Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg
Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!
Галеникът на глобализма разигра театър и със Сорос
С едната ръка Мъск критикува либерал-глобализма и лицата му, с другата ги обслужва
Мине се не мине месец и Илон Мъск изпуска някое изречение, което предизвиква радостни емоции сред противниците на либерал-глобализма, а в руските и русофилски издания направо стига до напоителни водещи материали. Но десетина дни по-късно същият Мъск казва точно обратното и се разбира, че всичко е било въздух под налягане. След месец-два историята се повтаря.
От „харесвам-не харесвам биткойн“, през „украинците са корумпирани, спирам им старлинковете-не са корумпирани, няма да им ги спра“ и „изкуственият интелект е опасен-не опасен, и аз ще правя такъв“, та стигаме тези дни до въздесъщото плашило на глобализма – Сорос. Там нещата протекоха малко наобратно. Първо Сорос бе важен акционер в „Тесла“, следователно – много хубав човек. Но когато реши да си изтегли капиталите от фирмата, Мъск изведнъж се присети, че Сорос е мизантроп. „Той иска да ерозира самата тъкан на цивилизацията. Сорос мрази човечеството“, написа Мъск в Туитър тази седмица. И пак си получи напоителните фурорни водещи материали в изданията на русофилията.
Ако задълбаем по-навътре в ежедневието на тази странна птица Мъск, ще съзрем и още любопитни неща, извън видимите по повърхността. В средата на декември 2021 година той заяви гръмко, цитиран от „Бизнес инсайдър“, че е противник на държавните субсидии за големия бизнес. В същото време този човек още през 2015 година, както тогава съобщи „Лос Анджелис таймс“, получи през щатските власти в Тексас федерални субсидии за почти $5 милиарда.
Не пропускаме и другите му заигравки със странни проекти, особено такива, които са твърде чувствителни и доста добре се вписват в думите му за Сорос, само че насочени към самия него. Една от тях е програмата „Нюралинк“, в рамките на която в мозъците на маймуни бяха инсталирани чипове, за да се изследва доколко новите технологии могат да четат мисли. 15 от 23-те чипирани животни в крайна сметка умряха в ужасни мъки.