Общински съветници от ПП „Средна европейска класа“ с въпроси за скъпата вода в Бургас
Жителите на Бургас и съставните селища от общината продължават да заплащат вече седем месеца високи месечни сметки за вода.
За да се сложи край на това положение от групата общински съветници на ПП „Средна европейска класа“ предлагат най-после да бъде избран един от седемте обявени бизнес планове, които ВиК Бургас официално представи.
Това може да се случи на общо събрание на ВиК дружествата, а решението им да бъде изпратено до общинските съвети за гласуване.
В зависимост от инвестициите, които ще бъдат направени, цената на водата за крайните потребители може да варира, заявиха на пресконференция общинските съветници от ПП СЕК.
Председателят на групата в ОбС Иван Иванов заяви, че връщане на цената около 3 лв. за кубик е напълно поситижима. Според него в момента буквално се „тупа топката“ и не се предприема нищо.
По време на срещата си с медиите Иванов, колегите му Росен Топкаров и Красимир Калудов засегнаха и темата с Наредбата за преместваемите обекти в Бургас.
За да бъде изкара ситуацията от задънената улица, в която се намира, от ПП СЕК предлагат кандидатстването за свободните позиции да се осъществява електронно. По този начин ще може да се сложи край на унизителното редене на опашки от страна на търговците.
Съветниците предлагат още изрядните наематели да имат допълнителен бонус при повторно кандидатстване, а срокът за ползване на обектите да е за пет плюс пет години.
Относно възможността да се въвежда търг за правото на ползване на обектите от ПП СЕК заявиха, че има предложение при случаи с двама или повече кандидати за една позиция общинската комисия да избере победителя или да се даде „точката“ на досегашния наемател за още пет години. Вариантът за търг също остава възможен, но само ако е законосъобразен.
Росен Топкаров, който е председател на постоянната комисия по Икономика и инвестиционни политики припомни, че вече повече от 4 години се очаква в Бургас компанията „Сигатек“ да започне производство на газотурбинни двигатели за самолети Боинг.
"Още чакаме първия двигател, всъщност още чакаме първия нает на работа специалист в тази компания. Община Бургас дори направи автобусна спирка до предприятието, което още не е завършено. Сега спирка има, но работници няма. До края на мандата ще отправим редица въпроси за този и други инвеститори и как община Бургас защитава интереса си. Защото в договорите с такива компании има заложени не само определен брой инвестиции, но и определен минимален брой работни места, за определен период от време, а не някой ден“, каза Топкаров.
Според обявения проект на компания „СИГМАТЕК“ още през 2019 год. би трябвало да работи научно-изследователски и производствен център за двигатели за самолети „Бойнг“. Тогава инвеститорите обявиха план да разкрият 450 работни места в бъдещето производство, но до ден днешен на мястото на производствените халета има само един пазач.
Можеш ли да предположиш ,кои 2 от тези 3 неща ВиК не са правили, за да сега станцията в това състояние. Дори не си мърдат пръста да направят укрепването, което е абсолютно тяхно задължение и никакви доп средства не им трябват.
Batka kato osadi6 drujestvoto koi misli6 4e 6te plati , borda na direktorite li4no? Q pomisli ,holdinga e s darjavno u4astie ,i 6te plati6 ti, polu4ava se avtogol , i po tozi na4in sa napraveni vsi4ki darjavni drujestva , zakona e napraven taka da ne se nosi li4na otgovornost, i nakraq pla6ta danukoplateca , 1 pat nie ebat te i edin pat se ebem nie a te sa vse na pe4alba, samo v gadniq komuniam direktora nosi li4na otgovornost kakto i izplaniteli i t.n. , kak nqma da svar6i5 rabota ili kontrol kato znae6 4e ina4e vliza6 v zatvora
Тя от друга страна , че нищо не прави е друг въпрос
Пита се в задачата, защо тогава за ремонта на пречиствателната станция на яз."Ясна поляна"за 23 милиона лева , паричките ги вземат пак от нас, защото тези пари ще ги плати МС, респективно държавата , т.е. бюджета ?
Пречиствателните станции за разлика от самите язовири са на ВиК операторите, те да си ги поддържат !
Катамаранът стана известен с раболепното си отношение спрямо Газпром и най-вече със саботажа на шестте танкера с американски втечнен газ. Така или иначе, с оглед доказаната топла връзка между Доган и Кремъл, възниква обосновано предположение, че Катамарана е предложен на оберкадровика Копринков именно от Почетния Дюнерджия от Росенец.
Тази хипотеза буквално преди дни получи ново потвърждение. Ето как и защо.
Дружеството, загубило обществената поръчка, обжалва пред КЗК. В доста бързи срокове Комисията, оглавявана от „майката на ГЕРБ“ Юлия Ненкова, се произнася в полза на Дитсманн. Следва ново обжалване пред ВАС, който има последната дума. На 3 октомври, също в доста бързи срокове, #ВАС се произнася окончателно и потвърждава решението на #КЗК – като с това циментира „победата“ на Дитсманн. Пито-платено, корабът замина, забравете. Катамаранът е доволен, а Доган още повече.
Но и още няКОЙ остава доволен. Понеже за капак на всичко, адвокат на Дитсманн пред ВАС е не кой да е, а лично съпругът на зам.-главния прокурор Даниела Машева. С това триъгълникът Катамаран-Доган-Прокуратура се затваря. Както се казва, #хубавое. Толкоз хубаво, че повече няма накъде.
Решение № 8419 от 03.10.2022 г. по дело 6581/2022 на Върховен административен Съд.