ангиография също могат да съдействам“, коментира д-р Рамадан Мустафа. Кабинетът му е оборудван с апаратура от специализираната очна клиника „Д-р Иванови“ .

Специалистът е завършил медицина в София и е специализирал в гр. Русе в УМБАЛ Канев. Той е родом от гр. Айтос, където е практикувал в Медицинския център.

„Повечето пациенти, които ме посетиха в първите дни са в пенсионна възраст и основното им оплакване бе, че вече не виждат изобщо. Причината в почти 100 % от случаите е, че те имат перде и трябва да се оперират. Другият основен поток е от диабетно болни пациенти. Тяхното състояние трябва да се следи, за да не се допусне заболяването на увреди напълно зрението им.

Още в първия ми работен ден в МЦ „Д-р Стайков“ за преглед дойдоха с родителите си и няколко деца в предучилищна възраст. При тях проблемите са предимно рефракционни т.е. необходими са очила, мише и няколко случая на конюнктивити“, разясни д-р Мустафа.

Специалистите кардиолози, ендокринолози и невролози в МЦ „Д-р Стайков“ посрещнаха колегата си с изключителен ентусиазъм. „Фактът, че в центъра имаме и квалифициран офталмолог, е изключително добра новина за нас. Това ще облекчи нашите пациенти, страдащи от дългогодишна хипертония или диабет.  След прегледа си при нас, ако е необходимо, те ще могат да посетят и кабинета на д-р Мустафа.  Така процесът на лечение ще е много по-пълноценен и ще им спестим време и ресурси“, обяви кардиологът д-р Марин Момов.

„Когато не е регулирано кръвното налягане, както се случва при хипертонията, се увреждат и очите. Добре е тези процеси да се диагностицират в самото начало, за да могат да бъдат лекувани и максимално отложени във времето“, допълни д-р Мустафа.

Честа практика в центъра е специалистите от различните медицински направления, след консултации, да назначават съвместни терапии, за да подобрят здравословното състояние на пациентите.

„Неврологът изпрати в кабинета ми пациент с аденом на хипофизата (тя се намира точно на пресечна точка на два очни нерва). Заболяването е засегнало и зрението на пациента. Той сам ми сподели, че много сме го улеснили, защото няма да му се наложи да се разкарва и да ходи до други медицински заведения, за да му бъде извършен преглед. Дори ми каза, че вероятно е щял да пропусне да отиде, ако кабинетът не е бил в непосредствена близост до този на невролога“, разказа още офталмологът.

За повече информация и записване на преглед при д-р Рамадан Мустафа тел.: 056 996006, 0892 996006, 0896 996006 или на регистратурата. Центърът се намира на бул. „Транспортна“ №33 (до мол Бургас Плаза).

Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила