Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Полша се готви да нападне Беларус, твърди Лукашенко

Ключови думи: Беларус, новини, Флагман, Полша, Лукашенко

На хоризонта се задава Трета световна с ядрени пожари, това може да се избегне само по пътя на преговорите, каза днес в обръщение към беларуския народ президентът на Беларус Александър Лукашенко, предаде агенция БелТА, цитирана от БТА.

"С усилията на САЩ и техните сателити в най-близката ни страна се разгръща пълномащабна война "до последния украинец" (цитирам), в резултат на която само в продължение на година загинаха и бяха осакатени около половин милион души и от двете страни. Милиони са бежанци. На хоризонта в резултат на това се задава Трета световна с ядрени пожари", подчерта Лукашенко.

"Въпросът е един: какво да правим. Пътят е един - преговори. Преговори без предварителни условия", каза беларуският президент. "Възползвам се от шансовете си да предложа прекратяване на бойните действия. Обявяване на примирие без право на разселване, прегрупиране на войски и от двете страни, без право на пренасочване на оръжия и боеприпаси, на жива сила и техника", каза Лукашенко.

"Спрете сега, докато не е започнала ескалация", каза беларуският президент. Според него преговорите трябва да започнат именно сега.

Разполагането на ядрено оръжие в Беларус не е заплаха и не е шантаж, а възможност да се защити държавата и да се гарантира мир на беларуския народ, подчерта в обръщението си Лукашенко.

Полша се готви да нахлуе в Беларус и планира почти да удвои размера на въоръжените си сили, обяви той.

„Те се готвят да нахлуят на територията на Беларус, за да унищожат страната ни. Те обучават наши бегълци за бойци, или казано просто - бандити. Ние имаме тази информация. Днес те получават първия си опит в Украйна", каза Лукашенко.

Полската армия, каза той, се разширява и активно се превъоръжава. „Само в съответствие с последните договори Полша скоро ще получи 366 танка "Абрамс" и 1000 южнокорейски "Черна пантера", както и 900 самоходни гаубици K9A1, 38 пускови установки "Хаймарс", 1500 бойни машини на пехотата “Борсук" собствено производство", посочи Лукашенко.

„Беше взето решение за увеличаване на числеността на въоръжените сили до 300 000 до 2035 г. Това е почти два пъти повече, отколкото Полша има днес. Изпълнението на тези планове извежда Варшава на водеща позиция сред страните от НАТО в Европа. И това е което се прави от американците умишлено“, каза президентът на Беларус.

11
Коментара по темата
11.
до димитър 10
01.04.2023 11:52:25
абсолютно си прав...!!!!
10.
Димитър
01.04.2023 08:33:30
Тези КГБ-йски копелета докато не бъдат заличени от лицето на земята заедно с комунистическата помия с която къпят хората , мир няма да има за света.
9.
ГОСТ
01.04.2023 03:26:25
параноята ви гони,всички блядове,вашта мама. проста..с мотор ва гони....
все някой ви напада,все някой иска да ви заграби територията ,все подозирате някой,че ви преследва,плашите се и от собствената си сянка...деееба и боклуците.....
8.
Виктор
01.04.2023 00:53:57
Човекът предупреждава овреме, преди да се е случила голямата беля. Стига да има кой да слуша, обаче....
7.
....и
31.03.2023 21:01:30
лайно да му подадат орките и него ще вземе, като знае какъв мир осигури на украинците.
6.
Сигурно им се иска, но не смеят
31.03.2023 18:46:51
Надали даже са си го помисляли. Поляците им се иска, но примерно САЩ да нападнат. Поляците ги ползват за започване на войни от 100 години насам. Той затова езика на поляците е толкова близък до руския
5.
Zzzz
31.03.2023 18:23:13
Хитро извинение за разполагане на ядрено оръжие - някой си иска да ни нападне, затова го слагаме!
4.
Дърт комунист хомосексуалист, рибар и танкист
31.03.2023 17:52:36
Не само Полша се готви да нападне Беларус, ами иска да им вземе картофи за водка. Путин да спре да се офлянква с Украйна, ами немедленно да напада Полша.
А аз като дърто комуне мажа дупето с вазелинче на нуди плажа и чакам великите руски освободителни да ме оправят. Ура другари
3.
3
31.03.2023 17:31:38
А като ви влезе ДЪЛБОКО путлерски копелета почнахте да викате преговори а като идвахте на танкове да УБИВАТЕ ДЕЦА ЖЕНИ БОКЛУЦИ ДОЛНИ
2.
Май се наака
31.03.2023 17:08:50
Май опра гащите дъртия лумпен.
1.
TNT
31.03.2023 17:08:42
Това е виц нали ?
  Добави Коментар
Невиждани цени на горивата от 3 години заради митата на Тръмп Очаква се те да тръгнат нагоре, прогнозира Димитър Хаджидимитров Иска да се върне във футбола, а е на 71 г. Феликс Магат е бивш треньор на Красимир Балъков
Най-мрънкащите зодии Те постоянно се оплакват Бивш депутат от ГЕРБ се сгоди за новата си изгора Актьорът Евгени Будинов отново слага брачния хомот
Въпрос от "Стани богат" за 200 лв. препъна мениджърка два пъти Милена Петрова се подхлъзна жестоко, но Ники Кънчев й подсказа Затварят за ремонт ул. „Георги Шагунов“ в Бургас, ето кога Причната е ремонти дейности на ВиК мрежата
Зодиите, с които е най-трудно да се поддържа връзка Ето кои са те От днес: Един ден във Венеция - 10 евро такса Сумата е двойно по-висока от миналогодишната
Патриарх Даниил: Кръстът не е краят, кръстът е сила Да си спомним какво Бог е претърпял и да си дадем сметка къде сме, призова духовникът Засилват контрола по пътищата за почивните дни: Цивилни полицейски коли ще следят за нарушители Очаква се днес да е много по-спокойно с оглед на това, че в четвъртък беше натоварено движението по пътищата
С този вит козунак с течен шоколад ще оберете точките на Великден Ето я рецептата Хотелите по Северното Черноморие били пълни с румънци по Великден Немалко са и българските туристи за празника