6 мита за богатите хора, в които трябва да спрете да вярвате
През цялата история на човечеството хората са формирали стереотипи за богатите и успешни личности. Психолозите смятат, че ако искате и вие да станете богати, трябва да се откажете да вярвате на тези клишета.
Богати родители = богати деца
Не винаги е така. Както показва историята, наследниците могат да загубят всичко. Това често се дължи на факта, че те се раждат без необходимост от упорита работа, така че много често се отпускат. Когато дойде време за работа след смъртта на родителите, уменията им се оказват недостатъчни, за да поддържат бизнеса на повърхността. Това означава, че не всички богати наследници остават богати. Някои хора трябва да полагат огромни усилия цял живот, за да запазят богатството си. И не всички успяват.
Богатите не работят много
Това е чист мит, в който вярват огромен брой хора. Филмите и книгите ни показват, че богатите хора имат много свободно време, но това не е вярно. Те трябва да работят усилено, за да не загубят това, което имат. Основната им разлика от нас е, че не си позволяват да стоят без работа.
Богатите си остават богати
Това е много разпространен мит, появил се от нищото. Оказва се, че колкото по-богат е човек, толкова по-трудно му е да поддържа състоянието си. Проблемът е, че понякога не можете да следите всичко, така че се появяват финансови дупки. Затова богаташите имат финансови експерти и консултанти, които да разрешават тези проблеми на ранен етап.
Богатите хора са лъжци и крадци
Да, някои може да укриват доходите си, но през повечето време не е нужно, защото не се нуждаят от подобно „черно петно“ в автобиографията си. Те се опитват да правят пари честно. Повечето от мултимилиардерите на планетата дори нямат глоби за паркиране. Те са чисти пред закона и морала.
Богатите хора завършват най-добрите университети в света
Това не винаги се случва. Да, образованието играе огромна роля, но много по-важно е как се развива човек след като завърши висше учебно заведение. Най-богатите хора постоянно учат нещо и никога не остават на едно и също ниво.
Богатите хора са алчни
Това е грешно. Да, има някои прекалено икономични, но това не е алчност, а здрав разум. Мнозина погрешно смятат, че богатите хора „пилеят златото си“, но сред тях има огромен брой дарители, изключителни филантропи.
Лора Костова, главен редактор на happy-woman.bg
Добави Коментар